atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Rubeņa grāmata "Ievads Kristīgajā Meditācijā"
Mulders
Iesūtīts: 2008.12.09 14:32:30
Izlasīju subj.

Grāmatiņa tiešām ir maza un kvalificējas kā ievads, tāpēc es nedomāju, ka pēc grāmatiņas izlasīšanas kāds, kuram par to vispār nav bijusi interese un bāzes izpratne kristietībā, varēs daudz ko sev iegūt, kā vien erudīciju.

Manuprāt grāmata ir laba, cik es varu no savas pozīcijas vispār šādu tekstu vērtēt.

1. Patiešām mūsdienās ir "aizmirsta" jeb drīzāk "piemirsta" kristietības mistiskā puse, tamdēļ šāda grāmata ir noderīga mūsdienu vidē, kur fundamentālismam un burta kalpība ieņem manuprāt pārāk lielu vietu, aizmirstot par Dieva Vārda garīgo saturu.

2. Grāmatiņa parāda, ka "Kristīgā Meditācija" ir prakses un pieredzes ceļš, nevis akadēmiskās izglītošanās ceļš. Tam es arī piekrītu.

3. Grāmatiņa met tiltus no Kristīgās meditācijas uz citām reliģiju meditācijām un ieskicē arī atšķirīgo, parādot kāpēc vārds "meditācija" vēl nebūt nav Austrumu monopols.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Memekija
# Iesūtīts: 2009.03.12 15:40:08
Mulder, kāpēc tu domā, ka bezvārdu lūgšanas būtu pagāniskas, tieši otrādi, Jēzus ie teicis :Nepļāpājiet kā pagāni
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.12 15:48:23
Memekija, un ko viņš teica TĀLĀK? Vai ar to beidzās Kristus texts? Vai tālāk Kristus saka - klusējiet? Vai viņš kaut kur aicina atmest savus Vārdus? Vai kaut kur Kristus vispār jeb Apustuļi runā par apgaismības atkarību no fiziskās pozas? Kur tu TĀDUS murgus Kristietībā atrodi?

Tā jau ir šī paviršība pret Dieva Vārdu. Sagrābsta no gaisa... izrauj no kotnexta "Nepļāpājiet kā pagāni" - BTW tas īstenībā ir norāde uz mantrām - un viss... un tā ir visa Kristietība? A to, ka tālāk seko viens no Kristus lielākajām dāvanām cilvēcei - Mūsu Tēvs lūgšana, tas tā... po feņi!
Memekija
# Iesūtīts: 2009.03.12 16:03:11
Mulder, Rubenis taču arī nerunā par apgaismību atkarībā no pozas.Kur Bībelē ir rakstīts; lūdziet tikai tādā vai šitādā pozā?Pozas taču ir daudz un dažādas, kāpēc tieši viena izraisa tevī tādas bailes?

Tālāko Kristus tekstu tu zini. Bet praktiski ,bieži lūgšanas ir viena gara pļāpāšana, kurai beigās tikai piekabināta Tēvreize. Daudzos gadījumos tiešām labāk būtu paklusēt, nevis pļāpāt kā pagāniem. Pie tam Rubenis jau nenoliedz arī citas lūgšanu formas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 16:09:21
Memekija

Rubenis taču arī nerunā par apgaismību atkarībā no pozas.

Taču, ja iemācāmies sēdēšanas mākslu, mēs atklājam, ka pati poza ir apgaismība. (Grāamtiņas 96 lapaspuses pirmā piezīme)

