atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu svētceļojumi un Roma
Voldemārs
Iesūtīts: 2008.11.23 21:28:11
http://www.katedrale.lv/index.php?id=11894
esmu apmulsis...
vai tad tiešām luterāņu arhibīskaps būtu bijis svētceļojumā Romā? Būtu ļoti pateicīgs, ja varētu lasīt (viņš pats ir noteikti pārāk aizņemts, bet varbūt ir zinātāji), kas un kā.
jau iepriekš pateicos!
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.11.24 11:00:16
hmm... vai tad Romā citu Jēzu pielūdz, ka tas nevarētu būt arīdzan svētceļojums, vai tad mūsu arķīts papu pielūgt braucis būtu?
Miervaldis Gotiņš
# Iesūtīts: 2008.11.24 11:04:27
-Jona-
hmm... vai tad Romā citu Jēzu pielūdz, ka tas nevarētu būt arīdzan svētceļojums, vai tad mūsu arķīts papu pielūgt braucis būtu?
Pēc bilduka gan neizskatās, ka arķibīskaps pielūgtu pāvestu (tiesa, otrādi arī neizskatās).
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.11.24 11:11:46
man šķiet, ka backgrounds droši vien ir pavisam vienkārš - pāvests ir atsūtījis ielūgumu un uzaicinājis. un tad mūsu pusē ir jāizlemj vai šādu ielūgumu noraidīt vai nē.
Nedomāju, ka tur būtu lemti, kādi īpaši "satuvināšanās jautjājumi", viņi vienkārši publiski tusē, parādīdami visiem, ka var normāli sarunāties, lai kaut kur pasaulē neatkārtojas Ziemeļīrijas variants vai kas tamlīdzīgs.
Tās protams ir tikai manas domas.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.11.24 11:20:49
Miervaldis Gotiņš
Ja vēl paturam prātā, kā JP II dziļā pazemībā skūpstīja Latvijas zemi, kad te ieradās... man kā luterānei noteikti ir patīkamāk, kad dažādu konfesiju pārstāvji smaida un sveicinās, nevis metas dūru razborkās, ko arī varējam nesen vērot..
Brīvā meža govs
# Iesūtīts: 2008.11.24 12:26:54
vispār, man tas Vanags sen tāds sakarīgs cilvēks likās.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.11.24 12:59:29
Mani savukārt mulsina tieši teoloģiski izglītoto cilvēku paranoidālā attieksme Tas, ka rakstā izmantots termins svētceļnieki... nu... kā māk tā maun Tas, ka luterāņu arhibīskaps dodas uz Romu un komunicē (vai klausās ko saka) ar pāvestu.... nesaskatu tajā neko dramatisku
ne - mīlētā...
# Iesūtīts: 2008.11.24 13:47:49
Brīvā meža govs
es personīgi kā par cilvēku ar neko sliktu nevaru teikt - cik nu man tā darīšana bijuse!
Brīvā meža govs
# Iesūtīts: 2008.11.24 13:48:27
mani ļoti interesē Muldera domas šajā jautājumā - bet viņš klusē kā partizāns. vai tiešām trūkst vārdu?
vasara
# Iesūtīts: 2008.11.24 13:53:18
Ct , daudz nehigiēniskāk ir ēst maizīti pēc tam, kad ir braukts sabiedriskajā transportā pieturoties pie stangas. Zemīte vēl ir gluži tīra salīdzinājumā ar manis aprakstīto
+Jānis
# Labojis +Jānis: 2008.11.24 18:52:11
Voldemārs
Dodoties uz Romu, galvenais iemesls nebija svētceļojums, bet tikšanās ar kardinālu Valteru Kasperu, kurš vada Pontifikālo padomi kristiešu vienotības veicināšanai. Tiešām ap svētku laiku aizņemtība ir bijusi gana liela, tādēļ vēl neesmu paguvis par to pastāstīt SR vai šeit, mājaslapā. Noteikti to izdarīšu. Audience pie pāvesta bija normāla un likumsakarīga lieta. Baznīcu vadītāji iespēju robežās mēdz apmeklēt viens otru un tikties. Esmu ticies arī ar Ekumenisko patriarhu Bartolomeju I, Kenterberijas arhibīskapu un citiem baznīcu vadītājiem no citām konfesijām.

