atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par ziemassvētkiem
Ingars
Iesūtīts: 2009.01.09 10:43:41
Ir tāda konfesija "Dieva draudze" (atšķēlušies no septīto dienu adventistiem), viņi uzskata, ka ziemassvētku svinēšana ir nepareiza, jo bībelē nekas tāds nav atrodams, turklāt arī ziemassvētkus svin pagāni, tās esot arī romas katoļu baznīcas maldu mācības. Un vēl - nav nemaz zināms vai Kristus ir dzimis šajā datumā utt.

Jautājums - vai šie argumenti ir pietiekami, lai pasludinātu ziemassvētku svinēšanu par maldu mācību un pat par grēku?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2009.01.09 10:44:53
Šāda diskusija radās draugiem.lv domubiedru grupā
Pa pusei laimīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.09 10:47:54
Ziemassvētki tiešām ir pagānu svētki...nejaukt ar Kristus dzimšanu
Ingars
# Iesūtīts: 2009.01.09 10:53:43
Pa pusei laimīgais Jony

ne ne par to ir runa, runa ir par kristīgo ziemassvētku svinēšanu
Pa pusei laimīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.09 10:56:08
Ingars Vai nēesi pietiekami izkašķējies ar DD jau draugos...es domāju, ka nav vērts viņus ķidāt
Ingars
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:02:34
Ne viņus ķidāt, bet šo konkrēto mācību, turklāt nevēlos kašķēties, bet noskaidrot citu luterāņu domas, jo tur es biju viens pret vairākiem
Ingars
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:10:58
Vienkārši gribēju uzzinātu jūsu domas, tas arī viss
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:11:03
Šādi argumenti ir par maz!

1. Rakstos nav minēts daudz kas, ko Kristieši tomēr dara! Svarīgi, ka Rakstos nav aizliegts svinēt svētkus, bet tieši otrādi Pāvils Romiešu 14 nodaļā iedrošina, katram svinēt svētkus kā viņš uzskata par pareizu, vai drīxt arī nesvinēt... bet lai tas ir Kristum Par godu. Tādējādi jautājums - Vai X-mas ir Kristum par godu vai nav... jautājums atkrīt
2. Jautājums par to, ka Pagāni kaut ko kaut kur svin... nevienu Kristieti nekrata. Pagāni jau nenosaka un nediktē kad Kristiešiem kaut ko kaut kur svinēt. Kristieši svin saus svētkus, ja Pagāni izdomā tai laikā svinēt savus svētkus, kāda daļa gar to ir Kristiešiem. Rodas iespaids, ka šī grupiņa uzskata, ka Dieva Garu var tik viegli dancināt, pietiek, tik kādai pagānu grupai paziņot, ka šie arī kaut ko tai laikā svinēs... un ko Kristiešiem jāsavāc pekelītes un jātinās savā kambarītī? Nekā Kristieši uzskata sevi par Dieva Bērniem, tātad drīzāk pagāniem būtu jātinās... bet tā kā Kristieši nesvin pagānu svētkus, nu tad ko cepties?
3. Tā kā nav zināms Kristus piedzimšanas datums, tad jebkurš datums ir labs, lai svinētu viņa Piedzimšanu!
Kristus arī tika krustā sits kādā datumā, bet neviens nezin precīzu datumu un tāpēc Lielidenas ir tādas - peldošas... Tad arī tās atceļam? Un atceļam vispār Svētdienas Dievkalpojumus, kas ir nekas cits, kā kārtējā Kristus Augšāmcelšanās svinības... A ja nu tai dienā kādi Wiccāņi blakus mežā svin savu Sabatu... tad ko Kristieši atkal ir jāšķūrē mājās?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:12:23
Dona Eriksone

Nu tik traki ar šiem konkrētajiem nav, bet reizmēm šķiet, ka tālu netrūkst
Ingars
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:16:15
Mulders

