atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kas ir ciešanas?
** + mīlētā
Iesūtīts: 2008.12.07 23:24:13
dzīvē katrs cilvēks ciešs
ir dažāda veida ciešanas: kādas ir labas un kādas nav labas ciešanas?
ja nav noslēpums, par ko mēs ciešam?
un no kā rodas ciešanas?


Ja Tu kādam izraisi ciešanas, kā Tu rīkojies?
Vai ir atšķirība, vai ciešanas izraisa kristietis vai nekristietis?
(lūdzu diskutēsim par tēmu)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 16:28:08
Miervaldis Gotiņš
Jā, rada instinktīvas bailes, bet tās, izrādās, var pārprogrammēt. Kaut vai ar dārzu un jaunavām :-)
Vai ar klīniskās nāves pieredzi. Vai ar filozofiju, kā Sokrats.
Sakumā, protams, ka nāve ir ieprogrammēta kā sliktais, citādi daļa bērnu nejauši izdarītu pašnāvības.
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.10 16:40:40
artos-a
Ciešanas ir cilvēka gribas auglis.
ar manis teikto, tas saistās pat ļoti.


Cilvēks grib baudīt, un kā likums - pāri mēram.
ko baudīt, vai vari minēt piemēru no dzīve, citādi es nesaprotu!

Baudkāre cilvēku iedzen pārsātinatībā, bet pārsātinātība viņu iztukšo pavisam.
pag Tu runā par mīlestību vai baudkāri? labi, neņemsim vis primārāko, bet ko dižāku!
piemēram, es un mana draudzene - mums ir ļoti labas attiecības, mēs saprotamies, mēs viena otrai netraucējam, sazvanamies, kad esam kopā vienojamies, lai abiem ir labi, cenšamies saprast veina otru utt.... bet kad pavadu pie viņas laiku man ir grūti atgriesties "realitātē" starp citiem cilvēkiem, kas liekas briesmīgi! Ja būtu iespējams, es labprāt dzīvotu ar viņu kaimiņos, lai būtu pie rokas... savā ziņā draudzība - baudkāre, bet neredzu kā tas iztukšo? drīzāk otrādi - ja mēnešiem ilgi nesazinātos/nesazvanītos, tad būtu tukšums, vientulība un sazin kas vēl! bet mums ar neprasās katru dienu sazvanīties! Es zvanu,kad man vajag parunāties un viņa zvana, kad viņai vajag parunāties...
varētu minēt vēl un vēl piemērus ar citiem cilvēkiem... drošvien apniktu klausīties

Tā gribēdams visu, cilvēks nedabū beigās neko. Bet tas, kurš negrib neko, tas dabū visu.
nezinu... nemāku teikt...!
Es parasti dzīvoju ar to kas ir(neskrienot bezprātīgi pakaļ), nevis gribēt sazin ko! bet ir lietas, kuras es gribu un tās ar laiku notiek...
piem.,zemākā līmenī konrētas lietas! - dažas no tām esmu jau dabūjusi un lietoju!
vai satikt kādu draugu/cilvēku - es draugam/cilvēkam dodu zināt,ka gribu tikties un gaidu atbildi - laiku, kurā tas iespējams. mēs satiekamies!(pretēji draugs/cilvēks man rada ciešanas)!

Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.10 16:46:13
artos-a
Viena lieta gan mums ir pavēlēta, lūgt, lai Dieva griba notiek. Viss. Šī ir vienīgā cilvēciskā gribēšana, kas neizsauks ciešanas.

vai Tu domā ka cilvēkam nekas nav jāgrib?
cilvēks ir radīts bez gribas?
wow?
un kātad ar Ādamu? palasi uzmanīgi radīšanas stāstu: bet viņš neatrada palīga atrodi kādā kontekstā ir šitas? Ko Ādams gribēja un ko negribēja ?
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.10 16:49:40
EzītisMiglā
Ne visi baidās no nāves.
piekrītu! es nebaidos!
mana vecāmamma ar nebaidās... (kaut gan baznīcā neiet)
zinu arī cilvēku, kurš pabijis nāvē un tad sācis iet uz baznīcu! nezinu kas tur bija? tie cilvēki par to nemaz tā nerunā!
Miervaldis Gotiņš
# Iesūtīts: 2008.12.10 16:52:11
EzītisMiglā
Jā, rada instinktīvas bailes, bet tās, izrādās, var pārprogrammēt. Kaut vai ar dārzu un jaunavām :-)
Jā, tās var PĀRVARĒT, nevis aizvākt
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 16:57:28
Miervaldis Gotiņš
Pārprogrammēt. Bija bailes sākumā, no nāves - iebūvētās bailes.
Tīra filozofija, a la Sokrats, tikai tā teorētiski palīdz nebaidīties no nāves, jo instinkti saka savu "pieredzi". ļoti grūti nonākt tiešām līdz Sokrata līmenim.
Taču tad radās kaut kāda nāves pieredze. Fanātiķiem vai klīniskajās nāvēs. Turpmāk "nāvi" jau savienoja kā "kaut kas pazīstams, paša piedzīvots", un no tās vairs tāpēc nebaidījās. Sākotnējā "briesmīgs pēc instinkta" vietā nāca "nekā briesmīga, pēc paša pārdzīvotā".
Gaida Sniedziņa
# Iesūtīts: 2008.12.10 16:58:27
a_masiks
piekrītu daļēji tavam komentāram: # Iesūtīts: 2008.12.10 14:08:58

es teiktu bezkaislīgs/bezgrēcīgs cilvēks ir brīvs, bet visi cilvēki ir ar kaislībām/grēkiem
bet tas nenozīmē ka bezkaislīgs cilvēks neko negrib! viņam var būt hobiji un darbs, kurš patīk vai nepatīk!

