atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībeles lasīšanas grupas
vilks
Iesūtīts: 2008.11.20 16:19:45
Pirms neilga laika manā draudzē sākās sievu/vīru vakari, kuros tiek lasīta Bībele, pārrunāts izlasītais un, protams, arī citas atnākušajiem nozīmīgas lietas. Kā arī cits par citu aizlūdz.
Esmu šos vakarus piedzīvojusi kā ļoti vērtīgus. Tiesa, tāpat savulaik ļoti vērtīga man bija piedalīšanās kādas draudzes mājas grupā, kur notika tas pats, tikai grupā bija gan vīrieši, gan sievietes (tajā grupā visiem bija apmēram viens vecums).

Jautājums - vai jums ir personīga pieredze mājas grupā? Kas šķita labs un vērtīgs, kas - ne pārāk? Vai ir kāda kritika?

Lūdzu izteikties tos, kuri paši šādās grupās ir piedalījušies (nav svarīgi, cik ilgu laiku) un kam ir sava pieredze (nevis kaimiņa vai kāda vēl cita cilvēka).

Var pastāstīt arī par grupām, kas jau notiek un aicināt piebiedroties citus.
AutorsZiņas teksts
Brīvā meža govs
# Labojis Brīvā meža govs: 2008.11.20 16:39:37
apmeklēju "mājas lūgšanu" grupu, mums pat tāda kā kopiena tika formulēta ar savu nosaukumu "Sela". tur viss notiek pēc sekojošas kārtības - slavēšana(padziedam, izsakam savas pateicības un prieku), tad Svēto Rakstu lasīšana - dalīšanās ar to, ko katrs sev personīgi no konkrētā Vārda saņēmis - kā tas sasaistās ar patreizējo situāciju, problēmām u.tt. tad aizlūgšanas. man tas ir nepieciešams - sadraudzība ar kristiešiem. ir redzami rezultāti.
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.11.20 16:58:02
Apmeklēju jau 4 gadus jauniešu lūgšanu grupiņu Sv Alberta draudzē. Bija ideja izveidot komūnu vai kopienu no šīs lūgšanu grupiņas, bet nekā

Pret lūgšanu grupām un jauniešu vakariem – pozitīva

Sievu grupas – noteikti existē
Vīru grupas – kā jūs to dabūjāt gatavu? Vīru jau lūgšanu grupās gandrīz vienmēr ir mazākumā. Sv Alberta draudzes grupiņā , kuru es apmeklēju vīri ir vai nu izbijuši semināristi , vai tādi , kas domā par mūka/ priestera dzīvi. Vai vienkārši dīvaiņi, piemēram, Es.

Pret „mājas grupām” – ideālā gadījumā laba, bet praktiski labāk tikties neitrālākā vietā. „Mājas grupa” balstās uz solidaritāti – „šodien pie manis, nākamreiz pie tevis” , bet sanāk – tādu , kam ir vieta un pārējie ģimenes locekļi atļauj aicināt visādus ļautiņus ir mazākumā. it sevišķi jauniešu grupām jātiekas neitrālā vietā.

ko negatīvu var teikt? aizliegt tikties , vai tikties tikai baznīcā pēc Dievkalpojuma???
ja vienīgi ieteikumi, kā uzlabot tikšanās, bet tas katrai grupiņai savs.


ne - mīlētā...
# Iesūtīts: 2008.11.20 17:19:53
vēl vērtīga lieta ir lasīt kopā grāmatu...
man patīk.. tas ir pavisam citādāk kā lasa mājās viens.. ja kādam ir kāds komentārs var apstāties un padiskutēt... tas man labāk patīk un liekas vērtīgāk kā plikas diskusijas!

