atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi runāšana mēlēs
rainars
Iesūtīts: 2009.02.04 14:01:50
1.Kor.14:39 Tātad, brāļi, tiecieties pravietot, neliedziet arī runāšanu mēlēs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
maiga
# Iesūtīts: 2009.03.30 18:53:44
Ingars tulkot jau vajag tad kad es runatu uz draudzi nevis ja es ludzu vienkarsi pati par sevi un man te ir bijis variants ka ludz un blakus cilveks vienkarsi saka hm.... tu par to un to ludz zinaji???
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.30 20:25:07
bet tā ir viena un tā pati.
Jā viena un tas pati ar nelielam izmainā dažkārt.

Šo izkopēju no šīs diskusijas .Katrā reizē par ko citu lūdz.Pats redzi ko saka maiga.
Kaut no uzskaitītām Gara dāvanām it kā maznozīmīgākā ,bet viennozīmīgu verdiktu nav.Pārāk liels fenomens ,lai pavilktu strīpu apakša un pateikt :tā ta tā.
rainars
# Iesūtīts: 2010.05.15 10:13:39
Dan.10:6 .. .. kad viņš runāja, viņa balss skanēja kā ļaužu pulka rūkoņa. 7 ... visi citi, tie vīri, kas bija pie manis, to neredzēja; tos pārņēma tādas bailes, ka tie aizbēga un paslēpās.8 .... Man izzuda visi spēki, mans vaigs zaudēja savu krāsu līdz nepazīšanai, un es kļuvu galīgi bezspēcīgs.

Cah.9:15 Tas Kungs Cebaots viņus pasargās, ka tie samīs lingu lietotājus un dzers viņu asinis kā vīnu; viņi radīs troksni it kā vīna pilni un pildīsies kā upura kausi un kā altāra stūri.

Ap.d.2:4 un visi tika piepildīti ar Svēto Garu un sāka runāt citās mēlēs, kā Gars tiem deva izrunāt.

Ap.d.2:13 Bet citi zobodamies sacīja: "Tie salda vīna pilni ."
Adonika
# Iesūtīts: 2010.05.15 12:18:26
Mūžīgā cepšanās par tulkošanu. tak izšķir runāšanu mēlēs, kā sludināšanu draudzes vidū, par kuru Pāvils stingri noteica, ka vajadzīga tulkošana, jo bez tās tam nav jēgas un izšķir LŪGŠANU mēlēs, kurai nekāda tulkošana nav vajadzīga un kas ir daļa no katra paša personīgajām attiecībām. Un lūgt mēlēs var arī draudzē - kopīgajās lūgšanās. Tas ir tas kā šodien notiek harizmātiskajās draudzēs pie kā piesienas, ka tulkojums vajadzīgs, bet lūgšanai NAV obligāti vajadzīgs tulkojums, tā nav sludināšana.

Un par garīgajām dāvanām Pāvils teica (pavēlēja) lai dzenās pēc tām lietojot vārdu ar kuru apzīmē iekāri. Īpaši liekot iekārot dāvanu pravietot. Bet daudziem nez kāpēc tuvāka ir Ēsava domāšana. Bet Dievam Jēkabs bija tuvāks. Vai Ēsavs nav Jēkaba brālis? - saka Tas Kungs, un tomēr Es mīlu Jēkabu
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.05.15 12:20:22
Un par visiem, kuri nav lūguši pēc dāvanas runāt/lūgt mēlēs var teikt tikai ka neiekāro Dieva lietas. Un diez vai ar to ir jālepojas.

Vai praktizējat? Ja jā ,tad kā nonācāt? ( liecības)
Kad kļuvu ticīga, tad tā šķiet bija pirmā lieta, par ko uzzināju, ka jālūdz pēc Svētā Gara kristības. Un par mani tad arī vairāki lūdza. Un atceros arī to brīdi skaidri, kad saņēmu - reiz pārnācu mājās no nakts lūgšanām un mājās vēl vienatnē lūdzu un tad sajutu, ka sāk māti kā degt un lēnām jūtami manī kā ieplūda karstums visā. Par lūgšanu mēlēs mani samulsināja daži kristieši (es tai laikā apmeklēju baptistu draudzi), apgalvojot, ka arī dēmoniski var lūgt mēlēs. Es pilnīgi pieļauju, ka arī velnam ir šāds pakaļdarinājums, bet nu šķiet tikai kristiešiem var ienākt prātā absurds, ka, lūdzot no Dieva, var saņemt no velna tb Dievs dod dēmoniskas lietas. Tad kad es tiku galā ar šīm muļķībām, man arī pazuda problēmas lūgt mēlēs un manā skatījumā kristīgā dzīve bez tā būtu nīkuļošana.
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.05 23:23:11
Ja luterānis vēlas runat, melēs(runat,lugt Dievu citiem nesaprotama valoda)..uz ko tas varētu noradiit?Tas ir ta normali..tīkot pēc šīs davanas un kapec tiesi šī?
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2013.01.06 15:28:45
dafne
normāli ir tīkot ne tikai pēc šīs dāvanas, jo tā mazākā, bet arī pēc citām . Šī dāvana pašu stiprina ticībā pamatā individuālās lūgšanās Dievam.

