atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Rubeņa grāmata "Ievads Kristīgajā Meditācijā"
Mulders
Iesūtīts: 2008.12.09 14:32:30
Izlasīju subj.

Grāmatiņa tiešām ir maza un kvalificējas kā ievads, tāpēc es nedomāju, ka pēc grāmatiņas izlasīšanas kāds, kuram par to vispār nav bijusi interese un bāzes izpratne kristietībā, varēs daudz ko sev iegūt, kā vien erudīciju.

Manuprāt grāmata ir laba, cik es varu no savas pozīcijas vispār šādu tekstu vērtēt.

1. Patiešām mūsdienās ir "aizmirsta" jeb drīzāk "piemirsta" kristietības mistiskā puse, tamdēļ šāda grāmata ir noderīga mūsdienu vidē, kur fundamentālismam un burta kalpība ieņem manuprāt pārāk lielu vietu, aizmirstot par Dieva Vārda garīgo saturu.

2. Grāmatiņa parāda, ka "Kristīgā Meditācija" ir prakses un pieredzes ceļš, nevis akadēmiskās izglītošanās ceļš. Tam es arī piekrītu.

3. Grāmatiņa met tiltus no Kristīgās meditācijas uz citām reliģiju meditācijām un ieskicē arī atšķirīgo, parādot kāpēc vārds "meditācija" vēl nebūt nav Austrumu monopols.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.16 09:47:05
incognito, tas izskatās tāpēc, ka hermanētiku neesi studējis!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.23 23:17:17
inco, ja cilvēki nāk pie Kristus, tad tas ir labi! Taču apgalvo, ka kāds nāk pie Kristus kāda cilvēku radīta iemesla dēļ, ir riskanti... Taču priecāsimies par ikvienu dvēseli, kas Kristum atdodas!
Georgs Indulēns
# Iesūtīts: 2009.06.09 02:58:50
Ingas Rečas intervija avīzē "Svētdienas Rīts" 28.03.2009.
"Meditācija - tīrā jeb iekšējā lūgšana" ir pieejams saitā www.jesus.lv šeit:
http://www.jesus.lv/images/sr12-1791.jpg
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.09 09:06:24
Georgs,

Atvainojos... tā teikt... "skladna glagoļiš"... Tak, nezinu... varbūt atkal esmu aizspriedumains, bet cauri visai intervijās vijās viens būtisks pavediens - "Kraties vaļā no Vārdiem"

Bet pretī tam, manā sirdī skan Kristus vārdi - "Šīe Vārdi ir dzīvība un patiesība"... "Kas paliek manos Vārdos... ", "Kas mani mīl, tas turēs Manus vārdus"

Bet te divi teologi saka, Vārdi ir nekas... tiec no tiem vaļā, padari savu pieredzi par teoloģiskās un Dievišķās patiesības ceļvedi! Veel vairaak, kaa autoritaates ziimee veselu leerumu kaut kaadu onkulju, bet neviena konsistenta pasha Dieva viedoklja citaatinja. Ja juus uzskataat, ka mees varam saprast, ko saka shie teologi, tad tachu mees sapratiisim ko pats Dievs saka, vai tad vinjsh neskaidraak buutu runaajis Rakstos? Bet ja juus uzskataat, ka mees nespeejam saprast, ko Dieva Vaards mums saka, tad kaapeec domaajat, ka sapratiisim sho teologu gara lidojumu?

Pats Dievs sūta savu Vārdu, kas inkarnējies pie mums, tieši šai komunikācijai... Dievs inkarnējas miesā... Vārds tapa Miesa... Bet te saka, ka Vārdi ir nekas, ka pierdze ir viss...

Nu un ja tā pavisam dziļi iedur lāpstu, tad textā izlasu - Bēdz no Kristus, tikai tā tu ar Dievu varēsi "Būt"... Kā var būt ar Dieva Vārdu bez Dieva Vārda?

Mans Dievs ir tas, kurš Logoss par miesu tapa! Mans Dievs ir tas, kura Vārds ir Rakstos... un tas ir dzīvības vārds. Ja kādam vajag gudrības, sajūsmas vai kādu citu vārdu, tad kas man ar to... man vajag dzīvības vārdu, un lai neviens nemēģina teikt, ka tā ir tikai lietu ēna! Tā ir pati lieta... dzīvība un patiesība!

