atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Oppā ! Mums būs "kristīgās dzemdības"
Kundali
Iesūtīts: 2008.12.19 12:22:06
"Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca vēlas no Rīgas domes attiesāt Dzemdību namu.

Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) šonedēļ Rīgas apgabaltiesā iesniegusi prasību pret Rīgas domi un Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas Dzemdību nams", prasot atjaunot baznīcas tiesības uz dzemdību nama ēku Rīgā, Miera ielā 45.

--------------------------------------------------------------------------------


Prasībā LELB lūgusi tiesu atzīt baznīcu par 1862.gadā dibinātās "Marijas diakonistu biedrības" tiesību pārmantotāju, kurai līdz 1943.gadam piederējuši vairāki īpašumi Miera ielā 45, kā arī 47/49 un tās apkārtnē.
Jau 1895.gadā zemesgabals Miera ielā un uz tā esošā vienstāva slimnīcas ēka uz pirkuma līguma pamata zemesgrāmatā reģistrēta kā "Marijas diakonistu biedrības" īpašums. Biedrībai šie īpašumi piederējuši līdz atsavināšanai Otrā pasaules kara gados. "
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Labojis Balss: 2008.12.19 16:24:30
a_masiks
Ja jūti ka nav tev taisnības - tad dūre ir pac īstākais arguments.
Tev padomju laikā kādreiz negribējās tiem demagogiem iedot acī, kad šie meloja visas tautas vārdā, čurāja tev uz galvas un sauca to par siltu lietutiņu?!
Taisnība tātad bija viņiem, nevis tev?!

Juventus
Neputro jēdienus. LELB nepieprasa Dzmedību namu. (Lai gan būtu jauka ideja - kristiešu dzemdību nams! ), bet tiesības uz zemi.

sicilia
Nu, nezini tu apstākļus, tad kāpēc runā? I nebija šur tur ne mācītāju. ne kā. Dažā vietā draudzes tai laikā vēl tikai atjaunojās. Nebija ne ziņu, ne dokumentu. Tie tikai tagad tā līdz galam tiek sakārtoti. Ne velti cilvēks strādā arhīvos, skaidro lietas Zemesgrāmatu reģistros. Nē, tie lauku draudžu locekļi tajos laikos bija vai nu veci ļaudis, vai pavisam jauni ienācēji, kas zināja vēl mazāk.
9K116
# Iesūtīts: 2008.12.19 16:28:05
Balss
Tev padomju laikā kādreiz negribējās tiem demagogiem iedot acī, kad šie meloja visas tautas vārdā, čurāja tev uz galvas un sauca to par siltu lietutiņu?!
Emm... vai tagad kaut kas ir mainījies?

Balss
# Iesūtīts: 2008.12.19 16:32:38
Es šo līdzību izmantoju, lai parādītu masikam, ka mana vēlme viņam paskrāpēt acis tikai norāda uz manu sašutumu par viņa demagoģiju.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.19 17:13:58
Balss

man tas viss vienkārši šķiet baltiem diegiem šūts. Hmmm pašlaik šmuces ceļas par Rīgas īpašumiem, kuriem vērtība ir neapšaubāmi liela. tu gribi teikt, ka Rīgā nebija draudzes?
nea nu nezinu, bet mana tante arī krievu laikos gāja uz luterāņu baznīcu rīgā, tā kā gluži tā nebija....
hmmm un vēlreiz saku tā dīvaini.... piemēram, par Salaspili draudzi - to kas bija un kā bija krievu laikos man stāstījuši daudzi vietējie... vai ta patiesi no jūsu vadības viņi to visu slēpj? un vai patiesi visos ciemos vietējie izzuduši un LELB visi dokumenti pazuduši?
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.19 17:31:18
a_masiks
Tieši tāpēc arī saku - sīkumaini blēži, kas izmato katru iespēju izkaulēt sev kādu labumiņu.

Tu melo un nomelno. Cilvēkus, kas godīgi dara savu darbu un pūlas visu labā. Tātad ar to, kas NEGRIB REDZĒT PATIESĪBU, nav arī jēgas ne diskutēt, ne bezgala daudzas reizes atkārtot tos pašus argumentus. Cilvēku, kas ir naidīgi noskaņots pret Dievu un pret Baznīcu, nepārliecinās nekādi argumenti.

