atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Luterāņu baznīcas attieksme pret Apustuliskajām draudzēm.
ilzux77
Iesūtīts: 2008.11.23 19:01:54
Labdien. Jau daudzus gadus atpakaļ ( bērnībā) tiku kristīta Ogres Apustuliskajā draudzē " Vārda spēks " . Bet manu vīru agrā bērnībā vecmāmiņa, nevienam nezinot, esot nokristījusi, pasaucot uz māju katoļu mācītāju, bet nekādu pierādošu dokumentu viņam uz rokas nav. Gribēju jautāt: kāda ir Luterāņu baznīcas attieksme pret šādu Apustuliskās draudzes kristīšanu? Vai viņu acīs esmu kristīta Dieva priekšā? Gribam nokristīt bērnus, tādēļ esmu norūpējusies vai Luterāņi ņems mūs pretīm. Pati sevi pieskaitu pie Luterticīgas, jo mans vectētiņš ir bijis Luterāņu mācītājs un šī konfesija man šķiet vispieņemamākā man pašai. Paldies .
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Uzmeklē [78.84.104.105]
# Iesūtīts: 2008.11.26 11:05:29
Uzmeklē šo mācītāju, viņš Tev atbildēs.

Īvāns Modris

kontakti: Tālr. 29480615; mi.ogre@inbox.lv
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.26 11:09:43
ilzux77 jau tev Delfos atbildēju Meklē mācītāju!
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.11.26 12:17:42
njems njems, kur liksies... ja jau pat mani, paarksistiitaaju, pielaida par krustvecaaku...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.26 12:21:14
moritz, a kāpēc lai nepalaistu... ja ņem vērā, ka krustvecāks tas ir prosto tradīcija nevis pavēle, otrāmkārtām... Kristīts ta tu esi pareizā Kristībā... lai arī netici tās iedarbībai un tās dotajiem labumiem!

BTW tu solīji tās rakstu vietas interpretāciju, es palaidu garām, jeb nebūs! Tev esot kaut kāda atšķirīga no tā, kas tur stāv rakstīts!
moritz :)
# Labojis moritz :): 2008.11.26 12:23:29
1) kaa tad, tu jau buutum tas veerteetaajs, kam es ticu vai nee... kakova man kristiities, ja es neticu...
2) tak sen jau uzrakstiiju...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.26 17:21:10
kaa tad, tu jau buutum tas veerteetaajs, kam es ticu vai nee... kakova man kristiities, ja es neticu...

Svarīgi jau kam Dievs tic Šams tic, ka Kristība palīdz Nu tad čem nekristīties! No tavas ticības kristībai jau tev kaitē, Dieva darbs jau nepazūd, tava neuzticība neatceļ Dieva uzticību!
moritz :)
# Iesūtīts: 2008.11.26 22:30:48
Mulders
ne velti tevi par mulderi deevee...
starp citu, es te dazhiem dzhekiem saaku uzbaazties ar sekojoshu jautaajumu: Dievs tic? Jēzus tic?
rainars
# Iesūtīts: 2008.11.27 00:28:25
Jo tāda ir Mana Tēva griba, lai ikvienam, kas skata Dēlu un Viņam tic, būtu mūžīgā dzīvība un Es viņu celtu augšā pastarā dienā."
Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts, bet, kas netic, tiks pazudināts.
Mulders Svarīgi jau kam Dievs tic Šams tic, ka Kristība palīdz Nu tad čem nekristīties!
Nezinu kā šie Jēzus vārdi iet kopā ar tevis apgalvoto.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.11.27 15:13:31
saskanā ar Lutera mācību sakramenti (kristība un vakarēdiens) nav atkarīgi no izpildītāja ticības vai konfesionālās piederības. Ja cilvēks ir kristīts Tēva Dēla un Svētā Gara vārdā ar ūdeni tad viss ir kārtībā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 15:18:24
Dievs tic? Jēzus tic?

Tb vai viņš paļaujās uz neredzamām lietām un uzticās uz to kas nākams Vai ir kādas lietas, kas viņam ir neredzamas?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 15:24:23
Nezinu kā šie Jēzus vārdi iet kopā ar tevis apgalvoto

Nu un kā... Ko tad nozīmē "Ticēt Jēzum Kristum?"

Piemēram, vai tu tici Kristus Vārdiem, ka Tādiem kā Bērniņi pieder Debesu Valstība? Tādējādi, vai tu tici Kristus Vārdiem, ka, ja kāds šim Bērniņam liegs šo Debesu Valstību, tad tādam labāk ka viņu noslīcina? Līdz ar to... vai tu tici, ka ja tu liegsi bērniņam kādas Dieva Pavēlētas dāvanas, tad šis brīdinājums kāreiz uz tādu aizleidzēju arī attieksies?

Kā tev šķiet, vai Bērniņiem pienākas Kristus pavēlētā Kristība, kuru viņš nevis Rekomendēja, bet pavēlēja - Darīt par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami UN mācīdami!
Vai tu savus bērnus esi jau nokristījis un vai jau māci?

Es savu bērnu sāku mācīt un viņam Dieva Vārdu pasludināju jau tad, kad viņš vēl mātes miesās bija, kā Kristus pavēlēja - sludināt Evanģēliju visai radībai - tātad arī manam miesas auglim! Mani bērni ir kristīti! Viņi tic uz Jēzu Kristu un saskaņā ar tevis citētajiem Rakstu Vārdiem - pestīti!
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.11.27 15:31:45
pārkristīšanās piekritēji (izņemot gadījumus ja tiešām nav skaidrs vai kristība veikta pēc Jēzus norādījumiem vai arī tā vispār ir veikta) būtībā kristību uztver nevis kā ievešanu Dieva valstībā, bet gan kā ievešanu savā klubiņā. Nu tad arī sākas visas tās muļķības, ka kristīties var tikai apzinīgā vecumā, ka kristība ir cilvēka darbs un izvēle, kristība tikai pagremdējot utt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 15:35:52
Ingars, tur tas paradox...

