atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Starpkonfesiju dialogi
Mulders
Iesūtīts: 2009.01.08 11:06:51
Šeit tāda doma ienācās prātā!

Bieži man šķiet ir teoloģijās un konfesijās visādas lietas, kas ir nosauktas dažādos vārdos, bet būtībā ir viens un tas pats... Jeb savādāk, kādreiz no šī nosaukuma tiek izsecināts kaut kas cits, nekā oriģinālie autori ir domājuši! Tas nereti kļūst par konfesijas "externālo brendu" - tas ir tas, kā lietu saprot jebkurš, kas ir ārpus konfesijas, un ja tas atšķirās no iekšējās izpratnes, tad ir grūti sarunāties un veidot dialogu, jo pietrūxtās šīs jēdzieniskās būtiskās izpratnes par ko tad īsti iet runa!

Sekojošs ir piemērs, ko es pamanu mūsu brāļu Luterāņu rindās, bet ko dziļāk parokot un parunājot ar Pareizticīgajiem (un ir pamatotas aizdomas, ka tas pats ir ar RKB) sapratu, ka Luterāņi bieži pārprot šo lietu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:18:41
sica, es nesaku, ka ir slikti... Man jau šķiet, ka tad, kad ir vienotība pašā mācībā un sludinātajā Vēstī, tad tas "ietērps" var tikt veidots pēc vajadzības... Un ja tas arī vēl ir visiem vienojošs, tad jau tas nav slikti, tas ir labi... Bet svarīgi, to nepadarīt par pašmērķi!

RKB jau arī ir visai lieli spārni, kur domājams, var gadīties, ka tu iepērsies un maz ko sapratīsi...

Pietam Lukturu Liturģijas skelets jau tas pats RKBiskais vien iraid!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:21:23
Mulders

es neesmu speciāliste.... bet kā ierindas baznīcēnam man šī kārtība patīk,. atzīšos man bija bailll.... nu kā nu būs, bet tieši tas, ka ir šī kārtība man ļāva sajusties svešā valstī starp svešiem cilvēkiem kā savā draudzē..... un tas jau forši.....
Viena VB māsa tikko atgriežās no Austraļijas. viņa bija sajūsmā, jo arī tur + 30 grādu karstumā Ziemassvētku misē varēja justies kā Latvijā.....
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:28:32
Mulder,

Tas te ir drusku par plašu. Vajadzētu koncentrēties. Saprotu Tavu domu, ne visam varu piekrist.

"Kopība veidojas, no apliecības, nevis apliecība no kopības!"

Piekrītu!

Zviedrija baznīca apliecina, ka homoseksuālisms ir normāla lieta. LELB saka, ka nav un izslēdz no savas baznīcas homosekuālu mācītāju. LELB joprojām kopīgi svin Sakramentu ar Zviedrijas baznīcu un uztur kanceles un altāra vienību. Zviedrijas baznīca uzskata, ka ar laiku LELB pievienosies viņu apliecībai, LELB uzskata, ka tā pieņems LELB apliecību. Tomēr nekas neliecina par to, ka tas varētu notikt. Vai tas nav mulsinoši? Vai tā ir viena apliecība un kerigma? Tu saki, ka jāgaida kamēr Kristus nāks no debesīm un nokārtos šīs lietas. Pāvils saka - izmetiet ļauno no sava vidus! Man šī situācija šķiet visnotaļ mulsinoša. Piemērus te varētu uzskaitīt vēl daudzus.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:33:51
S.R.

Ar vienotību Romas baznīcā nav tik labi, kā Jūs domājat. Patiesībā tā īsti pastāv tikai Maģistrāta līmenī. Tomēr pati sadraudzības prakse un arī teorija, ar dažiem izņēmumiem, Romas baznīcā ir daudz labāka nekā daudzās luterāņu baznīcās. Romas baznīca to ir saglabājusi no senbaznīcas laikiem.
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:34:19
Ilārs Plūme, es piekrītu, ka situācija ir mulsinoša, bet gluži tāpat ir teikts par tām nezālēm. Kurš un kad tad viņas ravēs?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:41:23
Ilārs Plūme
Ar vienotību Romas baznīcā nav tik labi, kā Jūs domājat.
nekas nevar būt tik labs, lai nevarētu būt vēl labāks. arī RKB attīstās. manuprāt Baznīca pašlaik patiešām piedzīvo izaugsmi, atjaunotni un ir ļoti perspektīva.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:48:02
Zviedrija baznīca apliecina, ka homoseksuālisms ir normāla lieta. LELB saka, ka nav un izslēdz no savas baznīcas homosekuālu mācītāju. LELB joprojām kopīgi svin Sakramentu ar Zviedrijas baznīcu un uztur kanceles un altāra vienību.

