atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Tolerance
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2009.01.07 17:18:07
Mulders man mazliet ne pa tēmu "uzbrauca", bet vienalga - kas ir tolerance vispār un cik lielā mērā tā ir vajadzīga vai pieļaujama starpkonfesionālajās attiecībās. Neaizmirsīsim to visu apcerēt mūsu izziņas un saprašanas iespēju robežās - tātad atļauts saistībā ar toleranci apcerēt mūsu izziņas un saprašanas robežu esamību/neesamību.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.01.07 20:42:51
Tolerance. Liekas, ka kriestieshiem ar to ir diezgan gruti. Reizem mes aizmirstam par to, ka pashi esam kadreiz dzivojushi oret Dieva gribu, bet Dievs mums to ir piedevis un davajis zelastibu. Bet reizem ir tik gruti izradit sho mums doto zelastibu citiem. ta gribas visus kritizet. Vairak man tracina dazu garigo lideeru centieni publiski uzstaties pret visadam grecigam darbibam pasaule. Nu kaut vai part to pashu PRAIDU. Man ta viengribas vinjiem pateikt-izmeziet greku no sava vidus. kada jums dalja par tiem, kas pasaule. Dievs ar vinjiem tiks gala. Un ja nu jums tik ljoti rup tie grecinieki, tad ludziet par vinjiem Dievu, nevis lamajiet un apmetajiet ar sunja mesliem.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.01.07 20:45:22
LittleWonder

Amen
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.01.07 20:53:20
bet tik pat es b iju sashutis, kad redzeju pa tv, ka Bruvers bija noklajis altari baznica ar geju karogu. Es biju gatavs uzspragt. Ir situacijas, kad izradit toleranci ir nu briesmigi gruti. Tad vien jatur prata, kadu zelastbu Dievs tev pasham ir izradijis, tadelj labak nenosodit citus . Dievs ir tiesnesis par visiem
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.07 21:36:22
Jānis Kalniņš
[Offline]
# Iesūtīts: 2009.01.07 17:54:12

Daudz vārdu...

Lūk šeit šķiet es piekrītu un tādu tolerances izpratni pieņemu un atbalstu ar visām četrām. Man pat ļoti patika tas austrumu un rietumu piemērs ar to Sv. Gara iziešanu... Arī tajā es tev, Jāni, (daudz mēs te Jāņi) piekrītu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.07 21:45:08
artos, tieši tā dvēseles cena ir augsta... tāpēc diez vai cilvēka viedoklis par citu cilvēku "cienību" būtu tas īstais mērinstruments, ar kuru izvērtēt kuru laist pie Kristus un kuru nē, ja Kristus pats aicina nākt pie viņa un tev pasludzināt viņam Evanģēliju... ja to nedarīsi tu, tad to darīs citi...

Ka tik nesanāk, ka pats iekšā neej un citus nelaid Par laimi gadījumā, ja Debesis sargā visādi cerberi, tomēr Kristus mums ļauj iet pie viņa, jo Kristus mums piedod... gan nezināšanu, gan neizpratni... Nepiedod tikai neticību!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.08 00:09:49
artos,

Kas ir cienīgs? Vai tas, kas staigā apkārt pašpiedošanās pievilts, vai tas, kas izsūdz savus grēkus Kristus pavēlēto amata pilnvaru nesējam - ordinētam mācītājam? (C)

Tikai tas, kurš tic šiem vārdiem "Tavi Grēki tev ir piedoti Dieva Tēva Dēla un Svētā Gara Vārdā" Tikai tāds cilvēks objektīvi arī saņem šo piedošanu, tikai tādam cilvēkam šī piedošana tiešām arī var ko palīdzēt!

Tagad, draugs artos, jautājums tev. Kādā veidā tu no malas spēj noteikt vai tas, kurš nāk pie tevis privātā biktē tic, tam ko tu pasaki. Un kā tu zini, ka es, ejot publiskā grēksūdzē tam neticu?

Un es atkārtošos, visi tavi argumenti ir vienīgi bailes no grēksūdzes, kas ir īstā satikšanās ar Kristu, un tās atlikšana.

Visjocīgākais ir tas, ka visdziļāk un vispersonīgāk sava grēka briesmīgumu un Kristus žēlastības neizmērojamo lielumu esmu sajutis tieši publiskajā grēksūdzē un publiskajā absolūcījā!

