atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Homeopātija
betīna
Iesūtīts: 2008.11.12 22:02:36
Aizvakar noklausijos raidijumu Kristīgajā radio par homeopātiju, kur sludināja ,ka šī alternatīvā medicīna ir okulta ,sātaniska un tas ir nāves grēks. Kā jūs domājat?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.15 22:14:00
Mazliet domīgais Jony
Man domāt, Sicai ir alerģija pret tiem, kam ir alerģija pret snobismu.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.11.15 22:18:21
Papucs Katram sava uts
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.15 22:20:32
Mazliet domīgais Jony
Bet, protams!

Tātad, pie kā mēs palikām jautājumā par homeopātiju?
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.16 21:54:12
Papucs
Pie vilka dotäs saites izlasishanas!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.11.19 03:43:02
Nu sarakstījāt.

Aicinājums homeopātijas aizstāvjiem. Lūgtum nošķiriet, ko jūs ar šo terminu saprotat. Tautas medicīna un tās `zinātniskais` atzars (jeb loģiska šodienas attīstība) fitoterapija vai fitopātija (?), vai arī Hānemaņa zinības.

Tad vēl man ir jautājums, kāpēc cilvēki uzskata par nenormālu situāciju, ka ar tradicionālās medicīnas metodēm (t.sk. izmantojot ķīmiskos preparātus) ārstēšanās var būt ilgstoša vai pat nerezultatīva, bet ar homeopātiskajām (u.c. netradic.) tas tiek uzskatīts par normu (parasti tad nav bijusi pietiekami individuāla attieksme, pacienst ir kaut ko citu sadarījis un pats vainīgs vai citi iemesli).

Kas manī vēl rada pretestību šiem Hānemaņa principu praktizētājiem, ir nostāja par homeopātiju kā faktisko galējo ārstniecības instanci. To apliecina kaut vai tik bieži sastopamais pretnostatījums selektīvi atlasītiem negatīviem faktiem no parastās medicīnas.

Un vēl. Cik esmu dakteriem jautājis par izvēlētās ārstniecības metodes principiem utt., viņi faktiski vienmēr labprāt izskaidro, pat tik sīki, ka man kļūst grūti visu uztvert dēļ ierobežotām zināšanām. Arī aparātu nozīmi, darbības principus. Ja man ārsts teiktu, ka nesaprot kā tas strādā, bet tā vajag, es viņu, ja iespējams, sūtītu bekot.

Disklaimeris. Es neesmu nedz farmācijas firmas pārstāvis, ne arī tieši vai netieši ieinteresēts ķimisko preparātu tirdzniecībā, izplatībā utt. Es neesmu arī ķīmiskās medicīnas fans. U.tml. utt.
Es tikai domāju, un es domāju, ka to daru diezgan loģiski un saprātīgi.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.19 07:20:59
Mārtiņš
Es tikai domāju, un es domāju, ka to daru diezgan loģiski un saprātīgi

Tas ir ļoti pareizi. Tāpēc, lūdzu tik pat loģiski pamato savus iebildumus pret Hānemaņa homeopātiju. Kas Tev liek domāt, ka homeopātija NAV Dieva radītas sistēmas un likumsakarību pielietošana?
Arī tradicionālajai medicīnai ir šis un tas kopīgs ar homeopātiju. Vakcinēšanas princips ir visnotaļ homeopātisks, tikai labāk izskaidrots.
Un tai pašai malārijai, kas tagad ir arī Latvijā slimota slimība, man šķiet tradicionālā medicīna vēl joprojām lieto arī Hānemaņa homeopātiskās zāles - hinīnu?
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2008.11.19 08:15:53
A kas ir tradicionālā medicīna?...kā viņa radās...vai ne no tām pašām tantiņām un zālītēm. Un vēl...kā uz tā saucamo tradicionālo medicīnu raudzījās baznīca, kad sāka pielietot ķīmiskas izcelsmes zāles?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.11.19 08:40:01
Papucs
Vakcinēšanas princips ir visnotaļ homeopātisks, tikai labāk izskaidrots.