Izcēlu šo lietu, kas ir kļūdaina... Šeit tu uz jēdzienu "Baznīca" attiecini kādu Juridisku Organizāciju... laigan pats savā garajā palagā rakstīji, ka Baznīca ir arī tur kur 2 vai 3 Kristu Vārdā savācās!

Nu tagad iedomājies, Tu, Es un kāds konservatīvs Zviedu Baznīcas ticīgais satusējam upes malā svinēt Dievkalpojumu! Kāda Baznīca tur būs... KLB, LELB vai Zviedrijas baznīca?

Lūk šīs "kancles un altāra" sadraudzība ir nekas vairāk kā kaut kādi papīrīši, tiem nav nedz teoloģiska seguma nedz teoloģiska spēka! Tu piedēvē horizontāliem papīriem vertikālu nozīmi, kuras praksē nav!

Jo kur tu esi redzējis LELB un Zviedrijas Baznīcu svinam kopīgu altāri? Tas ko tu labākā gadījumā būsi redzējis, pārstāvjus no vienas baznīcas un pārstāvjus no otras baznīcas svinam Dievkalpojumu... Un tad tur vai nu IR BAznīca 100% vai ir 0% Baznīcas! Un nav svarīgi kāda burtu kombinācija katram dalībniekam uz pieres rakstīts!

Atgriezies pats pie sava raksta un izlasi KAS Ir Baznīca... Tur viss jau ir pateikts... bet tu šeit pats mēģini par Baznīcu zīmēt to, ko parasti textos apzīmē ar "baznīcu" - tb ar mazo burtu. Tb kaut kādu juridisku organizāciju! Tu atkal mēģini uzdot neredzamo par redzamu!

Un esmu runājis ar LELB mācītājiem... nu nelaidīs A.Bite sievieti savā kancelē vai pie altāra!

Manuprāt tu jauc dažādas sadraudzības... ka jau teicu, sadraudzība ar Asentizācijas kantori, nav tas pats kas Altāra sadraudzība... kura ir iespējama tikai konkrētā vietā un laikā ap konkrētu Altāri! Un tad šī konkrētajā vietā saskaņā ar Rakstiem vai nu ir Baznīca vai nav... Baznīca tur nepārstāj būt, tikai tāpēc, ka tur ir kāds no Asentizācijas biedrības, kā arī Baznīca neuzrodās tikai tāpēc, ka tur ir vieni vienīgi pārstāvji no biedrības "KLB". Ja tur tiek sludināts Vārds un Sakramenti izdalīti - tur IR Baznīca... Ja tas netiek sludināts un sakramenti pareizi pārvaldīti, tad mēs paturam tiesības tur neiet un neticēt, ka tur ir Baznīca!

Tomēr nekas neliecina par to, ka tas varētu notikt.
Un cik gadsimtus tu jau vēro šīs Baznīcas, ka tik droši vari teikt? Un vai tiešām dzīvē, nekad neesi kļūdījies tajā, ko tu spēj redzēt? Dieva Dzirnavas maļ lēnām, bet pamatīgi... Nu cik ilgs laiks pagāja, kāmēr Baznīcas tika galā ar Ariāņiem? Cik Gadsimti pagāja, kāmēr Pāvesta vara tika atmaskota? A tu pārdesmit gadus vēro procesu un tad saki "nekas neliecina"

Pāvils saka - izmetiet ļauno no sava vidus!
MĀCĪBU... nevis cilvēkus! Tātad... kur mūsu LELB vidū tiek sludināts Homosexualitāte kā Norma? Tas netiek sludināts, tātad no SAVA VIdus mēs to esam izmetuši... ŠEIT Baznīca IR... laigan tas jāpārbauda katru dienu, kad ŠEIT tiek sludināts Vārds un Sakramenti... jo ne jau tie 4 burti LELB nosaka vai Baznīca ir vai nav... kā arī vārds "Zviedru Baznīca" vēl nav nekāds lāsts... arī Zviedrijā ir jālūko, vai tiek sludināts Dieva Vārds un Sakramenti pārvaldīti! Lūk, tur kur tas nenotiek, no tās vietas bēdz un tur neej... lai tad Kristus nostumj viņu lukturi... tu pielūko, lai tavā namā tas nenotiek!