Pie kam, tu kārtējo reizi sagrozi manis teikto - nevis ka es ticēju padomju demagogiem, bet ka manī izraisīja dusmas tas, ka nebija iespēju atklāti protestēt un bija jāpacieš viņu meli klusējot.

sicilia
Nevaru tev izstāstīt par katru LV draudzi, kur kas un kā bija. Ja tev tas nopietni izteresē, vari aiziet ciemos uz LELB Īpašumu komisiju. Viņi noteikti izskaidrps labāk par mani, kas kur un kāpēc ir vai nav noticis.
Vienu lietu es zinu skaidri - nekādas blēdības un šmuces LELB īpašumos nenotiek. Ja kādi vilki avju drānās ir tur bijuši, tad tie ir tagad izsvēpēti.
Bez tam - ir divas lietas - draudžu īpašumi un visas Baznīcas LELB kopīpašumi. Tās ir liela apjoma un sarežģītas likumdošanas lietas. Plaša dokumentācija. Ne gluži tik vienkārši, kā ar mantotu privātmāju vienai personai.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.19 17:39:41
Kam šis jautājums nopietni interesē, lūdzu, izlasiet tepat LELB mājas lapā - tur ir info par šo jautājumu.
Hermanis
# Labojis Hermanis: 2008.12.19 18:49:34
Rokas nolaižas, baigi skumji. Kas tā par LELB vadības neapturamu tendenci nepārtraukti dot sabiedrībai iemeslus baznīcas nomelnošanai? Un pamatoti.

Nav jau runa par to ka LELB nedrīkstētu lūgt sevi atzīt, par vienas, vai otras biedrības tiesību pārmantotāju. Iet runa par to kā tas (ne)tiek pasniegts sabiedrībai. Es patiešām nesaprotu par ko sabiedrisko attiecību komisijas vadītājam maksā pietiekami lielu algu. Ja saeimas deputāts par tādu naudu vsmaz pamato ko viņs (ne)dara, tad šeit vsipār nav nekā. Vai tiešām ir jābūt tik stulbam lai nesaprastu, ka šāda prasība, bez izskaidrošanas, kam jābūt vispirms , tikai izraisīs tautā negatīvu reakciju. Vai tiešām tik grūti bija sasaukt preses konferenci, noorganizēt publisku disputu ar juristiem un īpaši uzaicinātiem pārstāvjiem (kuri +- būtu pret baznīcu pozitīvi noskaņoti) un izrunāt, ka LELB nav ne mazākā nolūka izmest dzemdību namu (btw uz pašu namu tiesības nevar atjaunot jo acīmredzami tā būvapjoms ir mainīts vairāk nekā 50%), vai iekasēt no tā nomas maksu. Bet tikai (es ceru ka tā ir domāts) atjaunot (iegūt) tiesības uz šo zemi un varbūt to veco pagalma namu, lai to no valsts, jeb pašvaldības samainītu pret līdzvērtīgu īpašumu citā vietā. Vai to tiešām bija tik grūti izdarīt.
No otras puses, jāpašaubās vai lēmums iesniegt prasību ir bijis pietiekami izsvērts. Juridiskām personām termiņš īpašumu denacionalizācijas pieteikumiem bija diezgan īss. Īsāks nekā fiziskajām personām (ja atmiņa neviļ fiziskajām beidzās 94 dec). Slinkums meklēt likumos, palabojiet mani ja kļūdos, domāju juridiskajām personām tas iztecēja 92 vai 93 gadā. Cik zinu fiziskās personas pēc termiņa iztecēšanas, vēl varēja 10 gadus prasīt atzīt īpašumtiesības caur tiesu. Palabojiet ja maldos, bet domāju, ka juridiskās tāpat. Tātad prasības iesniegšānas termiņš teisā beidzās pirms 4-5 gadiem. Iespējams ka LELB bija pieteikusies laikā uz to zemi un ēkām kā biedrības mantiniece, un tagad tikai prasa tiesu atzīt to kā tiesību pārņēmēju, tad prasībai ir pamats. Ja tā nav, tad ir maz ticams variants, ka Rīgas apgabaltiesa pieņems LELB pozitīvu lēmumu. Tā ka nezinu vai bija vērts uzsākt procesu liekas ka riski atkal netika apsvērti. Kāpēc tā? Nav ne jausmas, iespējams abiem LELB juristiem tikai gribējas radīt iespaidu, cik daudz viņi strādā un saimnieciskie darboņi tikai nopriecājās par eventuālo darījumu peļņu.

