atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai Vakarēdiens ir kanibālisms???
wombats
Iesūtīts: 2008.11.17 23:48:00
Labdien, šis ir jautājums uz kuru es nevarēju atbildēt .............

Vai tad VAKARĒDIENS neizskatās no malas kā
KANIBĀLISMS 2000 gadu garumā !?!?
Rakstos taču ir teikts:
……… Svētais Vakarēdiens ir patiesa Kristus miesa un asinis ………

.....

Mans lūguns ir šāds - palīdziet saprast kā, lai skaidroju NETICĪGAM, bet NEAGRESĪVAM cilvēkam, kamdēl VAKARĒDIENS noteikti nav kanibālisms!?

Grūtums ir nosacījumā, ka jārunā šādam cilvēkam "saprotamā valodā", viņa līmenī. Kā lai izskaidro NEIZSKAIDROJAMO …………

……Luk 22:
17 Un, biķeri ņēmis, Viņš pateicās un sacīja: "Ņemiet un dalait to savā starpā!
18 Jo Es jums saku: Es nedzeršu no vīna koka augļiem, tiekāms Dieva valstība būs nākusi."
19 Un, maizi ņēmis, Viņš pateicās, pārlauza to un tiem to deva, sacīdams: "Tā ir Mana miesa, kas par jums top dota. To darait Mani pieminēdami!"
20 Tāpat arī biķeri pēc vakarēdiena, sacīdams: "Šis biķeris ir jaunā derība Manās asinīs, kas par jums top izlietas.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.01 19:42:44
MuldersBet vai Ādamam un Ievai bija naba?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.02 01:06:10
Mazliet domīgais Jony

Ieknābšu gan - ja būsi pamanījis, tad vārdu "piedauzība" šajā kontekstā lietoja Jēzus, nevis es to izdomāju

Nosaukšana kādu par ģeķi drīzāk būs apsaukāšanās, zaimošana
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.02 09:33:05
Mulders
Iļi tev arī no (A ir B) -> (B ir A) ?
Paskaidro, kāda "ir" nozīme tiek lietota frāzē "Šī maize ir mana miesa".
Piem, ja saka: "trijstūris ir figūra", tad īstenībā ir "trijstūris pieder figūru klasei".
Taču, ja saka "Janka ir resns", tad īstenībā "Jankam piemīt pazīme `resnums`"
Vai - "meli ir nepatiesība", nozīmē ka arī "nepatiesība ir meli".
Varbūt vēl kaut kas...

Kādā nozīmē "ir" ir lietots "Šī maize ir mana miesa"?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.02 10:27:27
Ezīc,

Tādā nozīmē, ka ēdot šo maizi jūs ēdat manu miesu un dzerotšo vīnu jūs dzerat arī manas asinis!

Redzi... Jēzus ir patiess Dievs un patiess Cilvēks. Kā stāv rakstīts "Vārds tapa Miesa", Kristū ir apvinojušās divas dabas - cilvēciskā un Dievišķā. Tieši tas pats ir ar šo maizi un vīnu, tajā ir apvienojušās divas dabas - parastā maize un vīns, kuru sastāvu tad jebkurš Ctulhu varēs arī konstatēt (te tikai RKB brauc pa auzām mācot, ka tie vairs nav ne maize ne vīns) un arī Kristus daba...

Redz tā kā Kristus ir Dievs, tad nebūtu jābrīnās, ka Dievišķās spējas dēļ - omnipresence - viņš var arī savu miesu darīt klatesošu dajebkur! Tā nu ir sanācis, ka viņš to ir gribējis darīt klātesošu vīnā un maizē. Tāpat kā Kristībā viņš parastam ūdenim pievienojot Vārdu padara to par tādu brīnumainu ūdeni kas dāvā grēku piedošanu un Svētā Gara dāvanu!

KĀ tas iespējams, KĀ tas notiek... uz šo jautājumu vienīgi RKB un visādi anabaptsiti mēģina atbildēt, abiem izdodas sabraukt grāvī, tik ceļa divos dažādos grāvjos!
Piemeŗam Pareizticīgie un tāpat arī Luterāņi šo jautājumu nedz uzdod nedz mēģina atbildēt, jo uz to atbilde nav dota... tāpēc jebkura atbilde būs tikai un vienīgi cilvēcīga spekulācija!