ne - mīlētā...
# Labojis ne - mīlētā...: 2008.11.20 17:25:49
vēl man patīk kā mazās grupiņas princips:
1)sākumā katram tiek dots vārds un viņš pastāsta ko grib monologā un citiem jāklausās nevis jākomentē...
2) Bībeles studijas
3) noslēdz ar lūgšanu
pa vidu, ja grib var padziedāt!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.11.20 17:31:07
ne - mīlētā...
1)sākumā katram tiek dots vārds un viņš pastāsta ko grib monologā un citiem jāklausās nevis jākomentē...
praktiski neispējami!
ne - mīlētā...
# Iesūtīts: 2008.11.20 17:32:17
Briinumsons
praktiski iespējami!
rainars
# Iesūtīts: 2008.11.20 21:41:16
Nozīmīgi ir tādi vīru vakari kuros vari dabūt stiprinājumu un izprast Dieva gribu mūsu dzīvēs .Vari arī citam dot stiprinājumu .Liecināt kā Dievs ir darbojies mūsu dzīvēs ,kur neesam paklausījuši.
Briinumsons es taikšu ka mūsu draudzē vīru vakari ir kuplākā skaitā kā sievu vakari.Mēs jau laikam diskutājām un ielūdzu tevi, kaut kā tikai izpalicis .Lai Dievs tev dod iespēju un gribēšanu apciemot mūs.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.20 21:51:04
Piedalījos reizes 10, man patika, varētu būt principā vērtīgi, tikai man ir savs viedoklis par kārtību.
Savukārt lasot un pārrunājot Bībeli, mani komentāri (par jebkuru tēmu) parasti ir bijuši citiem traucējoši un nesaprotami.
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.11.20 21:51:25
rainars
kaut kā piemirsās ....

man to ir jāredz. vai vīri tur no visas LV sarodas
lamby
# Iesūtīts: 2008.11.20 21:52:34
Papucs mani komentāri (par jebkuru tēmu) parasti ir bijuši citiem traucējoši un nesaprotami.
tam es ticu
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.11.20 21:53:28
man savukārt ir problēmas ar klausīšanos, kad citi dalās, visu laiku gribas kko nokomentēt
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.20 21:57:07
Briinumsons

Tev smilšukastē arī visu laiku gribējās citiem bērniem parādīt, kā pareizi jāspēlējas ar viņu rotaļlietām?

(neuztraucies, šī īpašība piemīt ļoti daudziem cilvēkiem)
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.11.20 22:15:53
Tev smilšukastē arī visu laiku gribējās citiem bērniem parādīt, kā pareizi jāspēlējas ar viņu rotaļlietām?
domā , kāds klausīja ???!!! es labāk ar piegušajiem pārrunāju šos jautājumus !
danar
# Iesūtīts: 2008.11.21 10:22:00
Ir pieredze...satikāmies vienu reizi un viss:)pajuka.Domaju,ka nevajadzēja,varbūt vel nebija īstais laiks.
Bet gribetu piedalīties sievu vakaros,bet musu draudze tadu nav.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.11.21 11:44:00
Kas šķita labs un vērtīgs, kas - ne pārāk?

Vērtīgi ir tas, ka Tu nepaliec viens vāroties savā sulā. Jo vienam esot, piedodiet, bet ir baigās iespējas iebraukt auzās. Ir savstarpējs atbalsts un draudzīgi norādījumi ar sētas mietu, kur tu brauc šķērsām. Vēl piedevām tā ir laba skola pieņemt cilvēkus tādus, kādi viņi ir, jo tas nav gluži kā draugu pulciņš, kuru izvēlies pēc deguniem. Arī lepnības apkarošanai tas nebūt nenāk pa sliktu Vienvārdsakot, šādas lūgšanu grupas ir diezgan audzinošas

Tas, kas ne pārāk patīk ir mūsu pašu sliktās īpašības, kas mēdz maitāt visu pasākumu. Bet tas jau katrai lūgšanu grupai būs savādāk, atkarībā no tās locekļu raksturiem Viena var būt neorganizēta, citā pārāk dzelžaina kārtība, vienā cilvēki lūgšanu vietā nebeidz ļerināt, citā baidās viens no otra un nevar atvērties. Vienvārdsakot ļoti dažādi.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.11.21 11:57:29
vilks
Es nezinu, vai tas ir slikti, ka sliktie raksturi nāk uz āru Ja nenāk uz āru, tad atkal var sanākt balsināto kapu variants Es nezinu vai svēts glītums ir tik liela vērtība
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.11.21 12:00:52
vilks
mums katru gadu cits vadītājs vai vadītāja tiek nozīmēts.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.11.21 12:04:24
vilks, uij, bet protams
Nē, mans funktieris bija tajā, ka, ja cilvēks parāda savas sliktās īpašības un viņas kļūst redzamas (nevis tikai pie sevis klusi griež zobus), viņam ir daudz lielākas izredzes mainīties.
Eseja [80.232.129.226]
# Iesūtīts: 2008.11.21 12:13:42
Es arī gribētu piedalīties kādā mājas grupā, kas darbojas Rīgā.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 5727