Nezinu kā Jums, man par mūsu baznīcas rīcību ir kauns, kā arī ļoti nepatīkami dzirdēt par alkatīgajiem melnsvārčiem un opciju, ka Sončikai būs kur balles rīkot...

ps. Pirms stundas LELB lapā parādījās Kupča skaidrojums, tas protams labi, bet novēloti.
baltais tehws [87.110.34.109]
# Iesūtīts: 2008.12.19 19:30:56
priest lai meerihgahka sirds buhtu, baltais tehws peedahwah izlasihti no ewangehlija, ko sarakstihjis swehtais matejs, 6, 24 pantu!!!!!!!
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.19 21:22:36
Visu diskusiju nelasīju, jo, kā nojaušu, nekā vairāk kā pirmajā un pēdējā lapā arī pārējās nav. Emocijas tātad.
Vispār es nesaprotu, kāpēc par šo būtu jāuztraucas. Ja jau LELB ir tiesības (un to noskaidros tiesa), tad kāpēc lai viņi nelūgtu šos īpašumus nodot viņiem. Ne jau ka tagad Dzemdību namu likvidēs, tas nav loģiski un nav precedenta, kad tā ar kādu LELB īpašumu būtu noticis. (Ar Romas katoļu Baznīcu gan līdzīgs ir (Aglonas ģimnāzija), bet 1)LELB un RKB jau ir divas dažādas organizācijas un 2)dažu prāvestu rīcību arī nevar identificēt ar visu RKB). Piemēram, Saulkrastos atdeva draudzei atpakaļ tās īpašumā agrāk bijušo tagadējās sākumskolas ēku. Un nekas, gluži labi sadzīvoja, un vēlāk pašvaldība īpašumu atpirka. Nekas netika likvidēts nedz izsaimniekots.

a_masiks
A tas, ka aborti tiek veikti līdzās dzemdībām un grūtniecības problēmu novēršanai, gan ir nonsenss un traumējoši gan māmiņām, gan vēl nedzimušajiem bērniem. Ja par to sāktos vismaz diskusija sabiedrībā, jau vien būtu labi. Saulkrastu slimnīcā gan ir redzētas vēl "izcilākas" lietas - grūtniece atnāk uz pārbaudi, vai viss ir kārtībā un blakus telpā pie vaļējām durvīm (vai tādām, kur staigā iekšā ārā) notiek aborts.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.19 21:43:19
a_masiks
Tieši kāda precedenta nav bijis?

Ka LELB pārņem kādu īpašumu, kurā ir sabiedrībai vajadzīga iestāde, un pēc tam to likvidē.

Un esmu sarūgtināts par to, ka šoreiz man varētubūt taisnība.

Es tikai mēģināju paskatīties no otras puses.
Vari droši nebūt sarūgtināts. 1)vēl nekas nevienam nav atdots, tiesa nav bijusi 2)visticamākais, ka nevienam nebūs vēlēšanās iejaukties Dzemdību nama darbā, ciktāl tas saskan ar valsts likumiem. Un, 3)ja būs vēlēšanās iejaukties, tad jau būs jādod arī naudiņa ar ko segt pārmaiņu izdevumus, un to jau LELB diez vai gribēs darīt.

dalīt tāda lāča ādu, kurš vēl nav piedzimis, ir visai bezjēdzīgs pasākums.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.19 21:49:22
a_masiks
Doma baznīcā, kā redzi, nav likvidēti ne koncerti, nedz apstājušies atjaunošanas darbi.. kāds pamats domāt, ka ar Pēterbaznīcu būs savādāk?
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.19 22:12:15
a_masiks
Viena izstāde vai izstādes principā?
Neredzu iemeslu (un neesmu nekad dzirdējusi, ka LELB būtu teicis pretējo), kāpēc izstādes nevar rīkot tur arī tupmāk. Varbūt mainīsies izstāžu tematika. Varbūt ne. Bet pēc būtības tiek solīts saglabāt visu to pašu. Un, tā kā attiecībā uz Domu solījumi ir pildīti, tad kāpēc ne Pētera baznīcā?