Ja par svētceļojumu sauc Baznīcai vēsturiski nozīmīgu vietu apmeklēšanu, tādas ir ne tikai Palestīnā. Arī Romā to ir gana daudz - Kolizejs (Martīru baznīca), Mamertīnas cietums, apustuļu Pētera un Pāvila kapi, katakombas. Roma arī pati par sevi ir skaista pilsēta ar daudziem antīkiem pieminekļiem, ko ir vērts redzēt. Iesaku katram luterānim.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2008.11.25 07:58:14
+Jāni!
Paldies par komentāru!
Informācijas trūkums allaž rada pārpratumus utt. Intervija SR vai plašāks komentārs sabiedrībai pieejamos avotos dotu skaidrību tiem, kuri izlasījuši tikai manis norādīto linku, jo Romas baznīcas kontekstā parasti svētceļojums uz Romu nav "Baznīcai vēsturiski nozīmīgu vietu apmeklēšanu"
neielogojies [78.84.186.180]
# Iesūtīts: 2008.11.25 08:13:30
Info iz luteriskajām ticības apliecībām, Par pāvesta varu un primātu:
Ir zināms, ka Romas pāvests ar saviem piekritējiem aizstāv bezdievīgas mācības un bezdievīgas ceremonijas. Antikrista zīmes pavisam skaidri sakrīt ar pāvesta un viņa piekritēju valdīšanu. Jo Pāvils Tesaloniķiešiem, aprakstīdams antikristu, sauc viņu par Kristus pretinieku “kas saceļas pret visu, kas saucas Dievs vai svētums, un pat ieņem vietu Dieva templī, pats sevi celdams par Dievu. “ (2.Tes. 2:3 un tālāk) Tātad viņš šeit runā par tādu, kas valda baznīcā, nevis par pagānu ķēniņiem, un sauc to par Kristus pretinieku, jo viņš izdomās Evaņģēlijam pretrunīgu mācību un piesavināsies dievišķu autoritāti.
vasara
# Labojis vasara: 2008.11.25 12:13:23
Tātad katedrale.lv ir sagrozījusi info pa savam. Maldinoši
Brīvā meža govs
# Iesūtīts: 2008.11.25 12:52:05
vasara
kas tieši tev šķiet sagrozīts vai maldinošs? izlasi vēlreiz paša J.Vanaga komentāru.
nedomāju, ka katedrālei.lv bija nepieciešams smalki aprakstīt visas Vanaga aktivitātes Romā - tas jau vairāk jums pašiem interesē.
vasara
# Iesūtīts: 2008.11.25 13:13:11
BMG , es pateiktu Tev zem 4ām, kas man tur likās maldinošs. Publiski [kā luterāne savā LELB forumā] nedrīkstu teikt savas domas, lai mani nenorietu..
tāpēc turpinu jauko cilvēku stilā smaidīt viss kārtībā! alleluja
neielog.BMG [80.232.241.229]
# Iesūtīts: 2008.11.25 13:38:11
vasara
labi, atsūti tad man privāto.
vasara
# Iesūtīts: 2008.11.25 13:51:24
vilks, tieši tā - caur to "it kā netiešumu" arī tā maldināšana.
BMG , nu vilks jau manā vietā paspēja uzrakstīt
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.01 21:21:52
KOPŠ KURA LAIKA LUTERĀŅI PIEKOPJ SVĒTCEĻOJUMUS? RELIĢISKS TŪRISMS? TAS JAU IR OK.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 22:43:47
Neesi vēl pamanījis, ka luterāņi tepat LV arī dodas svētceļojumos?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.01 22:51:15
dad viņi nav luteerāņi. Luteram gan būtu ko teikt šajā sakarā
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 110 , pavisam kopa bijuši: 33134