Pazīstu tikai vienu Garu, kurš gribētu, lai cilvēki liek savu pieredzi un sajūsmu pāri Dieva Vārdam...

Tas ko es redzu intervijaa sludinaam ir shis

Pieredze:
"Un sieva redzēja, ka koks ir labs, lai no tā ēstu, un ka tas jo tīkams acīm un iekārojams, ka dara gudru."

Dieva Vaards:
bet no laba un ļauna atzīšanas koka tev nebūs ēst, jo tai dienā, kad tu ēdīsi no tā, tu mirdams mirsi."

Kursh Rakstos bij tas, kas aicinaaja cilveeku uz personiigo pieredzi, ignoreejot Dieva Vaardu. Kursh bij tas, kas teica... juus nemirsit viss, bet...

Dievs Rakstos no saviem sveetajiem prasa ticiibu Vaardam, nevis Pieredzi! Ikreiz, kad cilveeks spriezh no pieredzes vinjsh iet shkjeersaam ar Dieva Vaardu un iekuljaas veel lielaakaas nepatikshanaas!

Vai neaceramies shos vaardus:

Jer 44:
16 "Tiem vārdiem, ko tu mums runāji Tā Kunga Vārdā, mēs negribam klausīt!
17 Mēs izpildīsim savu solījumu, ko esam devuši, nest kvēpināmos un dzeramos upurus debesu ķēniņienei, kā mēs un mūsu tēvi, mūsu ķēniņi un virsnieki to darījuši Jūdas pilsētās un Jeruzālemes ielās! Toreiz mums bija maizes papilnam, mums klājās labi, mēs neredzējām nekā ļauna.
18 Bet no tā laika, kopš mēs pārtraucām dedzināmos un dzeramos upurus debesu ķēniņienei, mums trūkst visa kā, un mēs ejam bojā no zobena un bada.
19 Un, kad mēs tagad atkal nesam debesu ķēniņienei dedzināmos un dzeramos upurus, tas taču nenotiek pret mūsu vīru gribu, ka mēs tai cepam raušus, uz kuriem veidojam tās attēlu, un nesam arī dzeramos upurus, lai tai kalpotu?"

Atkal... pieredze pret Dieva Vaardu!


p.s. un nevajag maaniities, Luteriskaa teologjija neatziist 7o koncilu, jeb atziist ar atrunaam...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.10 22:50:29
Mulders
Pats Dievs sūta savu Vārdu, kas inkarnējies pie mums, tieši šai komunikācijai... Dievs inkarnējas miesā... Vārds tapa Miesa... Bet te saka, ka Vārdi ir nekas, ka pierdze ir viss...

Zini, ko tu uzrakstīji? - Ka Dievs ir inkarnējies, tātad Dievs nav dzimis, Dievs tavuprāt nav bijis īsts cilvēks, bet tikai inkarnēts vārds. Tu pats atzinies savā herēzē.

Kā patīk šāda piekasīšanās?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.10 23:31:17
Mārtiņš, to ka viņš nav piedzimis, to rakstīji tu! Es to nekad neesmu teicis! Savukārt par to, ka tu pārproti to, ko es rakstu, tā jau tava atbildība ne mana!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.06.11 00:10:51
Mulders, es parodēju tavu stilu tā kā to uztveru. Atvaino, ja nepieklājīgi.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.11 09:10:01
Martiņš, ne jau nepieklājīgi... bet nepareizi parodē
danar
# Iesūtīts: 2009.06.12 09:36:12
Izlasīju interviju...Man radās jautajums,kāpēc cilvēkam ir jāmeklē,jāmācās izslēgt prātu,virzīt to uz Kristu,neizteikt savu lūgšanu vārdos..kaut kā pašam radīt šo stāvokli.Vairums taču mēs saskaramies savā dzīvē ar sāpēm un ciešanam,ka pat nevaram ne vārda izteikt Dieva priekšā..mēs vienkārši klusējam un "Sv.Gars aizlūdz par mums ar bezvārdu nopūtām".
Tas varbūt tāds garīgs līmenis,ko es tiesam nesaprotu
drebes [80.233.205.113]
# Iesūtīts: 2009.11.11 18:10:47
Ja ticēsiet, tieši tā kā rakstīts Bībelē - tad būs labi!! Nevajag tagad svētajos vārdos meklēt visādus zemtekstus par kambariem. Tā kā rakstīts - tā arī dariet. Tie, kas šajos laikos ievieš visādas meditācijas un utt. viņi grib novirzīt jūs no pareizā ceļa. Mistika ir - bet tas mums nav jāzin. Lūdz Dievu - nedari sliktu un Tev nebūs nekur jāiet meditēt. Rubenim nav ko darīt! Lai iet labāk fiziski pastrādāt! Man vajag dārznieku!!!
Kombulis [65.60.37.195]
# Iesūtīts: 2009.11.11 19:19:15
vajadzīga lieta - meditācija, it sevišķi - ja attīsta savus, iekšējos spēkus
danar
# Iesūtīts: 2009.11.12 21:03:16
Kombulis [65.60.37.195]Kadus ieksejos spekus?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.11.13 05:08:06
danar