Starp citu, kāpēc teoloģiska saruna tiek konverģēta uz Muldera personību... kurš, starp citu, iet uz privāto bikti

Artos, Manuprāt liekulis un "pašpiedošanas pievilts" var būt gan tas, kas iet uz privātbikti gan tas, kurš iet publiskā biktē. Kā arī (un te no personīgās pieredzes) patieši izjust dziļi savu grēku un saņemt mierinājumu absolūcijā var gan publiskā absolūcijā, gan auss biktē...

Un jūs mani pārprotat, ja domājat, ka es sevi uzskatu par bezgrēcīgu, vai to, ka es neticu Kristus pasludinātajai absolūcijai!
albagross [81.198.152.83]
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:38:44
Jānis Kalniņš
Uz ko Tu saki savu Āmen? Vai uz to, ka daži baznīcas vadītāji apmētāja praidus ar mēsliem? (lasīt iepriekš)
albagross [81.198.152.83]
# Iesūtīts: 2009.01.09 11:40:08
LittleWonder
Vai Tu tīšām piemini Brūveru, kurš pārklāja altāri ar varavīksnas drānu?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.01.09 13:06:44
LittleWonder
bet tik pat es b iju sashutis, kad redzeju pa tv, ka Bruvers bija noklajis altari baznica ar geju karogu.

Tiešām ar geju karogu vai ar varavīksnes drānu?

1Moz 9:12-16
12 Tad Dievs sacīja: "Šī ir Mana derības zīme, ko Es celšu starp Sevi un jums un ikvienu dzīvu radījumu, kas ir ar jums, uz mūžu mūžiem.
13 Savu varavīksni Es lieku padebešos, tā lai ir par derības zīmi starp Mani un pasauli.
14 Ja Es ar mākoņiem pārklāšu zemi un padebešos parādīsies varavīksne,
15 tad Es pieminēšu Savu derību, kas ir starp Mani un jums un ikvienu dzīvu radījumu, ikvienu miesu; un ūdeņi nekad vairs nekļūs par plūdiem, kas visu radību izdeldēs.
16 Kad varavīksne pacelsies mākoņos un Es to ieraudzīšu, tad Es arī pieminēšu mūžīgo derību starp Dievu un ikvienu dzīvu radījumu, ikvienu miesu, kāda vien ir pasaulē."


Šķiet Dievs savu apsolījumu ir pasargājis no izņirgāšanās, jo tradicionāli varaksvīne tiek attēlota 7 krāsās, bet izvirtuļu karogs ir 6 krāsu.
Pāvils
# Iesūtīts: 2009.01.21 01:34:14
artos un Mārtiņš, paldies par aizstāvēšanu! Nemaz nebiju pamanījis, ka te par mani tiek runātas tādas dīvainas lietas. Mīļais Little Wonder, nomierinies, neesi velti tik sašutis. Tu esi kaut ko sajaucis. Man nekad nav gadījies būt tuvumā tādām lietām. Lai gan varavīksne patiesi ir skaista un tai ir arī simboliska nozīme mūsu ticībā, tomēr savā kalpošanā esmu lietojis altāra segas vienīgi mūsu Baznīcā pieņemtajās liturģiskajās krāsās.

Cik gan vienkārši cilvēki tiek apsūdzēti, cik vienkārši rodas sašutums, kas tā izlaužas uz āru!Tā ir ļoti skumja atziņa. Diemžēl, ar tādu mums ir jāsastopas biežāk... Lai Dievs piedod tiem, kas nezina, ko viņi dara!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.21 11:31:09
Interneta diskusijās diemžēl ir iespējams viss, proti, slēpjoties aiz nika, katrs var pateikt visu, kas viņam vien ienāk prātā un tādējādi nodarīt kaitējumu, kas reti kad ir labojams. Apvainotajai personai pēc tam atliek vien taisnoties - es neesmu kamielis. Tas ir iemesls, kādēļ esmu kļuvis samērā skeptisks par šādu diskusiju lietderību.

Otra lieta, kas man ļoti nepatīk ir nicīgā attieksme, kas izpaužas personas vietniekvārdu rakstīšanā ar mazo burtu, neskaitāmās drukas kļūdas, pilnīgā vienaldzība pret gramatiku, savas domas izklāstu utt. Šādiem rakstītājiem vienkārši vairs negribas neko atbildēt, un šķiet, ka viņi nekādu atbildi arī negaida.