Man šī situācija šķiet visnotaļ mulsinoša. Piemērus te varētu uzskaitīt vēl daudzus.
Es ticu, ka piemēri ir daudz... un ka ikkatrā draudzē mēs atradīsim grēku, kā dēļ mes labprāt būtu kaut kur citur... TIk līdzko mēs šajā "citur" ieradīsimies, tur ieradīsies arī viss mūsu pašu grēks, kas padarīs šo draudzi kāreiz tādu, no kuras gribās bēgt prom...

Bet ja tu esi leprozorijā, tad iespējams, ka tāpēc, ka tev ir lepra? Ne? Bet ja tu bēdz no turienes, jo tur smird... un nepamani, ka pats esi ar to saindējies, tad tu aplipināsi citus... jā citiem ir gripa vai dzeltenā kaite, bet nu ar tavu mukšanu no leprozorija viņiem arī tava laime ir A bet Ārstam ir grūti tādu apkārt skraidošu slimnieku pie vietas noturēt un ārstēt... jo līdzko šo ārstē un blakus tādu pašu slimnieku noliek, šis sāk spirināties un atkal uz jaunu palātu bēg!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:49:41
sica, jocīgi... mani atkal "Savā Adā" ļauj sajusties vispār... krusts uz Baznīcas Torņa... tad es toč zinu, ka varu tur iet iekšā, un lai kas tur notiktos, tie būs "manējie"

Tāpēc es īpaši mīlu Eiropu, jo tur katrā pilsētā būs šie torņi ar krustiem, kas nozīmē... ka faktiski es varētu plikām rokām un kājām doties un es nepazustu... jo tur vienmēr atradīšu brāļus un māsas ticībā... kas apleicina to pašu Kristu Krustā Sisto... A vot Irānā es baidītos uzturēties
sicilia
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:52:25
Mulders

nu es labi jūtos tikai RKB baznīcā..... lai gan luterāņu baznīcas ar jaukas.... bet asaras man pār vaigiem līst tikai RKB.... bet misēs visvairāk
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:53:58
Mulder,

Pēc Tavām domām man vajadzēja palikt LELB ilgāk. Cik ilgi? To nosaka katra sirdsapziņa. Man toreiz bija pārliecība, ka savu draudzes locekļu drošības dēļ es vairs nevaru ilgāk vilcināties.
Arī LELB vadība uzskatīja, ka situācija atrsināma, tikai man aizejot. Tā kā mana primārā rūpe bija par savu draudzi, te laikam mūsu domas saskan, tad es arī aizgāju. Šajā laikā es esmu pārliecinājies, ka mana aiziešana ir nākusi par labu arī LELB. Esmu tai varējis labāk kalpot esot ārpusē, nekā iekšpusē. Tā bieži gadās, ka trimdinieki kalpo savai tautai ne sliktāk, kā tie kas palikuši Tēvzemē. Joprojām ļoti cienu un respēktēju un, atļaušos sacīt, mīlu - LELB. Tā ir baznīca, kur esmu kristīts, nācis pie ticības un ar to man saistās daudz brīnišķīgu atmiņu. Arī LELB vadības prestižs manās acīs šajā laikā ir tikai cēlies. Tomēr nevaru sacīt, ka pastāv patiesa ticības vienprātība, jo manuprāt, tāda nepastāv pašā LELB. Kamēr tās nebūs, man jāpaliek ārpus LELB, lūdzot un cerot, ka būsim kopā Debesīs. Ar savu aiziešanu es nelepojos, kā Tu mēģini sacīt. Tā drīzāk ir manas dzīves traģēdija, ko pazemīgi pieņemu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 16:55:31
nu es labi jūtos tikai RKB baznīcā..... lai gan luterāņu baznīcas ar jaukas.... bet asaras man pār vaigiem līst tikai RKB.... bet misēs visvairāk

Jums tur ko, Mexiķaņu seriālus rāda

Lab jokoju! A man laikam prasības mazākas... ka tik Kristus... asaras var dabūt viskur!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:13:51
Nu tagad iedomājies, Tu, Es un kāds konservatīvs Zviedu Baznīcas ticīgais satusējam upes malā svinēt Dievkalpojumu! Kāda Baznīca tur būs... KLB, LELB vai Zviedrijas baznīca?