Tb sākumā būtu interesants jautājums atbildams - vai Kristus var savu miesu darīt klātesošu dajebkurā vietā un laikā? Ja uz šo atbilde ir apstiprinoša, tad es neredzu iemeslus neticēt tam, ko Kristus par šo miesu un asinīm saka!

Ja vēl ņem vērā ka ir vairākas Rakstu vietas, kas apmēram pasaka šo:

1 Jāņa 1:7 Bet, ja mēs dzīvojam gaismā, kā Viņš ir gaismā, tad mums ir sadraudzība savā starpā un Viņa Dēla Jēzus asinis šķīsta mūs no visiem grēkiem.

Tad ja Jony apgalvo, ka viņš tic Jēzus Kristus vārdiem, tad seko divi jautājumi
1. Vai tu tici, ka Jēzus asinis šķīsta mūs no visiem grēkiem?
2. Kā un Kur tu vari saņemt šīs Kristus asinis!

Ja atbilde ir, ka vakarēdiena simboliski tad arī neizbēgami šī šķīstīšana ir simboliska nevis īsta... Tad tu vēl esi Vecās Derības laikmetā, kur tiešām dzīvnieku asinis simboliski norādīja uz nākamo šķīstīšanu un īstenībā to grēku jau neatņēma! Taču nu VD "simbolu" laiks ir pagājis un īstenība pieder Kristum.
Tas arī pateikts Rakstos, tik vecajā tulkojumā ir ļoti nekvalitatīvi iztulkots - Kol 2:17 Šīs lietas ir nākamo lietu ēna, bet miesa pieder Kristum. (tur tas "`bet miesa pieder" pareizi tulkojas - bet lietu būtība, var izčekot gan oriģinālā gan citus tulkojumus un redzēt ka es nemeloju)

Fīča te tāda... ja tic Kristum, tad nav problēmas šim noticēt. Taču ja tic pats saviem aizspriedumiem, tad nekā... tad kristietība ir tiešām tikai "Viens No" ar savām basņām!
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.02 10:54:33
Mulders Tad ja Jony apgalvo, ka viņš tic Jēzus Kristus vārdiem, tad seko divi jautājumi
1. Vai tu tici, ka Jēzus asinis šķīsta mūs no visiem grēkiem?
2. Kā un Kur tu vari saņemt šīs Kristus asinis


Es ticu ka tās asinis, kas tika vienreiz izlietas, šķīsta no visiem grēkiem...man tikai ticībā tās jāpieņem. Atbildot uz otro...es nedzenos pēc relikvijām
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.02 11:20:44
Jony, nu tātad uz 2o tu nevari atbildēt... Jo pastāsti, kur tu vari dabūt tās asinis, kas vienreiz izlietas? Kur ir tā vieta, kur to var saņemt? Un ticībā saņem ne jau materiālas lietas, asinis vai miesu, bet gan Vārdu!

Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.02 11:27:38
Mulders Man nav katru reizi Jēzus jāsit krustā, lai tiktu pie tām asinīm. Kā jau teicu, šīs asinis vienreiz izlietas darbojas uz visiem laikiem...tobiš Viņš mira par mums pirms 2000 gadiem, bet šīs rīcības sekas darbojas vēl joprojām. Kad Jēzus lauza maizi un deva mācekļiem, tad tak viņš bija dzīvs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.02 11:30:07
Jony, neviens nestāsta, ka Jēzus tiek sists krustā vai upurēts no jauna (tas RKB lauciņš)... Jā Jēzus asinis šķīsta mūs no visiem grēkiem, tās asinis, kas izlietas pirms 2000 gadiem...

Jautājums KUR un KĀ tu tās saņem? Kur tu ŠODIEN vari dabūt šīs asinis? Pietam tu tici visu pareizi visu saproti tieši tā kā tas ir par šīm KRisuts izlietajām asinīm... viens tev pietrūxt, noticēt un saprast kur un kā tu vari dabūg šīs asinis! Kur un Kā Dievs var sevi darīt klātesošu miesā... šajā pasaulē?
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.02 11:33:28
MuldersKas tad man ir jāpieņem...vai Jēzus upura svētība, jeb konkrētas asinis un miesa?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.02 11:43:16
Kas tad man ir jāpieņem...vai Jēzus upura svētība, jeb konkrētas asinis un miesa?