un tas ka Tu baidies no nāves, tas ir skaidrs
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.10 17:02:44
vai kā nēs esam beztēmā daži...
Solveiga neielog. [89.254.130.246]
# Iesūtīts: 2008.12.10 17:27:46
Bija man pirms pāris nedēļām tāds inčīgs mirklītis, kad nebiju īsti droša, vai palikšu dzīva.
Izrādās, šādā stāvokli tiek praktizētas visai dedzīgas lūgšanas.
Ā, un saturs būtu aptuveni šāds: "Dievs, es Tevi vēl negribu redzēt!"
Tā viš i...
Jau iepriekš atvainojos visiem tiem, kas manā situācijā ir rīkojušies varonīgāk, cildenāk utt. Neesmu vēl izaugusi
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.10 17:29:26
a_masiks
tu arī nespēsi tagad un uz līdzenas vietas pakārties, lai pierādītu savu nebaidīšanos no nāves.
Tā jau nav korekta prasība!
Ticīgajiem pašnāvība ir aizliegta! Un šajā gadījumā būs bailes no soda par pašnāvību.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.10 17:32:50
Solveiga neielog. [89.254.130.246]
nezinu, cik nu varonīgāk vai cildenāk - esmu pāris reizes bijusi narkozē. Un pirms tam vnk lūdzu - Tavs prāts lai notiek! Kā tas ir vislabāk maniem mīļajiem un man!
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.10 17:33:41
EzītisMiglā
Nevis bailes no soda par pašnāvību - pašnāvība vnk neko neatrisina. Cilvēks paņem savu problēmu sev līdz.
Solveiga neielog. [89.254.130.246]
# Iesūtīts: 2008.12.10 17:35:06
Balss
Nav runa par narkozi, bet pēcoperācijas komplikācijām ārpus dakteru kontroles, kad cilvēks ir pie [nosacīti] pilnas apziņas.
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.10 17:36:37
a_masiks
tu arī nespēsi tagad un uz līdzenas vietas pakārties, lai pierādītu savu nebaidīšanos no nāves.
ja tas nebūtu grēks. mierīgi!
Solveiga neielog. [89.254.130.246]
# Iesūtīts: 2008.12.10 17:38:16
Gaida Sniedziņa
Nu, ja pirms tam piesien akmeni kaklā, tas pats masika piedāvātais variants vien sanāk...
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.10 17:52:24
artos-a lūgt, lai Dieva griba notiek. Viss. Šī ir vienīgā cilvēciskā gribēšana, kas neizsauks ciešanas.

brrr...
es te tā domāju... tā nav, jo ir svētīgas ciešanas, piemēram, kuras ved uz atgriešanos no grēka
Piem. Dāvida grēka seku rezultāts(kaut gan jau ir atdzinis savu vainu) - tas ir sāpīgs! bet Dāvids atgriežas no grēka un Dievs viņu svētī...
Ījabs - notika Dieva prāts, bet ījabs cieta.. un pierādīja savu dievbijību un Dievs svētīja ījabu vēl vairāk nekā iepriekš!
utt
lamby
# Iesūtīts: 2008.12.10 19:09:48
a_masiks a Tu uzmanīgāk ar saviem izteikumiem, kad musini cilvēkus uz pašnāvību! atnāks džeki no attiecīgām struktūrām, pats zini, tagad daudzi saprot lietas ne tā .....
Papucs
# Iesūtīts: 2008.12.10 23:47:32
a_masiks
kādu svētību saņēma tie, kurus Ījaba mocīšanas vārdā apkāva?

Īsti pārliecināts neesmu, bet man šķiet, ka viņus, pēkšņi Debesīs nonākušus, sagaidīja kāds svarīgs eņģelis apmēram tādiem vārdiem: "Sveiki, esat negaidīti vinnējuši loterijā! Mūsu Šefam te bija nelielas derībiņas par Ījabu, tā nu sanāca, ka savācāt visus bonusus uzreiz".
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2008.12.11 01:56:29
Papucs
Īpaši interesnatas tās derības starp Dievu un viņa enģeļiem ķlūst, ja mēs ņemam vērā derību slēdzēju pārlaicīguma spēju. Tb - gan viens, gan otrs labi zin ar ko tas būs beidzies, kāds būs iznākums, tomēr tas nenieka neattur no pilnīgi neiesaistītu personu nofragošanas, mēģinot tādā kārtā saskumdināt Ījabu... labi zinot ka tas tā nenotiks... markīzs de Sads nervozi stūrītī pīpē iepretīm šādai bezjēdzīgai cietsirdībai.


"Sveiki, esat negaidīti vinnējuši loterijā! Mūsu Šefam te bija nelielas derībiņas par Ījabu, tā nu sanāca, ka savācāt visus bonusus uzreiz".
ar šo var neliela šaizīte sanākt. Jo raugi - Ījabu tur zīmēja kā vienīgo akūni pareizo dievticīgo. Pārējie sanāk tādi stipri mazāk dievticīgi. Vai vispār nepareizi ticīgie... nelaikā tos nofragojot, viņiem tika laupīta iespēja laboties, idz pareizi un pilnā mērā pievērsties pareizajam Dievam... attiecīgi viņi ar Dieva akceptu tika pilnībā pazudināti. Bez "Bingo! Jums izkrita laimīgā loze" varianta...
..... [81.198.229.65]
# Iesūtīts: 2008.12.11 02:06:31
a_masiks tu varētu vadīt kristīgo "Dāvida šovu", ceļot gaismā dažu labu kristīgo stereotipu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 10811