atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Homeopātija
betīna
Iesūtīts: 2008.11.12 22:02:36
Aizvakar noklausijos raidijumu Kristīgajā radio par homeopātiju, kur sludināja ,ka šī alternatīvā medicīna ir okulta ,sātaniska un tas ir nāves grēks. Kā jūs domājat?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 22 . 23 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.21 18:26:46
Spīdola, tradicionālai medicīnai es ticu tik tālu cik es izprotu tās darbības mehānismus. Absolūti arī tai es neuzticos... kaut vai to, ka pietika man bik vēderam apsāpēties, kā vietējais dakters (mācījies universitātē, praktizē kā ofic ģimenes ārsts) izrakstīja man antibiotikas. Skuju man antibiotikas? Pagāja 3 dienas tempjot ūdeni un rijot linex un melno ogli un atkopos! Bet vismaz mani mikrobi neieguva rezistanci pret antibiotikām, gadījumā ja kādreiz tiešām būs tās vajadzīgas!

Es neticēšu arī sertificētam ārstam, ja viņš nespēs man izskaidrot kāpēc viņš man paraksta konkrētās tabletkas, ko tās dara un kā tās darbojas! Nu nerīšu es dajebko...
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.21 18:27:02
Mulders
Par iedarbības mehānismu man neinteresē.
Jā, autoritāte miesas kaitēs man ir ārsti, tieši tāpat kā tev.
Tev - ārsti allopātijas piekritēji, man ārsti - homeopātijas piekritēji.
Slimo kases maksā kā par vienām, tā par otrām zālēm. Ar tendenci aizvien vairāk veicināt homeopātiju (neskatoties uz allopātu lietotajiem tiem pašiem jau nezcik reižu dzirdētajiem iebildumiem, kurus dzirdu šeit nemākulīgi atkārtojam) - kur tas iespējams, jo tai ir mazāk blakņu un citu orgānu bojājumu, bet efekts bieži tāds pats vai pat labāks.
Spīdola OZola
# Iesūtīts: 2008.11.21 18:28:54
Mulders

es brīnos ka tu tici Dievam
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.21 18:29:32
Balss
Homeopātija ārstē, tieši tāpat kā allopātija. Tikai BEZ blaknēm.
Manā personīgajā pieredzē- pie skaidras med. diagnozes, kur allopātijai padoma nebija, homeopātija mani izārstēja. Punkts.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.21 18:29:36
Ctulhu, tici... ja homeopātija kādu mironi piecels no mirušiem tai pašā stundā metīšu visas savas iebildes pret homeopātiju malā un uz to parakstīšos

Kas ir visi pasaules mediķi un homeopāti pret vienu Kristu, kas viens ir mana "Kristietības Autoritāte"... pārējie tiek pārbaudīti tāpat kā ārsti vai mehāniķi vai TV meistari!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.11.21 18:30:44
Spīdola... brīnies... Es tiešām ticu Dievam, bet tas nenozīmē, ka es ticu dajebkam kas "izklausās jauki" Man lētticība, māņticība un vienkārši stulbums nav pieņemams ne vienā ne otrā pusē...

Un ja aiz manas ticības Dievam nestāvētu Jēzus Kristus, tad nekādi Pāvesti un kaut miljons ticīgo mani nepārliecinātu par Dievu... tikai Kristus!

