atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi runāšana mēlēs
rainars
Iesūtīts: 2009.02.04 14:01:50
1.Kor.14:39 Tātad, brāļi, tiecieties pravietot, neliedziet arī runāšanu mēlēs.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.04 14:05:34
Vai praktizējat? Ja jā ,tad kā nonācāt? ( liecības)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.04 15:12:25
Nē, jo nav īpaši nācies sludināt sveštautiešiem!
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.04 15:23:43
Nē, jo nav īpaši nācies sludināt sveštautiešiem! Mulders
Tadad varu secināt ,no tevis teiktā,ka sludināt sveštautiešiem ir Garā runāt noslēpumus Dievam.Interesants skatījums.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.02.04 15:24:55
Man ir aizdomas, ka Ļedjajeva rēkšana viņa t.s. `kalpojumos` ir ar vistiešāko pretenziju uz mēlēs runāšanu. ... Jeb tas būtu kas..?
Vai kāds ir spējis pārtulkot , ko tieši viņš tur izkliedz?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.04 15:33:36
vilks
Man (un ne tikai man) tas asociējas tikai ar ļauno garu rēkšanu, kad šos ārā dzen.. nudien tas neizklausījās vispār pēc cilvēcīgas valodas ...
Kurpretī JD Vasarsvētkos visi klātesošie visu saprata. Ko no tā lai secinām?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.04 15:40:28
vilks
Bet ne obligāti par to, ka neviens cilvēks JP nebūtu kristietis.

Nu ko tāāadu protams, galīgi neviens te nesecina. Gribēju vien norādīt, ka , ja kāds runā franciski, es pat neprazdama, tomēr saprotu, ka tā ir valoda . Nu ja vien Ļ. k-gs nebļauj kādā viņam vien zināmā suahili ziemeļu dialektā...
Princis Marvins-Briinums I
# Iesūtīts: 2009.02.04 17:10:05
Pirms dažiem gadiem "Efotā" viesojās kāds ārzemju garīdznieks, kas runāja "mēlēs". Saprast neko nevarēju, man ļoti atgādināja intonāciju, kādā perene vista sarunājas ar saviem cālīšiem. Apmēram tā :"u- cju-cjū,u-cju-cjū".
tādējādi , runāt var dzīvnieku valodā?
es biju dzirdejis , ka mēlēs runātāji runā eņģeļu valodā
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.04 17:14:34
Pāvils saka 1.kor.14:14 Jo, kad es, mēlēs runādams, lūdzu Dievu, tad mans gars gan lūdz, bet mans prāts paliek neauglīgs.
Trilobīte bet tā ir viena un tā pati.
Jā viena un tas pati ar nelielam izmainā dažkārt.
Paldies par šo jauko liecību.
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.02.04 17:56:56
Nonacu pie ta,a taapeec, ka visi hariki runaa meelees un tad nu es ar. Man maasa uzlika rokas un es saaku runaat, vispar baigi jociig, bet tieshama ta bija. Vispar, censhos tomeer luugt parastaas valodaas, bet reizeem pilniigi prasaas taaas meeles, bet publisku to lietoshanu es neatziistu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.04 18:19:47
Tadad varu secināt ,no tevis teiktā,ka sludināt sveštautiešiem ir Garā runāt noslēpumus Dievam.Interesants skatījums.

Nē tas izriet no Pāvila teiktā... Dievam noslēpumu nav, tā kā tu viņam nevienu noslēpumu nevari pasludināt... Ja tavai sludināšanai nav dzirdīgas ausis, tad tādai mēļu runāšanai nav nekādas jēgas Pāvils par to runā un skaidro... Paskaidrojot tieši to, ka ja tu runā sveštautietim citā valodā, tevis runātais ir viņam garām... Tāpē tie, kas runā mēlēs bez tulka, to dara pretēji tam, kā Pāvils to ir teicis, jo tas neceļ draudzi un neticīgajiem vispār tas izklausās kā jukušo buldurēšana... tiek panākts precīzi pretējais efekts, ko Pāvils saka - kāpēc vispār šīs dāvanas Gars dod - draudze netiek celta, bet gremdēta... un tādu "mēlēs runātāju" dēļ Dieva Vārds tiek zaimots un apsmiets!
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.04 18:41:57
Mulders varbūt vari ar nemulderēt un saprast,ka esi tikkai cilvēks ne pārcilvēks, ka ne visu pašam nācies pieredzēt un piedzīvot.Veiksmīgāk var analizet no sevis piedzīvotā.Tu piemini Pavilu,bet tikkai atsevišķu vietu ne kontextu.Ko tavu prat nozīmē 14 un 18 pants 1.Kor.14.`Nemot vērā cilvēka nepilnību atziņās reizēm arī iznāk kad skatoties gramatu redzam pigu(no krievu izteiciena,kurš domājams radies no Bībeles).
1.kor.14:14 Jo, kad es, mēlēs runādams, lūdzu Dievu, tad mans gars gan lūdz, bet mans prāts paliek neauglīgs. 18 Es pateicos savam Dievam, es vairāk nekā jūs visi runāju mēlēs.
bet gremdēta... un tādu "mēlēs runātāju" dēļ Dieva Vārds tiek zaimots un apsmiets! es nemāku saskatīt tevis minēto Pavila Vēstulē korintiešiem .Ne arī Apustuļu darbos aprakstītos gadījumos.
Lai Jēzus Kristus DZīvais Dievs dod iztrūkstošo sapratni Svētaja gara,ja vien tu tam atļausi ienākt un neatstāsi starp rindiņām Svētajos Rakstos.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.02.04 19:02:21
es nemāku saskatīt tevis minēto Pavila Vēstulē korintiešiem .Ne arī Apustuļu darbos aprakstītos gadījumos.