Kamēr baznīcās bija dzīva mācība par baznīcas vienotību, dievkalpojumi šādos gadījumos nenotika. To mēs vērojam vēl ekumēniskās kustības sākuma laikos un to vienmēr skaidri demonstrē Austrumu katoļi vēl joprojām.

Tā tas bija arī strīdu laikā ar ariāņiem. Viņi nekomunicēja kopā ar katoļiem jau tūdaļ pēc Nīkajas koncila, kad šis jautājums tika izskatīts.

Man ir viens labs Skandināvu paziņa, kas teorijā piekrīt KLB sadraudzības mācībai, bet praktizē Tavējo. Es domāju, ka viņš ir godīgs cilvēks, jo neredz citu izeju. Tavā gadījumā ir drusku citādāk, jo Tu centies mainīt mācību, lai piemērotu to savai praksei. Es tam nevaru piekrist.

Tu raksti: Lūk šīs "kancles un altāra" sadraudzība ir nekas vairāk kā kaut kādi papīrīši, tiem nav nedz teoloģiska seguma nedz teoloģiska spēka! Tu piedēvē horizontāliem papīriem vertikālu nozīmi, kuras praksē nav!

Tātad Tu saki, ka LELB, parakstīdama šos dokumentus, apliecina to, "kam nav nedz teoloģiska seguma, nedz spēka". Es te negribētu šo rīcību definēt. Varbūt piemklē pats piemērotu apzīmējumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:15:42
Pēc Tavām domām man vajadzēja palikt LELB ilgāk. Cik ilgi?

Kāmēr no LELB nekas pāri nepaliek... tb kāmēr tu esi to pēdējo 9 vidū, kas taisni iraid... bet tad arī Dievs pats nāks tevi prom vest, bez pārmetumiem un ar atzinību, ka cīnījies ar grēku līdz asinīm! Uz doto momentu... nav liela vērtība tam, ka tu esi tur, un es šeit. Man vienam ir daudz grūtāk nekā kopā ar tevīm... (es te tā mazliet pārspīlēju)... bet šis "KLB" birka vienmēr būs arguments (lai arī nekorekts) no tavu oponentu puses, kas tajā LELB jau nekur neaizgāja, bet palika... Sinodēs, kāreiz iespējams tava paceltā roka pietrūxtās kādā jautājumā... Varbūt jā 100 tavi vārdi aiziet miskastē, bet tieši tas 101 pietrūxtās tajās sarunās, kur tiek spriests, vai laist Geju altārī vai nē (nu es te tā... modelēju... jo nezinu vai tas tiek spriests).

Pac jau arī šeit redzi - tu atnāc un it kā labu textu uzraksti... bet tevī neklausās, jo nelasa jau KO raksti, bet izdomā - ā tas ir tas tur no tiem tur... vai tad no tiem, kas labs var nākt...
Tāpēc es vienbrīd varu tev teikt komplimentu bet citviet lamāties... jo es cenšos lasīt KO tu raksti, un man tiešām nav tik būtiski svarīgi, ka tu nāc no KLB... Es pat rīkojos nekorekti tavu izpratni apriori saistot ar Viskonsīnas izpratni, jo es jau nezinu vai tu tai piekrīti joprojām... Korekti būtu, ka pirms sarunas mēs abi noskaidrojam vai un kam ticam un tad no tā izejot veidojam dialogu... nevis es spriestu par tevi pēc sliktākajiem KLB pārstāvjiem, vai tu spriestu par mani pēc liekulīgākajiem LELB kaut kādiem darboņiem... Varbūt tev ir ok, ja es tevi kā cilvēku identificētu ar KLB "vidējo statistisko", bet es parasti sagaidu no cilvēkiem, kas par mani izsaka apgalvojumus, ka viņi mani personīgi iepazīst - vismaz privātās sarunās netā! Ko tu arī esi darījis un īstenībā, pārāk jau saudzīgs esi pret mani - jo es pats sevi pazīstu, reti kurš mani pacieš - bet pieņemu, ka tev darbs tāds... paciest stūrgalvīgus puskoka lēcējus samoučkas!

