atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kristus Karaļa svētki
vilks
Iesūtīts: 2008.11.20 16:06:04
Baznīcas gada pēdējā svētdienā luterāņi (vismaz LELB) svin Mirušo piemiņas dienu jeb Mūžības svētdienu, savukārt katoļi (RKB) - Kristus karaļa svētkus. Sakarā ar šo jautājums - vai nepietiek mirušo pieminēšanas jau ar kapu svētkiem un vai Kristus Karaļa svētki nebūtu daudz nozīmīgāki mūsdienās kā bezgalīga mirušo pieminēšana? No otras puses, protams, daudzi jau tā pārmet LELB pārmērīgu prokatoliskumu.
Ko domājat par šo?

Diskusija pamatā luterāņiem, bet piedalīties var arī citu konfesiju kristieši.
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.20 16:28:44
Nu a ko darīt, ka mēs tādas Mirttantes
Briinumsons
# Labojis Briinumsons: 2008.11.20 17:05:52
vilks
RKB Mirušos piemin pēc Visu Svēto Dienas!
http://www.catholic.lv/main.php?d=2&m=11&parent=168
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.11.20 18:00:04
Manuprāt, Mūžības svētdiena jeb Mirušo piemiņas diena ir vajadzīga. Šajos svētkos noslēdzas baznīcas gads, tie liek padomāt par nāvi, par mūžīgo dzīvību.
Ne velti MŪŽĪBAS SVĒTDIENA- kas gan ir mūžīgs, ja ne Dievs, ja ne KRISTUS KARALIS. Tieši Viņš ir tas, kas lemj par mūsu dzīvi un nāvi, par visu. Tie ir Mūžības triumfa, KRISTUS KARAĻA(jo Viņš uzvarēja nāvi) triumfa, mūžības svētki. Man tie liek tiešām pardomāt savu gatavību stāties Dieva priekšā, saskatīt sevī savas vainas un Tulīt, priekšā stāvošajā Adventes laikā mainīties, pieaugt ticībā.
Manuprāt, šie svētki ir ļoti noderīgi ticības dzīvei!
Spīdola OZola
# Iesūtīts: 2008.11.20 20:54:10
mošs ņipatjemu, bet kāds nezina, kad tad īsti tie svecīšvakars. manai mammai pat`[ik un šamā man neliek mieru
lamby
# Labojis lamby: 2008.11.20 21:20:57
vilks No otras puses, protams, daudzi jau tā pārmet LELB pārmērīgu prokatoliskumu.
ļoti apsveicama doma - uzskatu, ka pēdējais laiks aizklīdušajam bērnam atgriezties pilnībā pie savas mātes baznīcas
Spīdola OZola
# Iesūtīts: 2008.11.21 09:25:21
vilks

Ak neraža. zinu, kas ir svecīšu vakars. Mani interesē, kad ir Rīgā, jo Skīveros LELB rīkoja jau kaut kad oktobrī.... manai mātei vienkārši patīk, svecīšu vakars rīgas kapos, kad viss deg... nu jā peč pagājuša gada bardaka, man vairs nepatīk. laikam veca palieku
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.11.21 10:33:17
vilks, nu es zinu, ka tie svecīšuvakari daudzviet ir tieši Mūžības svētdiena. No rīta visi pulcējas baznīca, bet pēc tam dodas uz kapiem nolikt svecītes. Un tad varbūt ir kāds svētbrīdis, vai arī nav nekā, vienkārši tāpat. Bet daudzviet rīko atsevišķi! Nu neko darī, tauta mirušo kults ļoti patīk! Kapusvēki vajadzīgi tāpēc, lai kaut reizi gadā varētu sabraukt visi radi!
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.11.21 13:08:24
Tās ir vienas lietas divas puses.
Kas valda Mūžībā - Karalis, man labāk patīk šis - Ķēniņš Kristus .
lamby - ko nozīmē baznīca kā māte? Ja tā ir ticīgo sadraudze, tad katram ticīgajam tā ir māte, lai kurai ekleziālai kopienai (arī RKB ekleziālai kopienai ) tas piederētu. Bet māte kā visai abstrakta metafora, atšķirībā no visai konkrētā Kristus kā Brāļa un Dieva kā Tēva.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2008.11.21 14:10:15
Raimonds, Mūžības svētdienas liturģiskā krāsa IR baltā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.21 14:16:48
Starp citu buutu tiiri interesanti palasiit materiaalus kad, kaapeec un kaa Luteraanju bazniicas gads diversificeejaas ar RKB bazniicas gadu!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 157 , pavisam kopa bijuši: 157