Tas pats arī uz Dzemdību namu.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.20 13:06:45
a_masiks

variants 2 - iekasēt no dzemdību nama nesamērīgi augstu īres maksu vai zemes nomas maksu, ko valsts būs spiesta maksāt sakostiem zobiem vai arī... nu jā izvākties no ēkas, nespējot nomaksāt visus rēķinus. Jo līdzīga prakse ar zemes nomas maksas strauju un nesamērīgu palielināšanu, atsevišķās vietās jau notiek
Hermanis
# Iesūtīts: 2008.12.20 13:16:09
Vilks
Tieši kāda precedenta nav bijis?
Ka LELB pārņem kādu īpašumu, kurā ir sabiedrībai vajadzīga iestāde, un pēc tam to likvidē.


Es viss to tik kategoriski neapgalvotu. Princpā vajadzētu definēt, kas ir sabiedrībai vajadzīga iestāde. Šāds definējums likumdošanā nav, ir definējums sabiedriski nozīmīgai celtnei, bet ne iestādei. Ja piemēram ar to nav domāts- bērnudārzs un ģimnāzijas internāts lauku bērniem, tad Tev piekrītu. Skaidrs, ka visus gadījumus nevar unificēt un tie ir jāizskata pēc būtības. Neticu ka LELB vēlētos ko slēgt, vai radīt šķēršļus darbam, bet tās ir manas domas, citu domas var pajautāt sabedrībai (ja tev tās neiznāk uzklausīt, ak laimīgā), man piemēram vakar piezvanīja pazīstams cilvēks un pateica- "Ja Dievs grib kādu sodīt viņš atņem tam pēdējā prāta paliekas". Un ko man uz to bija atbildēt?... Jauks adventa laika noslēgums, jo tiem citur nebija vietas...
Papucs
# Iesūtīts: 2008.12.20 13:17:25
a_masiks
Klusībā ceru, ka viens no galveniem iemesliem baznīcas aktivitātēm tiešām ir abortu izbeigšana Dzemdību namā.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.12.20 13:32:45
a_masiks
Var jau sākt ar mazumiņu, tad redzēs.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.20 15:35:47
Liekas, ka tā varētu būt kāda veca māja gandrīz avārijas stāvoklī (pieņemu, ka tur vispār neviens šobrīd aiz drošības apsvērumiem nevar atrasties), kurā bija doma veidot Centru ielu bērniem.
Valsts noteikumi šādai iestādei ir ļoti stingri. Attiecībā uz celtniecību, remontu un aprīkojumu.
Bija mēģinājumi piesaistīt šī Bērnu centra iekārtošanā kādu ieinteresētu ārzemju organizāciju, taču šīs vecās ēkas remonts bija tik dārgs, ka arī viņiem nebija tik daudz līdzekļu...
Re nu, kur tā mantrausīgā LELB grib tos līdzekļus ieguldīt - visās malu malās ir vajadzība gan pēc remontiem, gan citiem vērtīgiem projektiem.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.12.20 17:49:29
Reiz dzirdēju no Arhitektūras pieminekļu pārvaldes vadītāja Dambja puses šādu apgalvojumu: jebkurā arhitektūras objektā, kas atrodas valsts vai pašvaldības pārvaldījumā, no katriem tur investētajiem 100 latiem efektīvi tiek izlietoti aptuveni 50 lati. Pātējie kaut kur izkūp gaisā... Turpretī, ja objekts ir Baznīcas pārvaldījumā, no katriem 100 latiem, kas tur tiek ieguldīti, atdeve ir par 200 latiem.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.20 17:55:53
Hermanis
Njā, manā tuvumā esošie cilvēki nezin kāpēc nav pret LELB paranoiski noskaņoti.. pat ja nav kristieši.

a_masiks
par to poliklīniku nezinu. Bet, cik izklausās, tad drīzāk poliklīnikai bija jāizvācas, jo ēka nebija lietojama. Bet varu painteresēties, ja Tu domā, ka tas ko pierāda.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.20 17:58:18
vilks Manā tuvumā esoši cilvēki arī nav paranoiski noskaņoti pret LELB, jo vispār neko daudz nezina par tādas eksistenci.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 71 , pavisam kopa bijuši: 18389