atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas ir Kristietība
Mulders
Iesūtīts: 2008.11.12 13:40:16
Bieži te cilvēki saputrojas terminos, šoreiz tas bij Sandis, tamdēļ atļaušos atvērt tēmu un paskaidrot ko cilvēki un paši Kristieši saprot ar vārdui "Kristietība"

Vārds Kristietība nozīmē mācību, kas balstīta Jēzus Kristus mācībā un tās avots ir primāri Jaunā Derība!

Tālāk sekos oficālas definīcijas no dažādiem avotiem:
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
elina222
# Iesūtīts: 2008.11.17 00:03:28
Raimonds Kristietības būtība ir Dieva mīlestība, kas atklāta un dāvāta Jēzū Kristū!

Nevaru nepiekrist.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.17 00:18:32
Merlins
Ja Baznīcas redzamā daļa ir velna dibināta, kā tu domā piederēt Kristus baznīcai? Kur tu saņem kristību, absolūciju, dievgaldu?

Jā tas ir sarežģītākais. Neesmu vēl atradis atbildi uz šo jautājumu. Domāju, ka līdzīgi kā Ījaba grāmatā, Dievs ir uzstādījis nosacījumus.
Sākumā bija atļauts cilvēkus kārdināt tikai ar varu un naudu. Vēlāk arī ar Dieva vārdu (simtiem protestantisku sektu (atvaino)). Tagad velnam atļauts izlikties pat par "svēto garu"(harizmāti, Jaunā Paaudze un tādā garā). Viss sakrīt.
Attiecībā uz dažiem būtiskiem jautājumiem par sakramentiem un vēl citiem, acīmredzot pastāv derību noteikumi.
Merlins
# Labojis Merlins: 2008.11.17 08:52:51
Papucs Viss sakrīt.

Man liekas, ka tā īsti Ījaba grāmatā gan neko tādu izlasīt nevar. Tavi pieņēmumi man šķiet pat ne šīs grāmatas skaidrojums, bet drīzāk analoģijas vai paralēles ar vienu tās motīvu. Bet analoģijas teoloģijā vienmēr ir slidena lieta.

Bet arī tad ja tavs Ījaba grāmatas skaidrojums ir pareizs un Dievs tiešām pieļauj visas kārdināšanas, kā tu apraksti, arī tas nepadara redzamo baznīcu par velna izgudrojumu. Redzamā un neredzamā baznīca ir savstarpēji nesaraujami saistītas. Edgars Rumba raksta, ka pozitīvi dotā (vēsturē redzamā) baznīca ir mūžīgās, garīgās Kristus baznīcas sakraments pasaulē, caur ko Svētais Gars pulcina kopā Dieva tautu un audzē Kristus miesu. Nepazīstu nevienu, kas būtu piepulcinājies neredzamajai Kristus baznīcai citādi kā caur redzamo, vēsturisko baznīcu.

Man liekas, ka aplamības vēsturiskajā baznīcā drīzāk izskaidro Reinharda Slenckas doma, ka cīņa starp īsto un neīsto baznīcu notiek baznīcas iekšienē, un tas liecina tikai par to, ka baznīca ir dzīva. Cīņa nenotiek starp redzamo un neredzamo baznīcu, bet starp īsto un viltus baznīcu vēsturiskās baznīcas ietvaros. Īstā baznīca ir tur, kur pareizi tiek mācīts Dieva vārds, likums un evaņģēlijs, sakramenti pasniegti tā, kā Kristus tos iedibinājis un baznīcas dzīve tiek veidota saskaņā ar Rakstiem to apustuliskā izpratnē. Melanhtons "Apoloģijā" apraksta, ka šajā baznīcā gan ir ielavījušies neticīgi un liekuļi un pat ieņem tajā amatus, taču īstā baznīca joprojām ir savā vietā, ir redzama un atrodama šeit un šodien.
Balss
# Labojis Balss: 2008.11.17 12:25:20
Papucs
Vai Taviem savädajiem izteikumiem par Baznicu varetu büt sakars ar to, ka tu kä RKB piedrigais noraidi kädas savas Baznicas dogmas (kas principä ir lidzigas ari citäs Baznicäs) un ka tu ari dzivo - pec taviem pasha värdiem - preteji täm?
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.17 14:14:03
Merlins

