atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par sapņiem
viktorija
Iesūtīts: 2007.04.09 21:46:14
Priecīgas Lieldienas!

Ļoti vēlētos uzzināt baznīcas viedokli par sapņiem- kā izskaidrot to, ka cilvēks sapņo- cits katru nakti, cits reizi mēnesī, cits retāk. Esmu dzirdējusi vairākus viedokļus, piem. "Dievs runā uz mums caur sapņiem", savukārt citi sapņus saista tikai un vienīgi ar cilvēka ikdienā pārdzīvoto. Kas tad īsti ir sapņi, no kurienes tie rodas un kāda ir to jēga?
AutorsZiņas teksts
viktorija
# Iesūtīts: 2007.04.09 21:54:17
Paldies par iespējamajām atbildēm!
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.04.10 01:39:03
sapņi ir tavas bezapziņas izgāztuve vai randomā ģenerēti smadzeņu murgi.
Dievs uz mums runā caur Rakstiem.
Lasītāja [87.110.148.7]
# Iesūtīts: 2007.04.10 09:31:46
Tā nu gluži nebūs. Arī Bībelē vairākās vietās ir minēti pravietiski sapņi, kuros Dievs uzrunā cilvēkus - gan Vecajā, gan Jaunajā Derībā. Bet jāsargās sākt tulkot sapņus kā no sapņu grāmatas.
Tādus īpaši nozīmīgus sapņus kādreiz Dievs dod sajust pavisam skaidri.
maasa
# Iesūtīts: 2007.04.10 10:25:25
Protams, primārais Dieva komunikācijas veids šodien ar cilvēku ir caur Rakstiem, taču Viņš var lietot un lieto arī daudz dažādu citu instrumentu - citus cilvēkus, apstākļus, situācijas, sirdsapziņu, arī - sapņus. Kā jau Lasītāja raksta, nav akli jāmetas skaidrot katru sapni un izlobīt Dieva mesidžu no tā, tomēr ir situācijas, kurās sapņi pauž Dieva vēstījumu mums. Piemēri - Bībelē.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.04.10 10:48:09
Lasītāja, un tomēr arī caur sapņiem Dievs nekad nepateiks tev neko pretrunaa tam, kas jau ir pateikts. Garus paarbauda ar Dieva Vaardu! Bet vispaar, jautaajuma atbilde vareetu sleepties apstaaklii, ka ne visi cilveeki atceraas sapnjus, pamostoties. Tamdeelj jautaajums - vai sapnis, ko tu nomodaa neaceries, ir bijis vai nav?
jānis no rīgas [212.93.97.132]
# Iesūtīts: 2007.04.10 18:11:16
Viktorija, sapņot ir slikti! Pārstāj sapņot jau ar šo nakti!!! :-)

bet nopietni, man reizēm ir tādi sapņi, ka pamostos un ... kaunos par sevi.... negribu no tiem nekādu mesidžu lobīt arā, savādāk sanāks ziepes...
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.04.10 18:48:13
ir viena interesanta Rakstu vieta:
Sapnī, nakts parādībās, kad jo dziļš miegs nolaidies pār cilvēku, kad tas īsā snaudā iemidzis savā guļasvietā, tad vienumēr Viņš atver cilvēka ausi un brīdina ļaudis ar biedinājumu, apstiprina ar zīmogu, tiem iedveš bijību, lai cilvēku atturētu un atrautu no nodomātā ļaunā darba un īstu vīru pasargātu no lepnības un pārmērīgas pašiedomības, lai paglābtu viņa dvēseli no apakšzemes un viņa dzīvību no bojā ejas caur nāves zobenu vai nāves šautru. Ijaba 33:15-18
Lasītāja [87.110.148.7]
# Iesūtīts: 2007.04.11 01:33:04
Daži sapņus atceras labāk, citi nē (kaut gan sapņo visi) - parasti tie tiešām ir tikai dienas atkritumu pārstrāde ( gandrīz kā datorā defragmentation - šķirošana, dienas iespaidu salikšana pa plauktiņiem), tāpēc īpašu nozīmi sapņiem pievērst nav vērts. Retos gadījumos Dievs sapnī uzrunā cilvēku ļoti spilgti, bet tas tad arī ir ļoti īpašs sapnis, ko pati sajutīsi. Un, kā teica maasa un Mulders , tas nedrīkstētu būt pretrunā ar Bībeles message.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.04.11 11:15:02
Sapņi ir saistīti arī ar mūsu zemapziņu, un tiem var būt sava nozīme. Reizēm ir labi padomāt par redzēto un sajusto, pajautāt, kāpēc tas ir manī un tamlīdzīgi. Notiek, ka saskata dažādas sakarības, agrāk varbūt nesaskatītas vai nepielaistas. Un varbūt ir vēl kaut kas darāms vai izsūdzams.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.04.14 11:12:59
Protams varbutuiba ka Dievs kadu caur sapniem uzrunas ir loti maza.... ta ka ar to nevajadzetu aizrauties tapat ka ar runasasnu meles...
viktorija
# Iesūtīts: 2007.04.16 20:48:42
To luteranis,