Nu ko man ar tevi darīt? Ej lasi no jauna Grāmatiņu un Bites textu, jo acīmredzot kāreiz tev ir tieši tas pats kas bij man sākumā... izlasīju to ko gribēju izlasīt, nevis to, kas stāv rakstīts grāmatiņā!
Memekija
# Iesūtīts: 2009.03.12 16:21:55
Ko tad tu gribētu ar mani darīt? Rubenis jau grāmatiņas ievadā raksta, ka garīgie ceļi ir dažādi un visiem nav obligāti jāmeditē. Es to daru jau krietnu laiku pirms grāmatiņas iznākšanas, tā bija mana iekšējā nepieciešamība , galvenokārt netraucēta atrašanās Dieva tuvumā, brīva no liekajām domām, kuras traucē krietni vairāk, nekā ārējie apstākļi. Un tā kā mana prakse gandrīz sakrita ar grāmatiņā piedāvāto, tad es to protams, atbalstu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 17:00:17
Memekija, nu viss ir jauki... taču redz, ne viss, ko dara kristietis ir kristīgs automātiski! Ja prakse ir atrauta no Dieva Vārda, tad tā visai droši nav Kristīga!
Memekija
# Iesūtīts: 2009.03.12 17:47:56
Mulder! Jēzus atstāja tikai vienu uzrakstītu lūgšanu (kā jālūdz, lai nepļāpātu kā pagāni) , bet arī norādījumu- Lūdziet Dievu bez mitēšanās. Nu tagad tavi praktiskie ieteikumi Ja lūdz bez mitēšanās Tēvreizi, tad, kā atzīmēja Ctulhu, tā reāli kļūst par mantru
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.03.12 18:42:57
Nus, Mulders drošības pēc arī sievu bučojot laikma runā runā, un tik runā.... jo nu nevar taču būt mīlestība bez vārdiem! (bet Dievs = Mīlestība, nekas cits).

un vispār pofig ka kristīts , ka Dievs Savā aizsardzībā ņēmis, viss pofig - kā tik Mulders apstāj skaitīt Pater ... tā lido no Kunga rokām ārā taisni dēmonu barā iekšā.

a naktīs, kad spiests tikai klusēt (ja vien nekrāc) velni nabagu trenkā pa visiem melnajiem caurumiem, droši!
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.03.12 18:44:58
te paša J.Rubeņa viedoklis, lai aktīvie ķeceru meklētāji bik atvēstu...

http://domalaukums.lv/kultura/literaturadzeja/408-intervija-ar-macitaju-rubeni.html
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.12 18:46:01
-Jona-


Par Vārdu ir nianse - tas darbojas, izteikts ikvienā dimensijā, t.sk., domās.
Šo niansi (Dieva Vārds Dieva Domās) Mulders parasti ignorē.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 19:50:49
-Jona-

Jo – lūgšana var notikt ar vārdiem, un lūgšana var notikt bez vārdiem. Kas to ir sacījis, ka lūgšanai vienmēr ir jāizmanto vārdi?

Jēzus Kristus, tieši tajā rakstu vietā, kur viņš māca Tēvreizi... Tur viņš saka -

Mat 6:9 Tāpēc jums būs tā lūgt : mūsu Tēvs debesīs! Svētīts lai top Tavs Vārds.

Acīmredzot, mūsu mīļajiem meditētājiem un lūdzējiem, kā to labi parāda šī saruna, Dieva Vārds ir po feņi... jo paši gudri Ij ja vēl paklausa visādus patriarhus, tad Kristus vispār lai stāv pie ratiem!

Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.12 20:07:15
Mulders Tāpēc jums būs tā lūgt

Vai bez tēvreizes vairs nepastāv nekādas citas lūgšanas? Jeb lūgšanas ar saviem vārdiem skaitās pļāpāšana?Un vēl...ko tad vispār nozīmē -lūgt Dievu?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 20:21:14
Džonijs, bet kāpēc cilvēki grib ar Dievu komunicēt kaut kā "garīgi" kad pats Dievs ar savu radību komunicē visai piezemēti - ar Vārdiem? Rodas sajūta, ka cilvēks kaut kā pašapliecinās, girb pārlēkt pāri savai dupai!

Mana atbilde par to, ko Kristus saka bij atbilde pašam Rubeņa it kā retoriskajam jautājumam, kas teicis, ka jālūdz ar vārdiem... Es atbildēju - Kristus tā teicis. Acīmredzot Rubenim šī Kristus norāde neapmierina... Vai tad tiešām šādu jautājumu var uzdot mācītājs? Kā Luterāņu mācītājs var apšaubīt Vārda nozīmi, ja pats Dievs uz mums runā caur vārdu?

Jo ir tik viegli "klusēt" un tad skaņas no vēdera interpretēt kā Dieva Balsi, bet kad Dieva Vārds mums ir rakstos, tad seko jautājums... Kas tad to ir teicis???
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.12 20:25:48
Mulders Nu nepiekritīšu ka Dievs ar radību komunicē tikai ar vārdiem...tas dažkārt notiek caur sapņiem, caur parādībām, caur atklāsmēm. Es pat visus veidus nemācēšu nosaukt...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.03.12 21:00:34
Mulders
Es un A.Bite izrādās nezinām, ko Rubenis gribēja pateikt, tāpēc viss kas mums ir - ir pats texts.

