atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kastrāti u.c.
Svilpaste
Iesūtīts: 2008.12.05 12:54:15
5.Mozus 23:2,3 "Neviens, kam kaunums sadragāts vai kas kastrēts, lai nenāk Tā Kunga draudzē. Neviens, kas ārlaulībā dzimis, lai nenāk Tā Kunga draudzē, pat arī viņa desmitā paaudze lai nenāk Tā Kunga draudzē." Kā jūs saprotat "nenākt Tā Kunga draudzē"? Vai šie cilvēki nevarēja tikt pestīti? Jocīgi ir tas, ka tie cilvēki, kas citus kastrējuši, vai ārlaulībā dzimušu bēnu vecāki laikam varēja "nākt Tā Kunga draudzē". Vai tā ir šo cilvēku vaina, ka kāds ir grēkojis? (neiet runa par tiem, kas paši labprātīgi kastrējušies, lai gan diezin vai kāds ļāva sevi kropļot?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Akebono
# Iesūtīts: 2008.12.08 13:38:18
sicilia,

Paaicinājums uz priesterību nav "puišu pašu izvēle", bet Dieva aicinājums. Tieši tur problēma rodas. Dievs ir puisi aicinājis uz garīgo amatu, bet ne uz celibātu. Dāvana uz priesterību no Dieva ir dota, jo tas ir viņa aicinājums, bet obligāts celibāts ir - lai arī saprotamu un racionālu iemeslu dēļ - tomēr tikai cilvēku izgudrojums. Tas nav Bībelē noteikts, tādad ne pēc Dieva gribas. Tādēļ dāvana uz atturēšanos no dzimumdzīves nav aicinājumam komplektā līdzi iedota. Puisis grib klausīt Dievam un būt par priesteri, bet zin, ka nevarēs izturēt celibātu. Un tad nu sešus gadus jāmokās, lai izdomātu. Vieni šīs kārtības dēļ ir spiesti pateikt "nē" Dievam, citi kļūst par priesteriem solījuma lauzējiem, vai izmisumā tiešām kastrē sevi. Gan viens gan otrs ir traģiski.

Celibāta lietās varbūt pareizticīgie atraduši labāko risinājumu. Priesteris drīkst būt precējies, bet, lai tiktu augstāk pa hierarhijas kāpnēm, jābūt mūkam. Tas ir gan racionāli, gan cilvēcīgi.

Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.12.08 15:03:15
Akebono
ļoti prātīgi - ir jāprot atšķirt lietas uz ko ir aicinājums.
Miervaldis Gotiņš
# Iesūtīts: 2008.12.08 15:05:00
Rausītis
Bet kā tad pareizi sapratīsim šo frāzi Un ir bezdzimuma cilvēki, kas paši sevi padarījuši par tādiem Debesu valstības dēļ, ja reiz kastrācija kā pašsakropļošanās ir grēks?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.12.08 16:56:11
Sarunājas divi katoļu priesteri:
- Kā tu domā, vai mēs piedzīvosim laikus, kad tiks atcelts celibāts?
- Mēs laikam gan nē, bet mūsu bērni gan!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.09 20:43:11
Jānis Kalniņš

