atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi runāšana mēlēs
rainars
Iesūtīts: 2009.02.04 14:01:50
1.Kor.14:39 Tātad, brāļi, tiecieties pravietot, neliedziet arī runāšanu mēlēs.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.08 15:51:02
...... [87.246.165.252]nu,es lasīju to kas liepājniekos bija...vel ir kāda?
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.08 16:32:44
dafne
http://www.kurzemes-vards.lv/lv/laikraksts/numuri/2012/12/21/#/10
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.08 22:53:30
...... [87.246.165.252]
diemžēl es varēsu izlasīt tikai tad,kad iegadašos jaunu peli..vecai rullitis nerulle..palielinat nevaru
Rūķis
# Iesūtīts: 2013.01.08 23:10:18
dafne
Netērējies uz pelēm. Problēma ir maksas pakalpojumos.
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.08 23:25:15
Rūķis
Reģistrējoties viena reize na haļavu.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.10 14:42:27
Tas ir savādi. Tie, kas nerunā mēlēs, tie tās kritizē un visādi noliedz, lai gan Raksti runā par to. Tie , kas runā mēlēs, tie nenoliedz un nekritizē tos, kas nerunā. Grūti apspriest jautājumu tiem, kam nav ar to nekādas pieredzes un nav šīs dāvanas. Tie var pamatā tikai kritizēt, lai gan nevajadzētu nevienu Dieva dāvanu noliegt. Tas, ka dažiem ir cita izpratne un atziņa par to, tas tā kā būtu saprotams, bet tas, ka par katru cenu noliegt un kritizēt, tas gan šķiet, ka nav pareizi. Jautājums kādas Svētā Gara dāvanas vēl darbojas to kristiešu dzīvēs, kuri kritizē mēles? Man vēl ir arī citas Gara dāvanas, ne tikai mēles. Varbūt jāapzpriež kāda cita Gara dāvana kura ir arī citiem?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2013.01.10 15:16:43
Jeezus Maaceklis.

Ir atshkjiriib starp "ir Gara Daavana" un "domaa ka ir Gara Daavana"

Nu nav tev Meelju daavana... Tev ir iissavienojums valodas centros... normaala paraadiiba pie lielas paarcentiibas ar shiem valodas centriem "rotaljaaties"... rezultaats - neartikuleeta buldureeshana, nevis "valoda"... ar gramatiku, semantiku un visu to, kas valodai piederaas...

Man arii piemeeram nav LSD daavanas, bet tas man nekaadiigi netraucee spriest par shizofreenikjiem :P
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.10 16:06:01
Jošs Mulders
āmen
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.10 21:29:59
Jēzus māceklis
ja tu varetu uzrakstit te kadu piemeru..nu kadu vārdu un iztulkotu..butu loti jauki
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.01.16 23:23:04
Vispretrunīgākā tiešām ir t.s. "mēļu dāvana", jo bieži tā tiek nepareizi lietota un tādēļ ir izaicinoša. Man pašam šīs dāvanas nav, taču mans paziņa, kam tā ir, man deva apmierinošu skaidrojumu, kāda ir tās nozīme. Viņš teica - kad es lūdzu mēlēs, tas dara manu sirdsapziņu jutīgāku un atvērtāku Dieva iedvesmām. Arī Pāvils runāšanu mēlēs vairāk ierāda privātai lietošanai. Bet es nepiekrītu tiem, kas Bībelē aprakstīto mēlēs runāšanu sauc par dēmonisku apsēstību vai tamlīdzīgi. - jūsu arhibīskapa viedoklis.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.01.17 10:19:55
...... [87.246.165.252]
Skaidrs, tas nav pie tevis, bet ja vien būtu skaidrs, kas ir tā Bībelē aprakstītā mēlēs runāšana
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.17 11:00:14
dafne
mēlēs runāšana nedarbojas tā kā tu apraksti uzrakstīt vārdu mēlēs un uzrakstīt blakus skaidorjumu, ja vien tās nav mēles ( lingvinistiskās valodas), kuras cilvēks nav mācījies, bet var runāt. Turklat arī šīs darbojas par svētību citu labā audio izpildījumā, ne teksta versijā uz papīra. varbūt kaut kur tā arī notiek, kad kādam par svētību ir arī šādi, bet nebiju par to dzirdējis.
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.17 11:17:32
Jēzus māceklistad,kas tad tas ir...skaņas kkādas?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2013.01.17 11:24:28
Mana meita arii regulaari pa maaju vazaajs un shad tad runaa "valodaas" it iipashi, kad meegjina atteelot krievu valodu no "Masha i Medvedj" multenes jeb, ja mees ar sievu encodeejam citaa valodaa kaadu textu, ko beerns nedriixt dzirdeet... tad meita dazhreiz ar savaam lelleem to pashu speeleejas... un "ljurina" meelees :P
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.17 11:25:34
dafne
jā, tas notiek audio formātā. Tāpēc burtisks tulkojums nav iespējams, ir iespējams tikai skaidrojums.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.17 11:42:59
Jošs Mulders
Tavuprāt, ja es runāju angliski un krieviski, tad man ir mēļu dāvana? Kā ir ar tiem neticīgajiem puspasauli, kas runā citā valodā, bez savas dzimtās, arī viņiem ir mēļu ( Gara) dāvana? Tā taču ir pretruna.. Kas tad ir tavuprāt mēļu dāvana ( Gara) ?
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.17 12:00:26
Jēzus māceklislabs jautājums...es pa KR reīz dzirdēju kādas siev.liecib,ka vina bijusi Izraela,ciemojusies kādā vietējo ģimenē un kad nu šie tikusies,vina sākusi runāt siem saprotama vietejo valodā,tie bijusi tik priecīgi un pārsteigti...un pati arī.Varējuši kopā slavēt Dievu
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2013.01.17 12:12:54
dafne
Spēt pierakstīt piemēru mēļu runai - vienalga kas tā būtu - nav korekti pieprasīt. Jo spēja runāt un saprasties kādā valodā nenozīmē prasmi rakstīt. Bez tam vairums pasaules valodu netiek pierakstītas fonētiski, līdz ar to šī prasme nav vispārizplatīta. Arī mums, latviešiem, ar savu fonētisko rakstību tas ne par matu neatvieglo citu skaņu (kas nav mūsu valodā) pierakstīšanu.