Tā kā... ja Kristus mani pārliecinās par Homeopātiju, tad ticēšu bez pierādījumiem, ja nē... tad no cilvēkiem es pieprasu ko vairāk kā tikai "tas darbojas" jo "darojas" daudz kas... arī Faronu maģija darbojās IDENTISKI ārēji kā Dieva spēks Mozus rokās! Jā darbojās... tik kur atšķirība? Tā kā... gaņī pierādījumus...
Balss
# Labojis Balss: 2008.11.21 18:31:41
Ctulhu
Jā, arī tādas dziedināšanas mēdz būt. Dievs var darboties visādos veidos - caur zālēm šādām un tādām, bet arī Pats, bez cilvēcīgu līdzekļu lietošanas.
Balss
# Labojis Balss: 2008.11.21 18:57:05
Donachka
Jā, īpaši labi pie dzīvniekiem un pie maziem bērniem, kuru vecāki homeopātijai netic. Skat. agrāk rakstīto.
Ja homeopātija būtu = placebo, tad tai būtu jādarbojas vienmēr. Bet kādreiz homeopātija nedarbojas, tad jāķeras pie t.s . ķīmiskās rungas.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.21 18:59:34
Donachka
Izlasi VISU diskusiju (arī agrāko, no arhīva) pirms piesauc vienu tanti.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.21 19:00:30
Donachka
Nedarbojas kādreiz tieši tāpat kā ķīmiskās zāles...
Balss
# Labojis Balss: 2008.11.21 19:03:45
Donachka
Es tev neko nepierādu, diskutēju ar Mulderu un Ctulhu. Tu pievienojies.
Cik labi, ka ārzmeju slimo kases izgāž naudu par placebo!
Pie kam, ja esmu par ko pārliecināta, man gribas parādīt arī citiem kādu vērtīgu pērli.
Balss
# Labojis Balss: 2008.11.21 19:06:32
Donachka
Arzemju kases ne par to vien izgaazh naudu.
Neesmu redzējusi vis. Tās ir biznesa uzņēmums ar pavisam skaidriem cipariem un peļņu vai zaudējumiem. (Jāmaksā slimības lapas, uzturēšanās slimnīcā, zēlas , izmeklējumi, tātad viss.)
Ja reiz slimo kases maksā par šo placebo, tātad prakse pierāda, ka tas darbojas. Vot i vsjo!
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.21 19:14:06
Donachka
Jā, ir. Gan slimnīcas, gan ārsti. Izmeklēšanas metodes, kad vajag, ir parastās - asins analīzes, tomogrāfija , u.tml. Un aptiekā tiek pārdotas homeopātiskas zāles, par kurām maksā slimo kases, nevis pacienti.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.21 20:37:13
Izskatās, ka mani interesējošo jautājumu - antropozofisko medicīnu - ir pilnīgi bezcerīgi šeit apspriest, tāpat kā pārējos mani interesējošos jautājumus
Šveicē un laikam arī Zviedrijā ir ne tikai homeopātiskās, bet arī antropozofiskās slimnīcas.
Šveicē ir pat antropozofiskie trakonami, kur nav ne slēgto durvju, ne arī kādu histēriju vai lēkmju.
Kāpēc nav slēgtu durvju? Tāpēc, ka nevis kā Mulders saka - vai maz vispār darbojas, bet tāpēc, ka darbojas tuvu 100%. Vot, šitas arī mani pārsteidz!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.11.21 22:01:00

Labu apetīti , Trilobīte!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.11.21 22:27:03
Re cik labi Mulders un Ctulhu izskaidrojuši kas ir kas.

Tātad te mums patiesībā ir 2 strīdi:
1) ko nozīmē termins `homeopātija` un kādas metodes tas apzīmē?
2) vai potencēšana (Hānemaņa homeopātija) ir medicīna vai šarlatānisms?

Kas attiecas uz 1) tad principiāli atšķirīgu metožu devēšana vienā vārdā ir tā kā šmaukšanās, jo lietotājs tiek dezinformēts, kā arī tas rada nevajadzīgu risku kļūdīties. Kā zinātniskā medicīna to pieļauj, nezinu, bet tā noteikti nav normāla situācija.

Attiecībā uz punktu 2) šobrīd vismaz te forumā nav iegūts neviens izskaidrojums darbības mehānismam. Tas kā minimums ir jau signāls uzmanīties, jo šāda situācija būtiski atšķiras no citām tā saucamām tradicionālās medicīnas nozarēm. Es, piemēram, līdz šim par visiem medicīniskajiem jautājumiem, kas man ir radušies un kurus esmu pētījis, vismaz pamata izpratnes līmenī esmu saņēmis atbildes vai paskaidrojumus - no mediķiem, no grāmatām, interneta resursos. Par Hānemanisko homeopātiju diemžēl šādas atbildes neesmu uzgājis.
Gadījumā, ja tur strādā placebo efekts, tad jau kaut kā jārada izlūzija, ka tās ir īstas zāles - tad manispēc lai sauc par homeopātiju. Lai gan arī tur slēpjas zināms risks.
Aizstāvēt ar to, ka ar potencēšanu nodarbojas universitātes u.tml. - neaizmirsīsim, ka tradicionālie mediķi arī visi (arī tie, kas kļūdās) ir ar augstāko izglītību.
Par mēģinājumiem neticību homeopātijai saistīt ar iespējamu maz- vai ne- ticību Kristum - tad man ir pretjautājums - vai tiešām ticība Dievam izriet no ticības nepierādītiem pasaulīgiem fenomeniem? Drīzāk jāšaubās par apšaubītāju ticību, ja tāds sīkums spēj izsaukt tādu domu gājienu.
-Jona-
# Iesūtīts: 2008.11.22 13:27:20
Mārtiņš
... vai tiešām ticība Dievam izriet no ticības nepierādītiem pasaulīgiem fenomeniem?