Vai tu par sevi prasi?

Vai praktizējat? Ja jā ,tad kā nonācāt? ( liecības)

Man bija vienkārši, atnācu uz mājas grupu, redzēju, kas rakstīts ap.d. gribēju to, lūdza par mani, uzlika rokas un es sāku runāt. ar pirmo reizi. kopš tās dienas tā ir neatņemama mana kristieša dzīves sastāvdaļa.

Interesants fakts ir apustuļu darbos. Vienmēr, kad saņēma kristību Svētajā Garā, to pavadīja ārēja izpausme-runāšana mēlēs, jo tikai tad apustuļi zināja, ka šie ticīgie arī ir saņēmuši Svēto Garu, un savādāk viņi to nezināja, ja neredzēja to tā izpaužamies!!!

Samarijā cilvēki ticēja Jēzum un likās kristīties, taču ar to nepietika, aizsūtīja pēc Pētera un Jāņa kas atnākuši lūdza par viņiem, lai tie saņemtu Svēto Garu. Tie lūdza un ļaudis saņēma. Tas viss ir aprakstīts ap.d. 8 nodaļā.

Galvenais jautājums ir : kā apustuļi zināja to, ka ticīgie uz Jēzu un pat kristītie uz viņa vārdu nav saņēmuši Svēto Garu? Atbilde ir rodama tajā, ka tad kad saņēma Svēto Garu, tas vienmēr bija visiem redzams, jo to pavadīja ārēja izpausme runāšana mēlēs.

Ap.d.8.nod.

12 Kad tie ticēja Filipam, kas tiem sludināja evaņģēliju par Dieva valstību un Jēzus Kristus Vārdu, tie likās kristīties , vīri un sievas.
14 Bet apustuļi, Jeruzālemē dzirdējuši, ka Samarija pieņēmusi Dieva vārdu, sūtīja pie tiem Pēteri un Jāni,
15 kas, tur nonākuši, lūdza par viņiem Dievu, lai tie saņemtu Svēto Garu,
16 jo tas vēl ne pār vienu no viņiem nebija nācis , bet viņi bija tikai kristīti Kunga Jēzus Vārdā.
17 Tad viņi uzlika tiem rokas, un tie dabūja Svēto Garu.
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:33:45
Es gribētu visas dāvanas, bet ko nu Dievs devis, tas ir.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:35:12
Es arī tiecos tagad pēc citām dāvanām . pašbrīd un šad tad citreiz nomanu sevī ticības dāvanu darbojamies. Bet gribās vēl arī citas ... :p
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:40:04
Jēzus māceklisnē,man pašai nē,man kāda māsa no draudzes interesējas,prasīja vai luterāņiem ir mēlēs runātāji,teicu,ka nezinu tādus..Viņa gŗibētu lūgt Dievu mēlēs,prasīju kapec nevar sava dzimta valodā lūgt.Mēles lūgt esot Dievu pagodinosi.Tā man radās jautājums,kāpēc thesi šī dāvana ir tik vilinoša.
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2013.01.06 15:42:44
dafne
šī dāvana tev palīdz komunicēt ar Dievu nepastarpināti ( bez prāta starpniecības) bet gars ar Garu, tāpēc tā ir tik vilinoša ..:p. lai gan es pats savas mēles tulkoju, kad reizēm nezinu par ko Gars lūdz, un kad gribu zināt to, tad prasu Dievam tulkojumu, lai prāts ir auglīgs pie lūgšanas, un to arī saņemu.

Dzimtā valodā var aptrūkties vārdu, tad gars nāk palīgā mūsu nespēkam, jo mēs nezinām ko mums būs lūgt un kā, arī bezvārdu nopūtas ir lūgšanas forma. Bet es parasti sāku lūgšanu mēlēs, tad saņemu skaidrojumu, un to pašu izsaku sev prātam saprotami dzimtajā valodā.
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:45:50
Nu tad es šodien viņai ieteicu 1.KOR.12 līdz 15.izlasīt ...ko citu lai saku.Bet man pašai gribētos zināt,tā mēlēs lūgšana...pers.lūgšanā,ne draudzes,pati tā atnāk vai ka tas notiek?
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:47:42
dafne
Mēles lūgt esot Dievu pagodinosi

Pāvils saka, ka pateicība izteikta mēlēs ir laba lieta , un ka viņš gribētu lai visi runā mēlēs

17 Varbūt tava pateicība ir laba , bet tā citu neceļ.
18 Es pateicos savam Dievam, es vairāk nekā jūs visi runāju mēlēs
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:50:30
dafne
Parasti tas notiek ar roku uzlikšanu, bet nav obligāti. Tu vari lūgt Dievam Jēzus vārdā, lai DIevs tev dod šo dāvanu un to tev Dievs iedos, jo viņš dod tikai labas dāvanas.Bet tiecies pēc šīs dāvanas kā ir rakstīts: tiecieties pec garīgajām dāvanām.