Varu iemācīt... saucās - mācies lasīt kontextā Tas NENOZĪMĒ 2us pantus no kontexta, bet veselas nodaļas lasīt... 1 Korintiešu vēstules 14 nodaļa ir turpinājums vienotam kontextam kas sākās apmēram ap 12 nodaļu, kur Pāvils skaidro priekš kam Dievs dāvā vispār cilvēkiem Gara Dāvanas... un šis mērķis ir pateikts vairrākkārt un skaidri - tas tiek dots draudzes celšanai Kontexts turpinās pārejot slavenājā 13 nodaļā kur tiek runāta visaugstākā dāvana... un tālāk seko 14 nodaļa kurā Pāvils runā par Dieva Dāvanu nepareizu lietošanu - pārmetot draudzei, ka tā Mēlēs Runāšanu izmanto sevis celšanai, nevis draudzes celšanai... tātad Dieva dāvāta dāvana tiek izmantota sava grēcīgā "EGO" izmantošanai... tālāk Pāvils skaidro kāpēc un kā Mēlēs Runāšana ir dota un kā tai būtu jātop lietotai un nodaļas beigās ir apmēram texts no sērijas - "Lai viss notiek kārtīgi"... Korintas Draudzē bij bardaks un viens no bardaka centriem kāreiz bij nepareiza Mēļu lietošana - bez tulka, bez klausītāja... tieši tā, ka runātais ir vējā un paši runātāji sevi par lieliem vīriem uzskata... Pāvils arī saka - es arī protu mēlēs, bet ja es to darītu bez tulka, tad tas ir 0 vērts...

Pavēro kas notiek pie Harizmātiem TIEŠI šis - visi buldurē, neviens neko nesaprot, netulko un tu pats ne reizi vien esi vismaz starp rindiņām paziņojis, ka ja jau jums nav mēles, jums nav Dieva, tā implicējot... ka Mēles ir tā zīme, ka tur ir Svētais Gars, bet Pāvils pārmet, ka šāda sevis celšana ir vējā runāti vārdi... Dieva Dāvanas izķēzīšana!

Ir cilvēki kam IR tulka dāvanas... un šādi cilvēki ir paklausījušies ko tad Harizmāti buldurē... saturs NAV Dieva Vārds... bet kāreiz zaimi... varbūt ne visur... bet tu runājot bez apziņas un tulka nemaz NEZINI kam tu runā un KO tu runā... bet Kristus brīdināja - par KATRU vārdu tev būs Dievam jāatskaitās, arī par tiem vārdiem, kurus tu esi izteicis bez sajēgas ko tu runā!

Skaties to pašu Ap.D. 10 nodaļu... kur Sv. Gars nāk pār Konrēlija namu un visi sāk runāt mēlēs... un ko autors saka - visi Teica Dievu... tātad bij kāds kas tulkoja, kas saprata KO viņi runā...

A tu ZINI ko tu runā, kad runā mēlēs - Zaimus vai Svētību? KĀ tu to zini? Jo arī Šamaņi prot mēlēs runāt... Kā tu zini, ka tu Dievu slavē, nevis zaimo? Vai kādreiz esi dzīvē saticis tulku, kas tulko?