skumji, bet skatoties TV liekas ka tiem celibāta piekopējiem vairāk interesē mazi zeni nevi sievietes
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:39:23
kaut viņi labāk skatītos uz sievietēm. Vot ordenis Luteram. Viņš saprata ka tie visi ir maldi, un atteicās no celibāta, un aprecējās ar jauku mūķeni. Un dzīvoja ilgi un laimīgi. Un Dievam kalpoja, un cik es noprotu, Dievam pret to nebija nekādu iebildumu
baltais tehws [87.110.32.28]
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:40:13
LittleWonder "Dievam pret to nebija nekādu iebildumu" kahds naivums!!!!!!!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:41:26
baltais tehws [87.110.32.28]
tu laikam esi vairāk informēts nekā es
nestrīdēšos ar autoritātēm
baltais tehws [87.110.32.28]
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:43:19
LittleWonder baltais tehws ari ira lasihjis pasakas ar beigahm "... vinji dzeiwoja laimihgi un saticihgi lihdz ...."!!!!!!!!!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:57:33
Ja Dievs nebūtu ar Luteru, tad tagad vēl joprojām būtu tikai viena bzanīca, un sārti tirguslaukumos
Vilks. [91.203.96.49]
# Iesūtīts: 2008.12.10 09:00:34
LittleWonder
Saprotu,ka Tev televizors šķiet ārkārtīgi uzticams padomdevējs attiecībā uz Romas katoļu baznīcas priesteriem..nu ko, ar šādu `autoritāti` tiešām nav vērts strīdēties. Varbūt filma x files arī Tevi ir apgaismojusi?

Bet,ja nopietni, neredzu jēgu apspriest muļķīgas baumas,kuras tiek izplatītas dzeltenajā presē, grāmatās kā `da Vinči kods` u.tml. Tā ir ļauna aprunāšana un grēks pret 8. bausli.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.10 22:14:41
Vilks. [91.203.96.49]
es personīgi pazīstu praktizējošu katoļu baznīcas garīdznieku, kas neslēpj to, ka meņģējas ar jauniem puikām. Un viņš tāds nav vienīgais. Nez kāpēc baznīcas galvas nekā uz to nereaģē. Ko tad lai es secinu?
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.10 22:18:12
LittleWonder
Ja tu to tiešām zini, tad uz ātrāko dodies pie viņa augstāk stāvošā garīdznieka, kaut vai pie kardināla! Ja nē, ej uz policiju! !!!!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.10 22:27:58
Balss
pirmkārt man nav dokumentālu pierādījumu, un pec pieredzes zinu, ka vienīgais ko augstākstavošie izdarīs-pārcels uz citu pilsētu
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.10 22:29:56
Nu, tad ej uz policiju! Uz bērnu tiesību aizsardzības organizācijām!
Bet vispirms - visā nopietnībā - ej pie kardināla! Viņš ir ļoti vienkāršs un pieejams un nopietni kristīgs cilvēks.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.11 18:00:08
LittleWonder
bez pierādījumiem neviens mani neņems vērā. Un ... neesmu īsti pārliecināts, ka man būtu jāsūdzas. Dievs tāpat visu redz, un kardināls gan jau arī šo to zin
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.11 18:12:15
velna pēc es nedaru neko.... Ko tad man vajadzēja stāvēt klāt un filmēt tās izdarības?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.11 21:47:22
a_masiks
cietušie-tas arī iraid strī9dīgs jautājums, jo ar varu jau neviens nav piespiests. Nav jau nepieciešamības. Pie daža laba pat rindā stāv tie sīkie Nav pat jābrauc uz Indoneziju
Miervaldis Gotiņš
# Iesūtīts: 2008.12.12 00:09:11
LittleWonder
cietušie-tas arī iraid strī9dīgs jautājums, jo ar varu jau neviens nav piespiests. Nav jau nepieciešamības. Pie daža laba pat rindā stāv tie sīkie
Vot šitam gan es neticu. Ož pēc bajāna, pie kam - pamatīga. Es drīzāk ticētu, ja Tu apgalvotu, ka sīkie ir iebaidīti un/vai tiek šantažēti. Bet tam, ka viņi atdodas labprātīgi un pat GAIDA šādu iespēju - sorre, peshi ischo.

I pie tam - KAS ir tie sīkie, un kādā civiltiesiskā statusā viņi atrodas attiecībā pret <izlaidīgo> priesteri? Un CIK viņi ir sīki?
Juventus
# Iesūtīts: 2008.12.12 08:30:42
Krimināllikuma 315. pants. Neziņošana par noziegumu

Par neziņošanu, ja ir droši zināms, ka tiek gatavots vai izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums, –

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 21320