Kapec gan Jus uzskatat, ka shii iespejamiba ir loti maza? Dievam nekas nav neiespejams, vai ne? Varbut diskusiju dalibnieki var padalities ar savu pieredzi- varbut Jums kadam ir bijis kads zimigs sapnis?
Grēciniece
# Iesūtīts: 2007.04.16 21:05:41
Piemēram, Mateja evaņģ. pirmajās divās nodaļās 5x norādījumi no Dieva doti caur sapņiem.

Manā necilajā pieredzē ir bijuši sapņi, kas man palīdzējuši labāk saprast kādas garīgas likumsakarības. Kā savdabīgas vizuālas līdzības. Scenārijs ļoti vienkāršs - dienas gaitā kaut kas "nejauši" atgādinājis sapņoto un neizprotamā veidā ir bijis pilnīgi skaidrs, ko tas nozīmē manā situācijā. Tas nav bijis nekas tāds, kas varētu būt globāli svarīgs plašām masām , taču tai konkrētā laikā man noderīgi.
Neesmu "īpašo vēstījumu" medniece un visbiežāk (izņemot iepriekš sacītos nedaudzos gadījumus) sapņiem lielu vērību nepiegriežu; ja tie ir bijuši apgrēcinoši, tad sekoju Baznīcas ieteikumam rīta lūgšanā tos nožēlot un nolikt Dieva priekšā.
viktorija
# Iesūtīts: 2007.04.16 21:54:02
Greciniece,

Paldies par atklatibu. Man jau ari liekas, ka sapni nav tikai apzinas "gruzkaste". Man dazreiz ir bijis pat taa, ka ierodoties kada jaunaa vietaa, ir sajuta, ka esmu to redzejusi sapnii. Tad gan ir tada mazliet divaina sajuta...
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.04.17 09:43:32
Varbut vairak pat es gribeju pateikt, ka ar to ir jauzmanas jo sapnu gadijuma reizem var cilvekam gribeties ko vairak saprast par sapniem un tad nav talu no zilesanas vai spiritisma.
Padoms [62.112.214.173]
# Iesūtīts: 2007.04.17 23:03:00
viktorija
Sapnjos - atceramies tos vai né, jo sapnjo visi - músu zemapzinja parasti párstrádá un párveido apzinjas iespaidus. Ir lasíts, ka mákslinieki vai zinátnieki sapnjos reizém ir satvérushi atrisinájumu kádai problémai, ar ko apzinja dienas laiká nomocíjusies bez rezultáta.
Bet zemapzinja arí izvelk árá un attélo músu ilgas un vélmes, ko apzinja nepieljauj. Tas palídz mums pashiem sevi labák saprast un varbút arí korigjét sevi.
Bet sajúta, ka esmu te jau bijis, ir vél ísti neizskaidrots psihologjisks fenomens dezhavű. Pie izdevíbas noskaties smieklígu amerikánju komédiju par murmuli vai murkshkji, péc kura uzvedíbas pavasara pamoshanás brídí ljaudis cer noskaidrot gaidámo laiku. (Nezinu tás filmas nosaukumu latviski.)
viktorija
# Labojis viktorija: 2007.04.22 19:24:03
Paldies visiem par viedokliem. Es tomer palieku pie parliecibas, ka Dievs mus var uzrunat sapnos un ja tas patiesham notiek, tad tas ir briniskigi!
Sieviete
# Labojis Sieviete: 2007.05.06 15:07:18
Tā kā es nespēju atbildēt uz man uzdotu jautājumu, lūdzu jūsu viedokli:
Ja cilvēks sapnī piedzīvo situāciju, kas ir pretrunā ar viņa kristīgo pārliecību un gribu, bet acīmredzot ir zemapziņas produkts, tad cik lielā mērā tas ir šī cilvēka grēks? Vai tas būtu izsūdzams un nožēlojams? Ja jā, tad kam? Dievam? Draudzes grēksūdzē? Draugam?
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.05.06 18:20:08
Liekams Dieva priekšā uzreiz rīta lūgšanā. Ja sirds nemierīga, tad var atklāt privātā grēksūdzē - domu izgaismošana un arī šādu sapņu izstāstīšana (nosaukšana vārdā un nešana atklātībā) palīdz, lai turpmāk ar tādiem mūs nebombardētu. Tā Baznīcas tēvi māca un tā arī praksē pārbaudīts.
Nezinu, cik lielā mērā sapņi ir paša zemapziņas produkts, cik - piespēle no malas. Tāpat kā ar domām - ne visas varam pārliecināti ielikt vienā vai otrā kategorijā.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 36750