Vai tiešām nezināt?

Nu un tad mēs kā īstenticīgi Luterāņu Maitas izdarām tieši to, par ko virs mums karājas Tridetnas Koncila lāsti - Paņēmām textu A, kas pretendē uz Dieva Vārda mācības attēlu un paņēmām textu B kas ir pats Dieva Vārds, un veicam ārkārtīgi tupu salīdzināšanu... tā teikt... es duraks, es tikai skatos kas rakstīts pa kreisi un kas rakstīts pa labi un skatos, vai rakstītais reflek`te vienu un to pašu vēsti!

Zini, šis teksts atklāj Tavu iedabu, ne Dieva vārdu.

Tātad... vienā textā ir teikts - Ir jāatmet Vārdi ārējie, jāiedziļinās iekšējajā ES... Otrs teksts saka - Kas paliek manos Vārdos, tas paliek Manī!
Lūdzu - vai šie abi texti tavuprāt attēlo vienu un to pašu semantisko jēgu, jeb atšķirīgas semantiskās jēgas?


Diemžēl nekas vairāk kā burti un to savirknējumi netiek salīdzināts.
Jau rakstīju, atkārtošu vēlreiz, ka Tu un A.Bite nepamatoti pieņemat un tad mēģinat pierādīt, ka Rubenis atmet Dieva vārdu. Un ar to pietiek, lai jūsu abu veikto analīzi vienkārši izmestu.

Papucs pēc būtības jau pateica (lai arī lietotjot īpatnus apzīmējumus), ka Tu savdabīgi interpretē jēdzienu Dieva Vārds.

Imenno... lai saprastu Dievu, ir jābrien dziļāk un dziļāk Dieva Vārdā, un tikai tad, kad cilvēks saplūst ar Dieva Vārdu, var teikt, ka viņam ir kāda poņa par Dievu!

Un vai ar šiem pašiem vārdiem, burtiski, tā teikt "uz pirkstiem", Tu vari paskaidrot, ko nozīmē "saplūst ar Dieva Vārdu"? Saproti, ka to darot, Tu nonāksi tajā pašā Tevis spārdītajā Rubeņa lomā.
Memekija
# Iesūtīts: 2009.03.12 21:38:02
Mārtiņš
Gluži manas domas, izlasot Bites tekstu man arī likās, ka viņš grib pierādīt savu teoriju un visu pievelk pie viņas. Pie tam ir vietas , kur Rubeņa teksts paskaidro pats sevi, bet Bite to kaut kā neievēro un iztulko pa savam.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 22:42:38
Un vai ar šiem pašiem vārdiem, burtiski, tā teikt "uz pirkstiem", Tu vari paskaidrot, ko nozīmē "saplūst ar Dieva Vārdu"? Saproti, ka to darot, Tu nonāksi tajā pašā Tevis spārdītajā Rubeņa lomā.

Bet es nekad neteikšu..." Kristīgās meditācijas objekts ir sastapšanās ar Kristu savas esības dziļumos, nevis ar vārdu vai domu starpniecību, bet piedzīvojot Viņa klātbūtni Garā. Kad Jēzus grasījās atstāt savus mācekļus, Viņš tiem apsolīja atsūtīt Patiesības garu, kas vadīs visā patiesībā. Jēzus neatstāja Jauno Derību. "

Ja mēs atmetam Dieva Vārdu, tad pēc Rubeņa texta sanāk, ka paliek "Kristus klātbūtne Garā"! Bet Kristus saka, kas paliek manos vārdos, tas paliek manī! Nu sorry... tie ir divi dažādi apgalvojumi!
Memekija
# Iesūtīts: 2009.03.12 22:49:20
Mulder, nu jau izliekas, ka tu gribi regulēt Kristu, kā viņam atklāties un kā ne
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 23:02:59
Memekija, a es neregulēju. Kristus pats sevi regulē un es tam ticu. Man nav pamats uzskatīt, ka viņš būtu melojis!

Pagaidām tas tu uzskati, ka "es jūtu Dievu" ir arguments un tas Dievam uzliek kaut kādus pienākumus!
Memekija
# Iesūtīts: 2009.03.12 23:29:01
Mulder, kur tad es kaut ko tādu teicu? Vai tu šitā pieej arī Rubeņa tekstam?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 22751