atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi runāšana mēlēs
rainars
Iesūtīts: 2009.02.04 14:01:50
1.Kor.14:39 Tātad, brāļi, tiecieties pravietot, neliedziet arī runāšanu mēlēs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.03.22 16:48:58
lēnprātīgais Dažādi brīnumaini stāsti klīst pa pasauli, bet vai varētu atsauci?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.22 20:37:09
rainars

Pāvils raksta gan, ka mēlēs runātājs runā noslēpumus, bet man nešķiet bibliska doma, ka mēlēs runāšana ir augstākais veids, kā sasniegt tuvību ar Dievu, itkā lūgšana dzimtajā valodā nevarētu sniegt līdzvērtīgu efektu, man tā izklausās pēc zaimošanas

Uzraksti to rakstu vietu, kurā minēts, ka mēļu tulkotājs nesaprot tiešā veidā mēlēs runātāja teikto

Un es cetu, ka neesi mani diskusiju gaītā pārpratis - es nenoliedzu mēlēs runāšanu mūsdienās
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.03.22 20:38:34
lēnprātīgais Tiešām, gribētos izlasīt no kurienes šāda informācija. Katrā ziņā, rezultāts ir interesants. Īpaši ņemot vērā to, ka pareizticībai ir krasi noraidoša attieksme harizmātisko atdzimšanu.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.22 20:48:35
Papucs
nu ja tu esi atradis, tad padalies ar mums

-Jona-
tur vispār nav nekāda sakara ar pestīšanas darbu, tā ir kalpošana tuvākajam mīlestībā
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.22 20:55:09
Ingars
Bet es takš visu laiku dalos!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.03.23 09:53:47
Ivo Pavlovičs Tā jau ir, ka ļaudis dažkārt stāsta visādus brīnumus. Būtu jau labi, ja tas virs, kas man to stāstīja, būtu varējis dot konkrētākus pieturas punktus, kad? kur?kas? Varbūt, ka te forumā kādam ir ciešāki kontakti ar Pareizticīgo baznicu. Ja kaut kas tads patiesi ir noticis, tad jau Pareizticīgajā baznicā tam vajadzētu būt zināmam.
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.23 10:01:59
Ingars Bet ikvienam ir dota Gara izpausme, lai nestu svētību.
citam dažādas mēles un citam mēļu tulkošana.
Jo arī mēs visi esam vienā Garā kristīti par vienu miesu, gan jūdi, gan grieķi, gan vergi, gan brīvie; un mēs visi esam dzirdināti ar vienu Garu.
lai neceltos miesā šķelšanās, bet locekļi saticīgi gādātu cits par citu.
Vai visi runā mēlēs? Vai visi tās var iztulkot?
Jo, kas runā mēlēs, tas nerunā cilvēkiem, bet Dievam; jo neviens to nesaprot, viņš garā runā noslēpumus.
Es gribētu, ka jūs visi varētu runāt mēlēs, bet vēl vairāk, ka jūs pravietotu. Jo tas, kas pravieto, ir lielāks nekā mēlēs runātājs, ja pēdējais nesniedz paskaidrojumu, lai draudze tiktu celta.
Tādēļ, kas mēlēs runā, lai lūdz Dievu, ka viņš to var arī izskaidrot.
Jo, kad es, mēlēs runādams, lūdzu Dievu, tad mans gars gan lūdz, bet mans prāts paliek neauglīgs.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.23 10:13:27
rainars, tur jau tā problēma, ka tu skaisti izrauj textus no kontexta, izcel kaut kādus it kā tie izteiktu VISU... Bet viss, ko tu dari ir Dieva Vārdu loki... jo starp to ko tu raksti ir arī tādas lietas kā:

6 Ja es, brāļi, nāktu pie jums, mēlēs runādams, ko tas jums palīdzētu, ja es nesludinātu jums, nesdams vai atklāsmi, vai atziņu, vai pravietojumu, vai mācību?
7 Tas tāpat kā ar nedzīviem instrumentiem, vai tā būtu stabule vai cītara, kas izdod skaņas; ja to skaņas nevarētu izšķirt, kā lai saprastu stabules vai cītaras spēli?

Kā redzi šeit teikts, ka mēlēs runāšana bez tulkošanas ir kā nedzīvs instruments - Tulkoju - MIRIS instruments Redzi es arī māku izcelt!

9 Tāpat arī, ja jūs ar savu mēli neteiksit skaidrus vārdus, kā lai saprot runāto? Jūs būsit vējā runājuši.

Redzi, tāda Mēlēs Runāšana bez tulkošanas ir - runāšana vējā!

10 Pasaulē, kā zināms, ir daudz dažādu valodu, un nav nekā bez valodas.
11 Un, ja es kādu valodu nesaprotu, tad es būšu runātājam svešinieks, un runātājs būs man svešinieks.