To nosaka katra sirdsapziņa. Man toreiz bija pārliecība, ka savu draudzes locekļu drošības dēļ es vairs nevaru ilgāk vilcināties.

Bet vai tu esi vērojis kā rīkojās A.Bite... Viņš jau arī būtībā to pašu mācību ko tu pārstāv... taču viņš savu draudzi pasargā ar Dieva Vārda sludināšanu... un es pats esmu ievedis šajā draudzē divus cilvēkus - kam teoloģija bij melna bilde, un no Katehēzēm un Dievkalpojumiem vien šie cilvēki ir tapuši pietiekoši gudri, ka viņus neapčakarēsi ar burtiņiem "LELB" un neiebarosi viņiem kuru katru barību. Tātad vislabākās zāles un pasargājums ir nevis nošķiršanās pa horizontāli, bet kopība pa vertikāli!

Un tagad man jautājums - vai tev ir izdevies savu draudzi pasargāt?
Un vai nebūtu izdevies, ja paliktu!

Labi, saprotu, ja jautājums ir par sirdsapziņu, tur arī - nevar piespiest mācītāju iet pret to. Bet tāpēc varbūt kāds vārds, no manis teiktā, dos tev mierinājumu... ka tu jau neesi viens karotājs šai laukā... tikai... šķiet nepacietīgs gan, un gribi redzēt pirms laika, to kas atklāsies tikai kad Kristus Atnāks. Man arī to gribētos redzēt, skaidri redzēt, kurš ir kas un galvenasi KAS esmu es pats Dieva acīs! Es gan nedomāju, ka tagad man tevi būtu ar varu jāvelk atpakaļ... aizvainojumi tur ir visiem... Svarīgais, ka tu turi pats sev doto solījumu - sargā savu draudzi! Un tu un es mēs ESAM vienā Baznīcā, ja Dieva Vārds tiek sludināts un Sakramenti Izdalīti, pat ja mūs šķir papīri, kurus vismaz es, neesmu parakstījis... tak manuprāt šādiem papīriem nozīme ir tikai tik, cik tie der par labu ceļu palikni baznīcā!

Un manuporāt šajā Pasaulē Vienprātība nav iespējama kaut vai tamdēļ, ka Pāvils jau dod liecību... mums nav pilna atziņa un visu redzam miglaini, un šī nevienprātība rodas tajā, ko nu kurš tajā miglā ierauga vai sadomā, ko nu kura atziņa ļauj aptvert... Tāpēc... manuprāt svarīgi ir nevis vienprātība formā - un par formu pat var kļūt vārdi - bet vienprātība Garā... kur viens un tas pats Gars var būt pateikts dažādiem Vārdiem...
Vienīgais Vārds kas nemainās ir Dieva Vārds... un tieši tāpēc es droši eju pie Altāra tur kur es redzu ka Dieva Vārds tiek sludināts... bez piejaukumiem, vai atšķaidījumiem... un dažādas lielo burtu kombinācijas ir un paliek tikai formalitātes Asentizācijas līgumos! Ja kāds ar to saista savu identitāti, tas lai paliek viņu rīcībā... man gribās, lai uz manas pieres ir mans Jaunais Vārds, ne cilvēku bet Dieva rakstīts... ceru un ticu, ka tas tur ir... lai ari neredzams cilvēkiem, bet tikai Dievam!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:15:59
Mulders
nea Lems saka, ka pie mums borahla vairāk... vinš mani nevarēja ar varu izvilkt no vienas Polijas mazpilsētas baznīcas, kur viss spīdēja un laistījās zeltā.... Sica sēdēja un vienkārši bolīja aces..... mmmmmuuuurrrrrrrr nu jā.... ko teica priesteris nesapratu
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:27:09
Tātad Tu saki, ka LELB, parakstīdama šos dokumentus, apliecina to, "kam nav nedz teoloģiska seguma, nedz spēka". Es te negribētu šo rīcību definēt. Varbūt piemklē pats piemērotu apzīmējumu.