Ka teixim RKB, Ortodoxi, Luterāņi māca, ka Kristībā mēs saņemam grēku piedošanu, Svēto Garu daudz dažādas objektīvas un īstas svētības no Dieva... un tai pat laikā... neuzstāj uz precīzu kristību formu...

No otras puses, Pārkristītāji gatavi uz ausīm stāvēt, lai Kristību forma būtu pareiza... tur ūdens daudzums pareizais, vecums, tiri piri... un tai pat laikā neuzskata, ka Kristība jelko objektīvi dod cilvēka pestīšanā, kā vien... subjektīvu psiholoģiskU `komfortu`, kurš, ja zūd, tad atkal jāpārkristās! Tb cilvēki paļaujas nevis uz Dievu, bet paši uz savu ticību. Tb ticības objektis ir nevis Dievs, bet pašu ticība... bet līdzko tu sāc klausīties, vai tu dzirdi, tu pārstāj dzirdēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.27 15:55:58
Trilobīte, es jau saku par Formu. A tu par Saturu!

Forma tas būtu kādā pozā, cik daudz ūdens, kurā gadalaikā... bla bla bla!

A saturs ir šie Dieva Vārdi. Par tiem ir svarīgi, lai tie ir tādi un viss... Kā jusējie teica. Vārdi bij - bij? Ūdens bij - bij? Mērķis bij kristīt - biJ! Nu tad esi kristīts

Trilobīte, nu vot iedolbī to anabaptistiem... Viņiem Kristība ir po... tb faktiski neko nenozīmē, bet vot Ūdens daudzumam ir essenciāla nozīme! Es brīnos vispār, huļi viņiem tā kristība vēl saglabāta... ja jau no tās ne silc ne auxts, pietiek ka tu "tici"... tik vot KAM?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.11.27 17:28:55
Mulders

jo tā ir paklausības un gribas izpausme, tobiš - liekoties kristīties cilvēks parāda savu labo gribu, tāda ir viņu izpratne
priest
# Iesūtīts: 2008.11.27 18:04:21
Mulders kas Tev noticis? nav iespējams par šo tēmu diskutēt bez "huļi", "vot" ?
Osiiic [217.199.118.122]
# Iesūtīts: 2008.11.27 22:22:52
Pat katoļi atzīst jebkuru kristību, kas veikta pēc formas pareizi, tā kā - uztraukumam nav pamata - mūsdienu luterāņi Latvijā bieži praktiski ne ar ko neatšķiras no katoļiem, ne prakses, ne doktrīnas ziņā (pieļauju, ka tas ir tādēļ, ka ilgus gadus luterāņiem nebija pieejama teoloģiskā literatūra un viņi skolojās no pieņemamākās, kāda eksistēja t.i. - katoļu).

Tikai ir viens BET - Trilobīte - kristīt spēj tikai tas, kurš pat ir kristīts, tā kā hinduists vai budists nederēs.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.11.30 12:21:15
Osiiic [217.199.118.122]

mūsdienu luterāņi Latvijā bieži praktiski ne ar ko neatšķiras no katoļiem, ne prakses, ne doktrīnas ziņā (pieļauju, ka tas ir tādēļ, ka ilgus gadus luterāņiem nebija pieejama teoloģiskā literatūra un viņi skolojās no pieņemamākās, kāda eksistēja t.i. - katoļu).

Ne tik tas vien, pats galvenais ir vispār nevērīgā attieksme pret tīro mācību. Tiklīdz kaut kas tiek atmests un kaut kas izrauts no konteksta, tā tūliņ sākas visādas problēmas. Bet ja tā nopietni - kā to saprast, ka luterāņi ir līdzīgi katoļiem pēc prakses un doktrīnas? Tas būtu pareizi sacīts, ja to attiecina uz vienu daļu luterāņu, bet ne visiem. Taču pilnīgi aplams šāds apgalvojums, ka luterāņu mācība un prakse (kādai tai būtu jābūt pēc Lutera domām) ir līdzīga katoļiem. Te nu gan pat bērnam redzams, ka ir krasas un ļoti būtiskas atšķirības
rainars
# Iesūtīts: 2008.11.30 19:25:43
Mulders kad viņš vēl mātes miesās bija .
Jādomā ka nekristīji viņus mātes miesās.
Ja mēs skatamies ka kristoties kļūst jauns radījums(Gal.6:15).
Zinām ka radījumi,pirms ierauga pasaules gaismu , atrodas augļūdenī.
....................................!?
Lai nomierinātu tevi esmu dzirdējis ka luteriņu kristības arī esot atzītas par derīgām.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.01 10:11:11
rainars, nē kristīju, kad šamajam bij 2 mēneši!

Rainars, ne jau tu vai kāds atzīs Kristību par derīgu vai nederīgu, bet Dievs...

Kudī bēdīgāk ir, kad jūsējie NETIC šai kristībā dotajam apsolījumam! Tur tā bēda... ne jau kristības neesamība pazudina, bet neticība Kristībā dotajam apsolījumam - tātad neticība Evanģēlija Vēstij pazudina!
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 49 , pavisam kopa bijuši: 34533