Vai redzi, ko Pāvils cenšās pateikt... Kāreiz tieši to, ko mēs cenšamies tev pamācīt, draugs. Ka mēlēs buldurēšana bez tulkošanas tevi padara par sveišnieku pašu brāļu vidū!

Bet redzams, ka tu gribi labu darīt... tad nu Pāvils raksta

12 Tā kā jums ir tieksmes pēc garīgajām dāvanām, tad rūpējieties, ka esat bagāti ar dāvanām, ar kurām varat celt draudzi.

Redzi... lai tava dāvana celtu draudzi... Tāds ir šo garīgo dāvanu mērķis! Bet, atvaino, tomēr visi šie harizmātu pūliņi un sevis aizstāvēšanas liecina, ka viņi to visu grib, lai celtu tikai sevi, nevis draudzi!

Tālāk Pāvils skaidro kā pareizi lietot mēles, kam tas domāts un kāpēc Dievs to devis!

19 Bet draudzē es gribu labāk piecus sapratīgus vārdus runāt, lai citus pamācītu, nekā desmit tūkstošu vārdu mēlēs.

Vai arī tu gribi labāk piecus saprātīgus, nekā 10 tūkstoši mēlēs vārdus runātus?

20 Brāļi, netopiet bērni saprašanā, bet esiet mazi bērni ļaunumā, bet saprašanā topiet pieauguši.

Perfekts aicinājums. Esi bērns ļaunumā, bet saprašanā kļūsti pieaudzis!

21 Bauslībā rakstīts: svešās mēlēs un ar svešu cilvēku lūpām Es runāšu uz šo tautu, un tomēr tā Man neklausīs, saka Tas Kungs.
22 Tā mēles nav par zīmi ticīgajiem, bet neticīgajiem, bet pravietošana nav neticīgajiem, bet ticīgajiem.

Vai redzi kur ir mēļu lietošanas mērķis - neticīgajiem! Tieši tā kā tas bij Vasarssvētkos, kad Sv. Gars nāca un apustuļi runāja un daudzi dzirdēja savu valodu, jo apustuļiem nebij laika mācīties viņu valodu, tāpēc, lai Dieva Vēsts izplatītos ātrāk, Dievs deva viņiem spēju runāt citās valodās, kuras tad dzirdēja šie neticīgie - katrs savā valodā - tā nākdami pie ticības. Bet kad esi pie ticības, tad jau uz tevi runās pravieši - tavā valodā, tev kā ticīgajam!

23 Ja visa draudze sanāktu kopā un visi runātu mēlēs, un ienāktu svešinieki vai neticīgi, vai tie neteiks, ka esat prātu zaudējuši?

Vai tad tas nenotiek tieši pie Harizmātim? Pāvils jau toreiz paredzēja kādu tad vēsti un liecību par sevi dosiet svešiniekam, ja šis ienāks un neko nesapratīs ko jūs buldurējat!

27 Un, ja mēlēs runā, tad lai uzstājas divi, ja daudz, trīs, un cits pēc cita un viens lai tulko.
28 Un, ja nav tulkotāja, tad lai tie cieš klusu draudzē un lai runā tik sev un Dievam.

Vai tu un tavi biedri seko šiem padomiem. Vai jūs ŠĀDI lietojat šo dāvanu? Vai draudzē mēlēs runātāji cieš klusu, kad nav kas tulko, un vai daudz jums ir to, kas tulko?
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.23 10:28:09
2.Kor.3:6 kas mūs darījis spējīgus kalpot jaunajai derībai: ne burtam, bet garam; jo burts nokauj, bet Gars dara dzīvu.

Lk.11:13 Ja nu jūs, ļauni būdami, zināt dot saviem bērniem labas dāvanas, cik daudz vairāk jūsu Tēvs no debesīm dos Svēto Garu tiem, kas Viņu lūdz?"

Mūlder lūdz un apstājies .Mēs jau runājam kādreiz ja tev nav personigu piedzīvojumu lūdzu netraucē .Klau beidz .Nepilnīgas mūsu atziņas.

Mt.16:11 Kā tad jūs nesaprotat, ka Es nerunāju par maizi, jums sacīdams: sargaities no farizeju un saduķeju rauga?"
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.23 10:36:02
vilks, bet es TIEŠI TO PAŠU runāju!

Vai tavuprāt Harizmāti tiešām runā privāti, nevis draudzē? Bet draudzē tulko?