Tā ir teorija... Praksē kā jau teicu... konkrēts mācītājs no LELB var vai nu palaist vai nepalaist Zviedru Sievišķi kancelē... Un ko izdarīs ar tādu mācītāju, kas nelaidīs! Neko nevarēs tādam padarīt... jo primārais kas LELB mācītāju saista ir Evanģēlija Vārds! Es nezinu jūsu ordinācijas solījumu, bet cik zinu, tajā neietilpst piekritība un apliecība visiem papīriem, kas bez viņu ziņas un apzinātas piekritības tiek parakstīti LELB u.c. struktūru starpā!
Tādējādi... mācītāja amatam nav nekāda sakara ar papīriem, ko LELB kā juridiska organizācija paraksta ar citām juridiskām organizācijām.

Manuprāt šaize sanāk tajā, ka šīm juridiskajām organizācijām nosaukumos ir vārds "Baznīca"... un tu tač pats uzrakstīji, ka neviena šīs pasaules organizācija nelīdzinās tam, kas ir Baznīca pēc būtības, tādējādi šie nosaukumi nevis reprezentē juridiskās organizācijas kaut kādu nezinu... pārstāvniecību Garīgā Sfērā, bet drīzāk labākā gadījumā ir norāde - ka šajā organizācijā mēs varam atrast Dieva Vārdu un Sakramentus - tādējādi atrast arī Kristus Baznīcu!

Tu tač pats zini mūsu LTA, ka mēs apliecinām un ticām, ka arī Pāvestiešu vidū var būt istenticīgie, tādējādi tur ir Baznīca atrodama...

Tādējādi šī redzamā juridiskā pārstāvniecība nav ekvivalenta ar Baznīcu, kas ir Kristus Miesa... Līdz ar to, ja LELB paraksta kādus papīrus, tas nenozīmē, ka Kristus paraksta šos papīrus... Kristus tādas tiesības nav devis saviem kalpiem, tā kā ja šie ko paraksta, tad tas ir ar viņu pašu cilvēcīgo autoritāti un cilvēku autoritātes līmenī arī paliek... tāpēc man, kā cilvēkam, kurš iet uz Baznīcu nevis kā uz Juridisku Pārstāvniecību, bet kā uz Kunga Namu, vispār šie LELB parakstītie papīri nav nedz saistoši sirdsapziņai, nedz tie man spēj ko dot vai atņemt no tā, ko Kristus devis savai draudzei!

Es nemaz neredzu kā tu leģitīmi vari turēt šo mācību arī savā baznīcā... Jo tu taču turot dievkalpojumu nevari būt pārliecināts, vai kaimiņu draudzē, ar kuru tev ir sadraudzība, mācītājam nav šībers aizgājis un šis nesludina kādas blēņas... Tu tač neuzskatīsi, ka kāda nelieša vai liekuļa maldu mācība kaut kā saindē tevis sludināto Dieva Vārdu tavā draudzē... pat ja šis liekulis nāk no sadraudzības ar tavu draudzi formāli! Dieva Vārds ir pāri cilvēku vienošanām... un tās, kas ir pretrunā Dievam, to Dievs labprāt ignorē...

Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:28:12
sica, nu priekš analfabētiem, bildītes der

Man laikam uztvere kaut kāda šķība... man tā... 10 minūtes apskatos, piefixēju dzeltenā metāla klātesamību un tālāk manis pēc gaismu var slēgt ārā un lūdz Tulku dodiet Citādi eju uz picēriju!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:35:03
Mulder,

Tu raksti: Bet vai tu esi vērojis kā rīkojās A.Bite... Viņš jau arī būtībā to pašu mācību ko tu pārstāv.

Ja jau viņš pārstāv to pašu mācību, tad kādēļ nav kopā ar mani, bet ir kopā ar tiem, kas nepārstāv? Vai "asentizācijas līgumi" viņu saista? To pašu jautājumu varētu uzdot arī Tev, bet neuzdodu, jo uzskatu, ka tas ir un paliek sirdsapziņas jautājums. Tomēr mācību nevajag piemērot praksei, bet labāk otrādi.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:44:13
Mulder,

Tu raksti: ja LELB paraksta kādus papīrus, tas nenozīmē, ka Kristus paraksta šos papīrus...