Nav taisnība. Vakcinēšana ir imūnsistēmas antivielu ģenerējošu preparātu ievadīšana organismā ar mērķi izstrādāt imunitāti pret saslimšanu. Viens no veidiem pēc būtības ir organisma inficēšana. Kaut kā tā, mediķi var precizēt. Te strādā konrēti bio- ķīmiski preparāti un nekādas maģijas tur nav.

Hānemaņa homeopātiskās zāles - hinīnu

Hinīns (C20H24N2O2) ir konkrēta ķīmiska viela, rūgta un negaršīga. Kur tur Hānemanis?

Mazliet domīgais Jony
A kas ir tradicionālā medicīna?...kā viņa radās...vai ne no tām pašām tantiņām un zālītēm. Un vēl...kā uz tā saucamo tradicionālo medicīnu raudzījās baznīca, kad sāka pielietot ķīmiskas izcelsmes zāles?

Draugi, beigsim ākstīties. Es tūlīt palūgšu tantiņu un zālīšu definīcijas. Vēl arī par baznīcas definīciju sāksim strīdēties - galvenais, ka ne pa tēmu.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.19 09:17:32
Mārtiņš

nekādas maģijas tur nav
Hinīns (C20H24N2O2) ir konkrēta ķīmiska viela, rūgta un negaršīga. Kur tur Hānemanis?

Šeit būs neliels piemērs kā no hinīna radās homeopātija, slinkums ātrumā meklēt sīkāk:

Homeopātiskās ārstēšanas metodes pamatlicējs ir vācu ārsts Samuēls Hanemans (1755. – 1843.), kas, būdams cilvēks ar smalkām novērošanas spējām, ievēroja, ka simptomi, saindējoties ar hinīna koka mizu, ir ļoti līdzīgi malārijai, kuras ārstēšanai izmanto hinīnu. Iegūstot šādu novērojumu, Hanemans secināja: “Ja hinīns izraisa veselam cilvēkam malārijai līdzīgus simptomus, tad līdzīgs tiek ārstēts ar līdzīgu. Tā dziedē slimo ar tiem pašiem simptomiem, kā piešķir slimību veselajam!”

Izskatās, ka Tu par homeopātiju neko nezini, bet runā no saviem kaut kur iegūtiem priekšstatiem. Sākumā papēti tuvāk, pirms lieto vārdu maģija .
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.19 09:41:01
jēpis

Neko nesaku par spektriem, neesmu redzējis.

Bet esmu ar mieru saderēt, ka savā laikā Tu būtu bijis viens no pirmajiem, kas liktu malkas pagales sārtā tiem, kuri stāstīja, ka zeme ir apaļa. Jo teleskopi taču ir viltus zinātne
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.19 10:06:54
jēpis

Kas ir spektrālanalīze? Mēra starojumu noteiktā viļņa garumā un salīdzina ar zināmo elementu zināmajiem starojumiem?
Ja ūdenim ir "parādījušās" jaunu elementu īpašības (atmiņa), tīri teorētiski varētu būt redzams arī attiecīgais spektrs.
Kaut ko līdzīgu izmantoja arī zinātniece-homeopāte, pie kuras es gāju. Viņa bija uzkonstruējusi speciālu organisma "rezonanses" mērītāju, ar kā palīdzību noteica diagnozes.