Jošs Mulders minētais par bērnu valodiņu ir šāds piemērs - faktiski nav iespējams pilnvērtīgi pierakstīt bērnu valodu, jo viņu "alfabēta" skaņas ir atšķirīgas no "normālā". Bet valoda ir, jo mazi bērni spēj sistemātiski sazināties, pie kam vairāki mazi bērni katrs ar savu "valodu" (vai "dialektu" ) spēj sazināties gan ar pilnvērtīgas valodas lietotājiem, gan savā starpā.

Jēzus māceklis
Tāpēc burtisks tulkojums nav iespējams, ir iespējams tikai skaidrojums.

"Burtisks tulkojums" un "skaidrojums" nav gluži vienas klases procesi. Bet, pat ja ņemam vērā, ka tulkošana praktiski ietver arī interpretāciju, tik vai tā starp tevis minētajiem poliem ("burtisks tulkojums" un "skaidrojums" ) ir ļoti daudz starpstāvokļu.
Tas, uz ko tu norādi, kā izskatās, ir, ka mēles nav tulkojamas, bet tikai skaidrojamas. Tas man liek domāt, ka tās mēles, kuras nav tulkojamas (bet it kā esot skaidrojamas), nav valoda. Daudz apskatītā 1.Kor.14 runā par valodu un prasību tulkot, un tam pretstata bezsakarīgas skaņas, kas nav skaidrojamas. No tā savukārt izriet, ka netulkojamām mēlēm nav nekāda sakara ar ap. Pāvila atbalstītajām lūgšanām mēlēs.
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.01.17 12:14:50
Jēzus māceklis
Ja atliekam malā, visu iepriekš zināmo par valodām un ko saka Raksti, ko diezvai var izdarīt, bet tomēr... nezinu, man šādā gadījumā gribas jautāt, kāds ir mērķis vienam pašam mājās runāt valodās? Dieva slavēšana - bet ja es šo valodu nesaprotu? Garīga meditācija, savas dvēseles atpūtināšana, ļaušanās flow - bet varbūt tā vietā labāk padziedāt garīgas dziesmas, vai svētīgi izgulēties (t.i. kārtīgi atpūsties, atslābināt pārkarsušo galvu)?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2013.01.17 12:26:49
Raimonds
Es pieņemu, ka cilvēks var aizrauties ar Dieva pielūgsmi un slavēšanu tik ļoti, ka, atvainojiet, "širmis aizveras" (iestājas kaut kādi ekstātiskie stāvokļi) - un tas var izpausties dažādi, ieskaitot (no malas skatoties) ne pārāk adekvātas izpausmes. Ja tā, tad svarīgi, ka tas nenotiek publiski, bet vienam pašam mājās.

Savukārt visam, kas notiek sabiedrībā, jābūt kārtīgi - lai cilvēki no malas nedomā par mums kā jukušiem, bet ja ir kādas "dīvainas" izpausmes, tām ir jābūt pamatotām un izskaidrotām.

Pie reizes ap.Pāvila atļaujā (atbalstā) nebīties vienam lūgt mēlēs redzu iedrošinājumu, ka neizskaidrojamas darbības nav garīgi kaitīgas pašas par sevi, taču var kļūt bīstamas, ja tiek kultivētas. Uzdrošinos domāt, ka tā ir arī atbilde tiem, kas bīstas, ka kādi atsevišķi fizio-psiho-stāvokļi var būt garīgi bīstami (piem., meditācijas laikā "tukšā" prātā izbrīvētā vietā ienāks ļauns gars utt.).
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 4716