Jēzus arī saka:9 Tā arī Es jums saku: lūdziet, tad jums taps dots, meklējiet, tad jūs atradīsit, klauvējiet, tad jums taps atvērts.
10 Jo ikkatrs, kas lūdz, dabū, kas meklē, atrod, un, kas klauvē, tam atvērs.
11 Kur būtu kāds tēvs jūsu starpā, kas dotu savam dēlam čūsku, kad tas lūdz tam zivi?
12 Jeb skarpiju, kad tas lūdz olu?
13 Ja nu jūs, ļauni būdami, zināt dot saviem bērniem labas dāvanas, cik daudz vairāk jūsu Tēvs no debesīm dos Svēto Garu tiem, kas Viņu lūdz?"

dafne
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:51:44
Jēzus māceklisbezvārdu nopūtas,tad gars aizlūdz...bet mēles kad lūdz,tad...kas tas ir un ko dod lūdzējam.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:54:10
dafne
Katrā ziņā Dievs to neforsē un neuzspiež šo dāvanu.Tā ir privilēģija un drīkst runāt mēlēs, kā Gars dod izrunāt. Vai vajag obligāti runāt? Nē, nevajag, vēlreiz uzsveru-tā ir privilēģija-tu drīksti sākt runāt mēlēs.

4 un visi tika piepildīti ar Svēto Garu un sāka runāt citās mēlēs, kā Gars tiem deva izrunāt.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:54:25
dafne
Mani pie šīs `dāvanas` mulsina tas, ka tas nekad neatgādina pirmos vasarsvētkus, kur svešinieki pēkšņi saprotas, bet drīzāk izmocītu `pupiņvalodu`, kur kāds baisi gribējis to apgūt. 1. Korintiešiem 14 ir visai piezemējošs teksts, bet redzu, kā harizmāti to absolūti pārprot. Varbūt dāmai vajadzētu ieteikti sastapt Kristu tur kur Viņš ir solījies būt, proti, sakramentā un lūgšanā; un ne tik ļoti meklēt Viņu tur, kur Viņš nav solījis būt - sākot ar niedru jūras pašķiršanu un beidzot, ūdens pārvēršanu vīnā un beidzot ar pupiņvalodu
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.06 15:56:58
dafne
tās stiprina lūdzēju garā, tas ir ļoti būtiski dažādos vājuma brīžos un lai izturētu spiedienus u.c.Citreiz Dievam lūdzam stiprini mūs, bet ar šo dāvanu, Dievs ir iedevis jau instrumentu kā mēs paši sevi varam stiprināt.

4 Kas runā mēlēs, tas ceļ pats sevi;

20 Bet jūs, mīļotie, stiprinādamies savā visusvētākajā ticībā, lūdziet Dievu Svētajā Garā.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.06 16:00:06
Jēzus māceklis
Dievs ir iedevis jau instrumentu kā mēs paši sevi varam stiprināt
Nu, ar mēli var patērgāt, ielocīt kotleti māgā, kā arī mīļotajai auss ļipiņu pakutināt. Kuru tieši mēles funkciju Tu domāji ar vārdiem "Dievs ir iedevis jau instrumentu kā mēs paši sevi varam stiprināt""
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.06 16:00:57
dafne
mēles var būt dažādas- kā lingvinistiskās valodas, kuras cilvēks pats nav mācījies, bet ir spējīgs runāt ( ap.d.2.nod.) un kā Svētā Gara valoda, ko saprot tikai Dievs, un ja DIevs dod skaidrojumu, tad arī pats lūdzējs un citi draudzes sanāksmē, ja ir tulkotājs.

1 Dzenieties pēc mīlestības, tiecieties pēc garīgajām dāvanām , sevišķi lai jūs varētu pravietot.
2 Jo, kas runā mēlēs, tas nerunā cilvēkiem, bet Dievam; jo neviens to nesaprot, viņš garā runā noslēpumus.

Šeit ir akcentēts, ka ir mēles, kas domātas tikai DIevam. Bet ir mēles, kas domātas ar skaidrojumu draudzes sapulcē:

5 Es gribētu, ka jūs visi varētu runāt mēlēs, bet vēl vairāk, ka jūs pravietotu. Jo tas, kas pravieto, ir lielāks nekā mēlēs runātājs, ja pēdējais nesniedz paskaidrojumu, lai draudze tiktu celta.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 143 , pavisam kopa bijuši: 7803