Starp citu, es piekopju ārstēšanos ar asiņu nolaišanas metodi. Tās ārstniecisko efektu atklāju tīri nejauši pats pēc savas pieredzes
Spīdola OZola
# Labojis Spīdola OZola: 2008.11.19 10:12:01
Mārtiņš

tak cilvēk tradicionālā medicīna arī ķīmija ir vajadzīga, tikai ilgstoši, tas rada organismam sliktas sekas. Piemēru minēšu. Astmas slimnieki. lai ārstētu šo slimību lieto inhalatorus un hormonu medikamentus, kā arī vakcinē sev hormonus,. katram, kas ilgstoši to lieto, bojātas aknas... + kja cilvēkam ārsts ir norīkojis hormonu medikamentus (bet tas tā normāli, pat vidējas atsmas slimniekam), cilvēks uzpūšas tb pieņemas svarā....
tad padomā, kāds labums sanāk - tu vari elpot, bet tavas aknas ir sabeigtas un tava vielmaiņa sačakarēta.... nu forši ja?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.19 10:43:28
Spīdola Ozola, otrs variants ir... iestāstīt ka cilvēks var elpot... novest šo tādā psihiskā stāvoklī, ka viņš ir pārliecināts ka var elpot... līdz nosmok

Kas intresanti... homeopātija nedz spēj izskaidrot šo zāļu darbību, nedz gatavi uzņemties atbildību, par šo zāļu "neiedarbības" sekām... vienmēr var novelt vainu, ka neklausīja homeopātu, pārāk daudz gurķus ēda un vot sačakarēja smalki potencēto ūdeni ar gurķiem!

Prosto skumji paliek, kad apzinies, ka joprojām dzīvojam Viduslaikos mērot pēc cilvēku informētibas, intelekta un spriestspējām...
Spīdola OZola
# Iesūtīts: 2008.11.19 10:47:37
Mulders

nezinu... to, ka ožamais spirts nelīdz toč zinu Ome bija izlasījusi, ka tas jāosta, ja smok, bet nelīdz
es esmu atradusi labu variantu kā elpot un nelietot ķīmiju
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.19 10:53:28
jēpis, tieši tā... tauta ir pilnīgi ignoranta attiecībā uz zinātni un zinātnes jēdzieniem, šeit es vainoju arī reklāmas, kur visādas lietas tiek reklamētas tām pievienojot nevienam nesaprotamus zinātniskus nosaukumus, lai šai lietai piedotu "zinātniskuma" tātad - uzticamības - oreolu.
Cilvēki pierod, ka zinātniski termini lietas nosaukumā nozīmē ka lieta ir uzticama, laba un stabila... kāda patiešām IR īstā zinātne, tā par kuru Galilejs un Džordano iestājās!

Tad nu visādi šarlatāni tak nav dumjāki par reklāmas mārketinga spečiem... arī saviem "produktiem" piekabina šo zinātnisko oreolu un liekot galvu ķīlā, vot ka ūdens spektrālanalīze uzrāda tur sazinko... Viņi prosto spēlē klasisko "statistika" spēli, zinot, ka labi ja viens no 100 zinās ka šis viņu apgalvojums ir pilnīgais džibrišs, un arī šo vienu uz tiem 99 bļaujošo fona, kas bļauj "Dajoš Mums Potencētu Ūdeni" vienmēr var norakstīt kā - "Farmācījas Pakalpiņu" tādējādi ieminot patiešām īsto zinātni dubļos, ar to... ieminot dubļos tos pašus Galileju, Džordano Bruno, Koperniku u.c. Viņi joprojām ir tā pati tumsonīgā Viduslaiku masa, kas bij RKB pārstāvju rindās... tik šoreiz viņi iedomājušies, ka nu viņi ir jaunie "zinātnes atbalstītāji"... tikai reti kurš no šiem ir fizikas grāmatu rokā turējis, vēl retāki ir spējuši izrēķināt fizikas uzdevumus pāri minimumam skolā... un kur nu vēl iedziļinājušies tādos vai citos procesos, lai vismaz terminus pārzinātu!

Kad no šitiem tumsonīšiem dzird tādus vārdu salikumus kā "Reliktā Starojuma Apstarotas Krūzītes" tad nezinu - raudāt, smieties vai kaukt bezpalīdzībā!

Tad tikai nāk prātā vecais labais Krištopāns... ar savu atziņu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.19 10:56:42
Khm, khm, khm..... mhm.... laikā kad kosmosa kuģi borozdjat
kosmiskās āres, ticēt ka uz mākoņa maliņas kāds sēž ij raugās ļejā... nja....