Ja nesaprati - nav runa tik daudz par iedarbības izskaidrojumu (nedomā, ka tradic. medicīna tā nu izskaidrojusi visus iedarbības mehānismus, i ne tuvu!), runa nu jau ir par neticību citu kristiešu liecībām . Tātad - liecībām, ka tas patiesi darbojas, turklāt ne pirmo gadu desmitu, ka nav tā nekāda fantāzija nedz placebo. Ar to pašu tu faktiski esi apšaubījis šo liecinieku godīgumu, mja..
Izskaidro man, kā var pāršķirt ūdeni, sitot pa to ar mēteli.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.22 13:38:35
Mārtiņš
Prieks, ka Tu sāc nedaudz iedziļināties.
Mani izteikumi par neticību, protams, bija spekulācija, tieši tāpat kā par spekulāciju es uzskatu lielāko daļu Muldera izteikumu.

Bet lieta tāda, ka palūkojoties pēc būtības , ne jau tikai dīvainas un neizskaidrojamas lietas kā homeopātija, bet arī parastas un izskaidrojamas kā mikroprocesoru tehnoloģijas, pakļūst zem tās pašas kritikas.
Ņemsim par piemēru to pašu Bābeles torni. Mēs zinām, ka ne jau viena valoda bija vainīga, ka Dievs to sajauca, bet gan mērķis, kādam tā tika lietota. Raksti pieļauj iespējamo skaidrojumu, ka tā vienotā valoda īstenībā bija cilvēkiem piemītošās ļoti jaudīgās telepātiskās spējas, pateicoties kurām, cilvēki spēja pat "dzīvnieku valodu" saprast, kas ir pieminēts citur Bībelē. Pateicoties šīm spējām, tika būvēta varena civilizācija.
Apmēram to pašu atkārtot tiek mēģināts mūsdienās, aizstājot telepātiju ar modernajām komunikācijām - vienotiem (fiksētiem un mobīliem) informācijas apmaiņas tīkliem, datu bāzēm, balss sakariem u.c.
Paraudzīsimies uz homeopātiju no šāda skatu punkta - nevis kā darbotiesspējīgu tehnoloģju, bet kā līdzekli mērķa sasniegšanai. Attiecīgi vai nu Dievam tīkama, vai netīkama mērķa sasniegšanai.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.11.22 13:39:27
-Jona-

Ar to pašu tu faktiski esi apšaubījis šo liecinieku godīgumu, mja..

Un ko darīt, ja tādi paši liecinieki liecina, ka tas ir blefs?

Kuru liecinieku godīgumu tad apšaubīsim!

Un atvaino, "kristiešu liecība" nav nekāda doktrīna vai dogma, kurai būtu jātic. Dieva liecība par cilvēkiem ir šāda:

Rom 3:4 Nebūt ne! Jo Dievs ir patiess, bet ikviens cilvēks melkulis, gluži kā ir rakstīts: lai Tev būtu taisnība Tavos vārdos un Tu uzvarētu, kad ar Tevi iet tiesā.

Redzi vārdiņu "ikviens". Tātad arī tu un arī es un arī šie "uzticamie kristieši"... Tāpēc izvēlies, vai tu tici šiem Kristiešiem un par meli sauc Dieva apustuļus un Dieva Vārdu, jeb labāk uzticēties Dievam un tad arī jautājums par "kristiešu liecību uzticamību" visai viegli atrisinās!

Bet mēs abi zinām... kuru tu izvēlēsies... kam ticēt!

Galu galā paliek atkal tas pats vecais autoritāte - tu pats. Jo ir Kristieši kas liecina, ka tas ir fufels, un ir kristieši kas lieicna, ka tas darbojas! Kāpēc vienus apšaubīt, bet otrus saukt par meļiem? Kurš izšķirs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.22 13:42:36
Paraudzīsimies uz homeopātiju no šāda skatu punkta - nevis kā darbotiesspējīgu tehnoloģju, bet kā līdzekli mērķa sasniegšanai. Attiecīgi vai nu Dievam tīkama, vai netīkama mērķa sasniegšanai.

Tātad, mērķis attaisno līdzekļus?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 22 . 23 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 32759