Pats trakākais, ka šo rakstuvietu

5 Dažs ievēro vienu dienu vairāk par otru, dažs turpretim visas dienas tur vienādas: ikviens lai pilnīgi turas savā pārliecībā!
6 Tas, kas kādu dienu sevišķi ievēro, to ievēro Tam Kungam par godu


tajā diskusijā šķiet kādas desmit reizes točna jau būšu citējis, bet totāls ignors pret to. Ir bijušas diskusijas ar harizmātiem, taču viņi godprātīgi vismaz paskaidro, kāpēc viņuprāt manis citētā rakstuvieta neatbilst vai ir nevietā
Juventus
# Labojis Juventus: 2009.01.09 11:17:17
Vai tad jums kādam ir vajadzīga atļauja svinēt ZS? Sviniet, kad uzskatāt par pareizu, tad arī būs jūsu personīgie ZS! Bet visi aizliedzēji un noliedzēji lai droši iet bekas lasīt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:38:01
ingars, nuja... Un kā stāv rakstīts - Kādu vienu divas reizes pamācījis, atstāj lai pac kuļās pa saviem salmiem!

Parasti vajag nevis tikai nocitēt, bet uzdot jautājumu kas ir tieši ar šo rakstu vietu!

Piemeŗam... uzraksti šo rakstu vietu un pajautā - Vai es drīxtu 25 decembrī par godu Tam Kungam svinēt Kristus dzimšanas dienu? Vai šī rakstu vieta man to atļauj? Ja neatļauj, tad kamdēļ nē?
sicilia
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:16:58
Dona Eriksone
tas kolēga nebija apustulis tas jau bij traklais
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:29:21
Trilobīte
Pieprasīt prieku jau nu nepieprasa, jo pieprasīts prieks nav īsts. Bet ķēniņš Dāvids ļāva vaļu savam priekam un lēkāja ķēniņam necienīgi (tā dažs labs domāja).
Vai mums uzmesties par tiesnešiem, ja kāds jūtas tik priecīgs, ka grib slavēt Dievu kaut vai bērnišķīgi? Vai mums tas jāvērtē vai pat jānososda?
Man tas nav dots, nav pa spalvai, es laikam tā nekad nevarētu, bet negribu nonievāt tos, kas grib tā priecāties, ja tas tik tiešām ir par Dievu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:30:28
uzskatāmi par nepilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem. nevaru iedomāties, ka Bībele pieprasa no mums infantilu prieku. (C)

Nu šie vienmēr atsaucas uz Dāvidu!

Jautājums, a šie tāpat kā Dāvids arī tādus darbus dara... A to Dāvids jau PĒC nevis PIRMS notikumuem priecājās... un ir pamatotas aizdomas, ka ne kā ******ņš!
Princis Marvins-Briinums
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:33:24
Mulders
******ņš!
ko tu gribēji teikt? Labāk lieto pirmos burtus ,šita grūti sarast!!!
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.01.09 12:36:28
Trilobīte

ne ne ne latviets var. mēs bijām uz gospeļu kori. kā melnā māsa pateica aleluju, pus zāle bija kājās leca, sita plaukstas un transā kliedza aleluja...
nesapratu, esmu koncertā vai kādā Jaunās paaudzes vai prieka vēsts dievkalpojumā..
lab, ka diskā ko nopirku bija smuki gospeļi....

Ja LELB arhibīskap[s vai pat mūsu kardināls tā uzvestos es gan aizietu uz tādu brīnumu paskatīties
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 12:43:54
Trilo... labi labi... A iedomājies, ja Pāvests plix pa Vatikānu kā Jeremija desotu un aicinātu Izraēli un Palestīnu izbeigt kasīties...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.09 13:26:57
Dona, spārdot guļošos ir forša tāda būkšķoša skaņa... patīkami
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.09 13:27:33
Trilo, un man prieks, ka Hariki mūs vieno... pat Pāvests tad nemaz tik briesmīgs neizskatās Šams gan varēja izvērstāk par to Gazas konfliktu izteikties, nevis tā... vispārīgas politkorektas frāzes nolasīt!
||||| [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2009.01.09 15:41:52
Trilobīte ķēniņš Dāvids, ja pareizi atceros, lika kopā sakarīgas vārsmas. laba atmiņa un labi esi saglabājusies, odnako
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 35525