Tieši tā... tāpēc, ja kāds iedomājas, ka Dievs ir uz mākoņa maliņas sēdoš "Baltais tehvs" arī gribas tādā pašā bezpalīdzībā kaukt! Tieši šī pati bezpalīdzība pārņem, kad ar ateistiem runā par garīgām lietām... bet ar viņiem vismaz var runāt par materiālām lietām, viņi vismaz materiālās lietas kaut cik saprot... A vot šitās ezotēriskās mājsaimnieces... prosto krīt uz nerviem, nejēdz ne zinātni (un to labi saprot) ne garīgās lietas... taču lai savu tukšumu un mazvērtību aizpildītu, tad pašas sevi savā pulciņā padara par Pokaiņu Akadēmijas profesoriem, expertiem rūķīšos un Vilkačos un savstarpēji sit pa pleciņu sakot - kāds tu esi gudrs... un vismaz savējo vidū gudri jūtās, un ja šādas mājsaimnieces savairojas pietiekoši daudz, tad pat var iziet publiskā telpā... un padarīt Pokaiņus par Pasaules Centru

Oi kā es visus viņus "drāzīšu" 2013 gada janvārī
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.19 10:56:48
Kungi !

Tieši tāpēc nav vērts kritizēt homeopātiju, bet gan mēģināt saprst, kā ir iespējams, ka tas viss DARBOJAS! Pie tam - bez jebkādas maģijas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.19 11:04:15
Papucs, placebo efekts.

Teicu jau... vai kāds no homeopātiem būtu gatavs izveikt manis šeit piedāvāto experimentu. Potencēta ūdens vietā iedot cilvēkiem parastu krāna ūdeni, jeb ja tas ir ar sliktu garšu, tad vienkārši veikalā pirktu mangali bez gāzes!

Mans zinātniskais paredzējums, ja homeopāts pats ar savu uzvedību un vārdiem neliks saprast, ka viņš šmaucās, efekts būs identisks ar potencētā ūdens efektu!

Placebo efekts however ir visai interesants prikols, kas ir konstatēts experimentāli, bet vēl nav izskaidrots ar tradicionālās zinātnes metodēm!

Savukārt, izslēgt maģijas klātesamību homeopātijas zālēs, baidos ka nedz tu nedz es nemaz nevaram, jo vismaz es neuzskatu sevi par experetu maģijā... tur būtu vajadzīgs kāds zinošāks, kas tajā specializējas! Tātad visticamāk tiešām kāds ar Garu pazīšanas dāvanu!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.19 11:09:15
Mulders
placebo efekts.

Tavi aizspriedumi. Šis jau nu ir bezgala daudz reižu perādīts kā aplams. Neslēpies no faktiem! Kaut vai tas pats pierādītais hinīna efekts tikai vēlāk tika nosaukts par homeopātisko, uz kā tālāk tika bāzēta šī medicīna.

izslēgt maģijas klātesamību homeopātijas zālēs
Jauna farmācijas nozare - rūpnieciskā maģija?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.19 11:16:44
Placebo arī nav slikts, bet tā ir cita medicīnas nozare, nejauciet ar homeopātiju

Homeopātiju varat pārbaudīt šādi (pie nosacījuma, ka esat pietiekami veseli): ņemiet ar kāda asistenta palīdzību dažādas homeopātiskās zāles, lietojiet pēc kārtas kādu laiku saskaņā ar instrukciju, bet nezinot kādas tieši (asistents palīdzēs). Pēc brīža jums parādīsies kādas slimības simptomi. Tad pie asistenta varat noskaidrot, kas tās bija par zālēm. Izrādīsies, ka zāles tieši pret to slimību, kuras simptomi jums parādījās.

Šito esmu pats pārbaudījis, varu pieteikties par asistentu, ja kādam ir interese.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 170 , pavisam kopa bijuši: 12063