Privāti... lūdzu lietojiet! Bet līdzko, tas notiek publiski, tā uzreiz iestājas Pāvila 1 Kor 14 nodaļas teiktie brīdinājumi, norādes un pamācības!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.23 10:38:33
2.Kor.3:6 kas mūs darījis spējīgus kalpot jaunajai derībai: ne burtam, bet garam; jo burts nokauj, bet Gars dara dzīvu.

rainars, vai tu kādreiz varētu gan sevis gan citu lasītāju dēļ aiziet un izlasīt šo rakstu vietu VISU... nevis vienu izrautu no kontexta textu!

Citādi es tik pat labi tev izraušu no kontexta textus un pierādīšu, ka bērnu upurēšana ir Dievam tīkams darbs!

Lūdzu nedari šo grēku - Rakstu sagrozīšana un izraušana no kontexta, jo tā dara sektas un tie, kam Dieva Vārds ir nevis spīdeklis zem kājām, bet valkājams prezis, kuru var uzmaukt dajebkur!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.23 10:51:18
Mulders tu mēdz braukt citiem virsū par kontextu.Liekas pats būsi kļūdījies .
Jā izrakstīju dazas vietas atbildod uz Ingara prasīto: Uzraksti to rakstu vietu, kurā minēts, ka mēļu tulkotājs nesaprot tiešā veidā mēlēs runātāja teikto
vilks Esmu kristietis kurs Dievkalpojumus svin un piedalās kalpošanā pēc Luteriskajam tradīcijam,tādejadi stiprinoties pats un stiprinot citus.Macos saņemt un atdod zēlsirdīgo mīlestību.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.23 10:56:28
rainars, jā izrakstīji, un nepareizi lietoji...

Tu pretsati "Rakstīto Vārdu" Rakstos pret kaut kādu iekšējo pārliecību un sajūsmu... un to pamato ar Rakstu Vārdiem, kur tiek pretstatīta Bauslība un Evanģēlijs... bet abi divi ir Rakstīts Dieva Vārds!

Tā kā tu nepareizi esi sapratis 2 Kor 3 nodaļu, tad arī loģiski, ka nepareizi saproti šo vienu rakstu pantu un lieto nepareizi tā maldinādams gan sevi gan lasītāju!

rainars
# Iesūtīts: 2009.03.23 11:19:38
Mulders ko tu kašķē ?Pāvils saka: neliedziet arī runāšanu mēlēs.
Vai tu esi lūdzis lai Dievs tevi apgaismo par šo lietu vai tu visu sava paštaisnībā draga ? Es vēlreiz atkārtošos ka tu daudz reizes brauc dedzīgi abos virzienos,cerams ka esi piefiksējis.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.26 08:04:04
rainars
Bet tajās rakstu vietās tie, kas nesaprot ir domāti tie, kuriem nav tulkošanas dāvanas, tas ir acīmredzami, taču to var ieraudzīt tikai tad, ja ņem visu nodaļu kopumā, nevis izņemot ārā tikai tos konkrētos pantus. Ir rakstu vietas, kuras ņemot atsevišķi var saprast kontekstā, bet šī nu noteikti nav no tām

BET pilnīgi noteikti ar to es tikai gribēju pateikt, kas ir mēļu tulkošana, nevis apstrīdēt šīs dāvanas esamību mūsdienās. Pilnībā piekrītu, ka Dievs nevien mēlēs runāšanu, bet arī pravietošanu, dziedināšanu un brīnumu darīšanu dod cilvēkiem arī mūsdienās, kāpēc? Tāpēc, ka tā ir rakstīts bībelē
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.26 18:49:32
Nu neesam mēs pilnīgs neviens .Šis ir viens no fenomeniem kuru grūti izskaidrot un saprast miesā.Dievs pieskaras mums katram savādak un Dāvanas izdod kā gribēdams.Jā tāds nu ir mūsu Kunga Jēzus Tēvs - Dzīvais Dievs.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.27 21:26:33
rainars

Nu bet protams, ka te jau ir runa tikai un vienīgi par Gara dāvanām - ja Gars dod, tad var saprast katru vārdu
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.29 19:05:55
Ingars lūdzu pamato no kurienes tev tādi secinājumi ?
maiga
# Iesūtīts: 2009.03.30 11:40:12
jā, manā draudzē šīs dāvanas ir
Ingars
# Labojis Ingars: 2009.03.30 16:21:12
rainars
Jo tā ir rakstīts bībelē. Ko citu tavuprāt nozīmē vārds " tulkot "? Tieši tā iemesla dēļ ir tik svarīgi pateikt, ka mēļu tulkošana /skaidrošana nozīmē ikkatra vārda saprašana, jo ir liecības par gadījumiem, kad mēlēs tiek zaimots Dievs un pats runātājs to pat nenojauš. tā mēs varam dot pretī visādiem šarlatāniem. Citādi jau nekādu problēmu - emocijas bango augstu vilni, viens tēlo, ka runā otrs tēlo, ka skaidro un visiem priecīgs prāts.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 35420