Kadus ieksejos spekus?

Ticību!

nekonezinis [95.68.22.3]
# Iesūtīts: 2009.11.21 15:05:06
http://www.lkr.lv/lat/arhivs/?doc=335
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.21 15:38:15
Es tam raidījumam beigas dzirdēju. Radās iespaids, ka raidījuma vadītājam Kristus Evaņģēlijs ir paslīdējis kaut kur garām. Žēl.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.11.21 16:29:36
nekonezinis [95.68.22.3]
Interviju der noklausīties, vīri runāja no sirds un drusku aizrāvās. Sirdīgi! Bet tāpēc varbūt nav jāsteidzas Tālvaldim Tālbergam, ko pārmest. Bija jau lietas, kuras viņš bija saskatījis un tās nebūt nav tik viennozīmīgas.

Bet labs piemērs tam kā rodas pārpratumi, īpaši tad ja arī kristieši ilgāku laiku dzīvo atšķirīgās teoloģiskās informācijas telpās.
incognito
# Labojis incognito: 2009.11.21 18:06:09
Noklausījos to raidījumu, vispār interesanti.
Izbrīnīja, ka svarīgākais jautājums par meditāciju priekš kristiešiem, izrādās ir - vai mēs pietiekoši atšķiramies no citiem? Ne vārda netika pateikts par to kā kristīga meditācija varētu iedarboties uz ticību un cilvēku, viss bazārs bija - ja meditē arī budisti, vai gan mēs drīkstam to darīt, jo mēs taču esam citādāki.
Interesants bija arī klātesošā mācītāja stāsts kā viņš bija jaunībā meditējis pēc Thich Nhat Hanh skolnieku mācībām, sācis redzēt auras, bet kļuvis aizvien egoistiskāks un cik var spriest aizmucis no turienes uz kristietību. Manuprāt tas parāda [vispārzināmo patiesību], ka koncentrēšanās meditācija pati par sevi, lai arī var sniegt cilvēkam kādas neparastas spējas, nevar būt cēlonis apgaismībai. Un ir labi, ja cilvēkam ir kāds skolotājs, kas viņu uzpasē.
Tā ka labi vien, ka mācītājs vairs nemeditē.
Balsstiesības
# Iesūtīts: 2009.11.21 19:57:07
Arī es dzirdēju raidījuma beigas un biju pārsteigta, ka Tālbergs, kurš taču KR programmā ir ierakstījis savstarpēju iecietību un citu konfesiju respektēšanu, un kas līdz šim daudz maz tikusi ievērota, finālā pēkšņi tik nesavaldīgi un vienkēršoti izteicās, ka tas viss ir muļķības...
Vai nav pārāk strupi? Tā teikt, izliet no vannas kopā ar ūdeni arī bērnu?

skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.11.21 20:42:46
Par radio diskusiju: Pārgudrības sekas... nekas jauns ...
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.23 12:32:29
Ceru, ka nebija nepareizi, ka par sho incidentu atveru atsevishkju diskusiju .
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 176 , pavisam kopa bijuši: 4607