Kristus patiešām varbūt tos arī neparaksta, bet Mulders gan! Jūsu pārstāvniecība no draudzes taču ievēl LELB vadību un uztic tai kārtot noteiktus jautājumus. Tātad viņi rīkojas arī Tavā vārdā. Paskaties, kas notika ar Israēla tautu, kad ķēniņi apgrēkojās. Sodu saņēma visa tauta!

Tu saki: "vispār šie LELB parakstītie papīri nav nedz saistoši sirdsapziņai, nedz tie man spēj ko dot vai atņemt no tā, ko Kristus devis savai draudzei!"

Vai tas tāpat būtu attiecināms uz parakstu zem Vienprātības grāmatas? Laikam gan daži tā domā.

Ja šie papīri nav saistoši Tavai sirdsapziņai, tad Tev laikam tomēr būtu jārīkojas pēc sirdsapziņas. Vai, nē?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:52:40
Tomēr mācību nevajag piemērot praksei, bet labāk otrādi.

A kā lai piemēro praksi kaut kādai mācībai, kura nav Bibliska vai pat Vēsturiska, bet faktiski tāds jaunievedums, jeb praktizēta pārsvarā no visādu sektu puses...

Te jau tā lieta... ka mācības gļuki izpeld tajā brīdī, kad tos sāk piemērot praksē... Kad tu uz papīra izdomā māju, tad to sāc celt un tā sāk brukt... Tad tu vaino celtniekus un māju un ķieģeļus, bet neej un nepalūko, ka varbūt kļūdas ir pašā mājas plānā un dizainā?

Es atkal izeju no tā... kādas mājas stāv stabili un kurās lietus nelīst un vējš nepūš cauri... Ja plānā tas neparādās, tad tāds plāns ir apšaubāms!

Pats tak redzi KLB... teorija sakista, a praksē - nedarbojas! Tās plaisas tajā mājā turpina parādīties... jo plaisas ir plānā, nevis ķieģeļos!

Labs celtnieks no labiem ķieģeļiem neko labu neuzcels, ja projekts ir nepareizs!

Tāpēc jau es visu laiku cepos par projekta nepareizībām un tās parādu ar praktisku nodrupušu sienu, vai parādu kā tā sabruks... Bet tu visu laiku brīnies, kā var Baznīcu celt uz tās pašas ielas, kur Bordelis stāv! A es saku, ka tieši tur Baznīca būtu jāceļ... Tu saki, ka vajag pasargāt draudzi, es saku, prostitūtām vajag alternatīvu piedāvāt!

Acīmredzot mums ir dažāds skats uz Baznīcas misiju - tavējais šķiet ir - pasargāt esošo Dieva guvumu, es atkal vairāk sliecos uz Velna aplaupīšanu un viņa īpašumu atņemšanu par labu Dievam! Jo ne jau no mums atkarīgs tas panākums, bet no Dieva Vārda... taču Dieva Vārds vismaz šobrīd pats nemāk aiziet uz to bēdu ieleju... tas ir kādam jaaiznes...

Šeit Rakstu Vārdi:

Rom 10:
14 Bet kā lai piesauc, kam nav ticējuši? Un kā lai tic tam, par ko nav dzirdējuši? Bet kā lai dzird, kad nav, kas sludina?
15 Un kā lai sludina, kad nav sūtīti? Ir rakstīts: cik tīkamas to kājas, kas pauž labo vēsti!

Daļa tava darba arī kāreiz ir - iet tajā grēcinieku namā sūdos līdz viduklim un vilkt no turienes ārā... Un zini... šādā darbā visticamāk tu ap sevi izplatīsi ne pārāk tīkamu smaržu... un tomēr... nekā savādāk viņus no turienes ārā nevar izdabūt... Stāvēt malā skaistās drānās un teikt, nāc pie mums... Var viņiem spēka nepietikt!

Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.23 17:54:19
Redzi, Mulder, tas ir tā:

Ja mums ir kopīgs uzņēmus un man ir paraksta tiesības, un es aizņemos lielu naudu un to iztērēju, tad jāmaksā tomēr būs arī Mulderam, grib viņš vai negrib. Tad Tu viss nevarētu klaigāt - tie tikai astenizācijas papīri, ko Plūme parakstījis. Atnāktu tiesu izpildītājs un aiztieptu prom no Muldera mājas kaut pēdējo kreklu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 9164