Jo reflektīva valodas centru nojūgšanās pie trakajiem arī ir novērojama... kā tu zini, ka tas nav tas pats? Bez tulka? Paļaujies uz sajūtu - "forša sajūta" - tā sevi nevis Dieva Vārdu padarot par doktrīnas mērauklu?
Vilks. [195.189.143.57]
# Iesūtīts: 2009.02.04 19:05:58
Mulder, bet Tu aizmirsti piebilst,ka personīgās ticības celšanai un personīgai lietošanai mēles ir ļoti ok, Pāvils pats labprāt runā mēlēs un par to pateicas Dievam. Un vispār mēs Tevis teikto jau izrunājām. + tēmas pieteikumā ir aicināts stāstīt pozitīvu pieredzi,nevis tukšu teoriju.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.04 19:07:53
Vilks, nezinu vai tas ir OK... nav teikts, ka tas ir slikti... tā kā nestrīdēšos... Man vienmēr ir licies aizdomīgas izdarības, kuras ir ārpus personīgās apziņas... tad Garu nevar atpazīt...
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.02.04 19:29:46
zinu 3 svešvaldodas tīri ok. vēl kādās triijās - nojaustu jkontekstu. bet nekad nekas tāds , kā "runāšana svešā valodā" neapzināti nav gadījies. parasti tas prasa lielu piepūli .

Ja pēkšņi sāktu viena pati runāt, tā ka pati nesaprotu - izbītos ārkārtīgi! Ja nu vienīgi līdzi nāk kāda nepārprotami nomierinoša sajūta/atziņa, ka tas tiešām ir no Dieva un ir Viņam tīkams. Bet tā kā tā būtu mana sajūta, tad citiem no tās nekādas jēgas nebūtu.
Jēga parādītos, ja kāds vēl papildus tulkotu. Līdz ar to ir diezgan skaidrs, ko Pāvils varētu būt domājis ar "personīgās ticības celšanu un personīgai lietošanai" un draudzes celšanu caur tulka darbu.
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.02.04 19:32:49
Mulders
Pavēro kas notiek pie Harizmātiem TIEŠI šis - visi buldurē, neviens neko nesaprot, netulko un tu pats ne reizi vien esi vismaz starp rindiņām paziņojis, ka ja jau jums nav mēles, jums nav Dieva, tā implicējot... ka Mēles ir tā zīme, ka tur ir Svētais Gars, bet Pāvils pārmet, ka šāda sevis celšana ir vējā runāti vārdi... Dieva Dāvanas izķēzīšana!
Shitam es piekriitu. Tas patieshaam nav vajadziigs - draudzee nodarboties ar meelju runaashanu un visiem taas uzspiest.
Mirga
# Iesūtīts: 2009.02.04 19:39:14
Ari man ir iznacis sastapties ar laudim, kas runaja meles. Mani nebija seviskas velesanas pec sadas dāvanas, bet es domaju, ja tas ir labi un Tevs man to grib dot, es nepretojos. Ta ari ludzu, un atbilde bija: tev tas nav vajadzīgs. Lidz ar to jautajums bija nokartots.
Divos dzirdetos gadījumos vareju saklausit pa latinu vardam ( soter un pater ), kas biezi atkārtojas.
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.02.04 19:41:38
Mirga
Es domaaju tieshi taapat - ne visiem tas ir vajadziigs un kur nu veel obligaats.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.02.04 19:43:58
Ar mēlēm viss ir ļoti vienkārši - tā ir zīme par īpašu Svētā Gara darbību. Acta to lasām ļoti skaidri: dažādās sanākušās tautas dzirdēja Dieva lielos darbus paužam katra savā valodā.
tālāk Pāvils raksta, ka mēles ir zīme nevis ticīgajiem, bet neticīgajiem. Tādēļ apgalvojums, ka mēles ir zīme par sv`Gara klātbūtni ir tiešā pretrunā ar rakstiem. Visādā ziņā šodienas harizmātu prakse ir pretrunā ar rakstiem, jo viņu buldurēšana nevienam nav kalpojusi par zīmi ka Jēzus ir tas vienīgais patiesais Kungs.
Bet lūgšana mēlēs ir derīga dāvana tam, kam tā ir dota, jo tas "uztaisa sevi pašu", bet draudzē jārunā un jālūdz tā, lai "uztaisītu" citus. Man arī draudzē ir daži, kuriem, kā domāju ir šī dāvana, kuri pēc pārpratumu gadiem ir sapratuši tās pareizo pielietojumu un tik tiešām ir`loti svētīgi kristieši. Bet kas ir zīmīgi - neviens ar to neplātās, rādīdams savu svētumu un tuvumu Dievam! Tas ir tas, kas man visvairāk liekas aplami pie harizmātiem - viņi šīs dāvanas esamību pasludina par zīmi, ar kuru tos īstenos kristiešus atšķirt no neīstajiem, tā sevi pasūs paceldami pāri pār citiem, un tas nav nekas cits kā lepnība.
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.02.04 19:52:04
Jānis Kalniņš
Harizmaati uzskata, ja nerunaa meelees, tad cilveekam nav dots Sv. Gars.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 1146