1 Jāņa 1:7 Bet, ja mēs dzīvojam gaismā, kā Viņš ir gaismā, tad mums ir sadraudzība savā starpā un Viņa Dēla Jēzus asinis šķīsta mūs no visiem grēkiem.

Ko tu man jautā?

Redz te arī parādās... tā īstā daba... cilvēka aizsrpiedumi un personīgā "dievbijība" tiek konfrontēta ar Dieva Vārdu... un ir tik skaidri redzams kurā pusē tu noliecies.
Iedomājies, kad to pašu darītu Dievs pats konfrontējot ar Dieva Vārdu tā ka tu vairs nevarētu izlocīties... TAS ir tas no kā Velns Bēg... ne jau tas ka Bībeli viņam parāda... Bet šī konfrontācija... iekšējā pārliecība tiek likta pretīm Dieva Vārda gaismai un tad jautājums vai tu to vari izturēt, jeb aizsedzies?

Cita rakstu vieta:

Efez 1:7 Viņā mums dota pestīšana Viņa asinīs, grēku piedošana pēc Viņa bagātās žēlastības,
8 kurā Tas pārpilnībā mūs apveltījis ar visu gudrību un atziņu,

Jautājums... kā tu vari saņemt šīs asinis? Šo grēku piedošanu?

Ievēro, ka es neko neizgudroju... es tev rādu tikai Dieva Vārdu, kurš atklāj kaut ko par Jēzus Kristus asinīm. Redz... ticības ir dažādas... viena ir ticēt vienkārši Evanģēlija stāstam, tam es redzu tu tici, otrs ir ticēt Dieva Vārdam un tiem apsolījumiem ko tas dod... Tb ir viegli ticēt, ka Jēzus te tāds bija, darīja brīnuus, runāja gudrus vārdus, mācīja morāli un solīja Debesis!
Pavisam cita lieta ir, kad tev personīgi ir jāatbild pašam sev un Dievam vai tu tici Kristus apsolījumiem, kas tieši attiecas uz tevi, un it īpaši uz apsolījumiem un vārdiem par grēku piedošanu! Vai tu tici Evanģēlijam...

Tā nu jautājums paliek - kur un kā tu saņem tās pirsm 2000 gadiem izlietās asinis šodien, jo pats redzi, ka Raksti apliecina, ka tajās ir šī grēku piedošana! Netiek runāts par "mistisku svētību" bet par konrkētu substanci - Jēzus Kristus asinīm - tā ir materiāla lieta, par kuru Dievs ir pateicis, ka tā dod grēku piedošanu un TĀ tieši dod šo svētību!

Līdzīgi, kā, ja tu gribi iedot uguni cilvēkam, tu to nevari iedot pašu par sevi, tev jādod kāda materiāla lieta kopā ar to - ogles, svece... Tad kāpēc tu brīnies, ka Dievs arī var lietot paša radīto matēriju... lai dotu savas dāvanas?

Kā arī... es redzu, ka tad, kad tu uzdevi šo jautājumu... kas tev jāpieņem, tu apšaubīji pats savu atbildi uz 1o jautājumu - Vai tiešām Dievs ir teicis, ka asinīs ir grēku piedošana? Vai tu nepazīsti šo garu?
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2008.12.02 11:48:51
Mulders
Tad ko, pietiek visu laiku dzert tās asinis, un būsi šķistīts no visiem grēkiem? Teiksim, aplaupi banku, padzeries, nosit kādu, tad atkal padzeries, utt?
Grēko, tik padzeries asinis, un viss būs OK?

Viss tīri tā - materiāla substance?
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.12.02 11:56:40
MuldersEs arī vispārināšu kā tu-vai, lai izglābtos, man jāpaliek par kanibālu?

Es pieņemu šo upuri un ticībā caur simboliem to uzņemu. Mulder, vai cilvēkam tiešām jāsajūt mutē asins garša lai šī pestīšana notiktu?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.02 12:12:06
Mazliet domīgais Jony
Mulder, vai cilvēkam tiešām jāsajūt mutē asins garša lai šī pestīšana notiktu?
Pat ne asins garša, bet kaut vai - fiziska viela. Bez tās nevar?
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 115 , pavisam kopa bijuši: 33978