Kas attiecas uz konkrēto, pret Pāvilu vērsto apsūdzību, tad laikam te vienkārši jāizturas tāpat kā Kristus izturējās pret saviem apsūdzētājiem - vienkārši jāklusē. Atbildēt uz šādā vietā un formā izteiktām apsūdzībām ir pazemojoši. Man ir ļoti skumji to lasīt. Arī es pats bieži šeit esmu juties līdzīgi kā Pāvils, un tas nav nekas patīkams. Protams, ja jau jūs šādā veidā izturaties pret savu bīskapu, tad ko lai sagaidu es?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.21 11:35:54
Ehh Leopolds runāja pareizi Tas kurš kaķis!
logopsihs [81.198.142.147]
# Iesūtīts: 2009.01.21 12:37:40
Ilārs Plūme
ja jau jūs šādā veidā izturaties pret savu bīskapu
LittleWonder nav luterānis (to viņš ir apgalvojis citās diskusijās), un bīskaps Pāvils nav viņa bīskaps!
Un nepiekrītu, ka par teikto forumos nav jāatbild - forumcilvēkus meklē nevis pēc nika, bet pēc ip adreses. Un dažkārt, par lieliem pārkāpumiem, tiesa pat var uzlikt aizliegumu "tuvoties" datoram.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.01.21 14:24:29
Logopsih,

Nu re, pat es nezinu visu.. . Tomēr - vai tas maina manis sacītā būtību? Pirms tiek izvirzīta kāda apsūdzība, lieta ir jāizpēta un jānoskaidro fakti un apstākļi, pirms tas tiek publiskots. Tālāk apsūdzībai jābūt pamatotai vismaz divu cilvēku liecībā, lai būtu pamats to izskatīt. Pāvils to noliedz un neviens cits neapstiprina. Vai nu apvainotājs ceļ galdā pierādījumus vai arī viņam patiešām jāaizliedz tuvoties datoram.
Pāvils
# Iesūtīts: 2009.01.21 22:24:58
Ilārs Plūme
Es domāju, ka šīs lietas nevajadzētu ņemt tik smagi. Forums jau ir ta vieta, kur ļaudis var "nolaist tvaiku" un tā sarunāt arī daudz ko lieku. Ja mēs uz katru izteikumu raudzīsimies caur jurista prizmu, tad tāda lieta kā forums vispār būtu jāslēdz ciet. Es nedomāju, ka Little Wonder ir apzināti nodarbojies ar kaut kādu kaitniecību. Acīmredzot, viņš patiesi ir iedomājies, ka esmu bijis kopā ar tiem, kas apgānija Anglikāņu baznīcu. Kāpēc viņš tā iedomājies, to viņš varētu paskaidrot, bet labākais tomēr ir tas, ka caur šo forumu šī viņa kļūdīšanās varēja tikt labota. Bez šī foruma, bez viņa izteikumiem un bez manas atbildes viņu joprojām veltīgi plosītu tas lielais sašutums...

Man pāris reizes nācies sastapt cilvēkus, kas neko nepasakot klaji demonstrē savu nicinājumu pret mani. Labāk jau būtu pateikuši, kas ir tas iemesls. Varbūt tā ir kāda nelaimīga kļūdīšanās, kāds pārpratums, ko varētu viegli noskaidrot un labot, un cilvēka sirdsapziņa varētu tikt atvieglota.
p.l.dassy :)
# Iesūtīts: 2009.01.21 22:44:10
Pāvils
tiešām dažreiz cilvēki redz lietas, kas nemaz nav! prieks, ka Jūs spējat uztvert kādu nepatiesu apzūdzību nepersonīgi un netiesāt savu apsūdzētāju!
jo daudzreiz parunājoties ar cilvēkiem un izjautājot vai pastāstot savu viedokli, viņi nezina, ko viņi dara!
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2009.01.22 09:42:35
Pāvil,

Piekrītu, pret forumu laikam jāattiecas drusku citādi, nekā pret dzīves realitāti, bet tas tikai palielina manu skepsi pret interneta diskusijām. Kādēļ es pats laiku pa laikam tajās piedalos? Laikam jau tādēļ, ka tā bieži vien ir vienīgā iespēja apmainīties ar domām, arī novērst kādus pārpratumus.
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 678