Nesaku, ka Ījaba grāmatā vārds Ījabs jāaizstāj ar vārdu Baznīca . Tik mehāniski, protams, es nedomāju. Bet, ja ticam, ka grāmata nav tikai abstrakti simboliska, bet gan reālu notikumu apraksts, kas atklāj mums vienu Dieva personības aspektu un Viņa attiecības ar velnu, kā arī daļēji atklāj velna pielietoto taktiku, tad mums atklājas vairākas paralēles. Īstenībā jau kopš pašas pasaules radīšanas.
Atmetīsim pārējo, aplūkojot šādā gaismā tikai Baznīcas vēsturi. Šajā brīdī tiešām ir vērts Ījabu un viņa saimi salīdzināt ar Baznīcu. Dieva pozīcija ir skaidra - Baznīca pastāvēs. Velna pozīcija arī - "atļauj man to un to, tad redzēsi, ka Baznīca izzudīs". Tagad varam pārskriet dažādiem notikumiem Baznīcas vēsturē, uzdodot klasisko jautājumu: "kam tas bija izdevīgi?".
Un pirmais punkts, pie kā nonākam, ir Baznīcas, kura nav no šīs pasaules, legalizācija šīs pasaules struktūrā, jo velns tiek klāt tikai tam, kas ir ieslēgts (iesprostots) šajā pasaulē.
Kristiešu vajāšanas pirmajos gadsimtos nebija devušas rezultātu, Baznīca turpināja pieaugt. Tāpēc nākamais solis bija noslīcināt Baznīcu, pārpludinot to ar garā neatdzimušiem varmākām, intrigantiem, slepkavām, blēžiem, mantraušiem un vienkārši snobiem, jo pēc Baznīcas legalizācijas kļūt "kristietim" bija gan materiāli, gan politiski izdevīgi. Tavs pieminētais šajā baznīcā gan ir ielavījušies neticīgi un liekuļi un pat ieņem tajā amatus principā ir pareizs, bet tikai šausmīgi naivs, lai neteiktu vairāk.
Tāpēc arī uzsveru, ka ne jau draudzes locekļi, amatpersonas, sakramenti un liturģijas, bet gan Baznīcai piešķirtās politiski-ekonomiski-juridiskās-(ko es vēl aizmirsu?) saistības, tiesības un īpašumi ir tā redzamā velna dibinātā daļa, pār ko viņam ir vara un teikšana.
Kaut gan amatpersonas tomēr ir visslidenākā lieta. Pirmbaznīcā velnam nebija daudz savējo. Mūsdienās ir sarežģītāk. Kā Tu domā, par cik tieši lielu ietekmi baznīcā varētu būt runa, ja velnam tur kalpo, teiksim, 70% no visām amatpersonām (nav svarīga konfesija)?

Balss

Es, pirmkārt, piederu Baznīcai, kas ir Kristus Miesa.
RKB (kā mēs to tradicionāli saprotam) piederīgais esmu tāpēc, ka tur Kristus Miesa ir vismazāk "apgraizīta" vai paralizēta, salīdzinot ar citām konfesijām. Es respektēju tās dogmas, ko saprotu, taču pats esmu Kristus Miesas loceklis, nevis mani Viņa Miesā pārstāv RKB vai kādas dogmas, vai kas cits.
nemo2009 [159.148.115.164]
# Iesūtīts: 2008.11.24 12:57:14
Kristietības vēsture

http://vesture.wordpress.com
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.01 21:25:40
Kāpēc visu sarežģīt? Ja tu tici Kristum, kā savam glabējam, tu esi kristietis. Kristietība? Katra kristieša dzīvesveids, kas pamatots(balstās) uz Kristus mācību.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 22:41:28
LittleWonder
Teorētiski pareizi. Praksē sarežģīti, jo katrs šo - kristieša dzīvesveids, kas pamatots(balstās) uz Kristus mācību. - saprot un interpretē atšķirīgi. reizēm pat ļoti.
Piem., Papucs uzskata sevi par RKB piederīgo, lai gan noraida tās praksi un kādu no vispār kristietībā pieņemtajiem principiem.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.01 22:46:07
Balss
Bet tā jau ir Dieva darīšana.Kas es esmu lai kadu nosodītu. Man var būt pieņemama vai nepieņemama kāda rīcība, bet katrs indivīds jau pats atbildēs Dieva priekšā. Man svarīgi, vai cilvēks tic Jēzum kā pestītājam. Es nevaru nevienu piespiest rīkoties tā kā es uzskatu par pareizu. Jā, es varu uzrunāt cilvēku, ja redzu, ka viņš patiešām grēko, vai dzīvo maldos, bet es nevaru uzspiest savu viedokli.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 22:51:15
LittleWonder
Vai tad kāds šeit aicina kādu citu nosodīt vai piespiest? Nekas absurdāks par to nevar būt - piespiest mīlēt Dievu pareizi. Man pat šķiet, ka Dievam visi mūsu konfesiju rāmji liekas kā mazu bērnu rotaļas smilšu kastē...
Labi, ka dzīvojam brīvdomības laikmetā, citādi pareizie mani vilktu pie kāķa...
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.01 23:05:48
mani arī
vilcens [85.82.228.71]
# Iesūtīts: 2009.01.29 20:00:19
Miili dievu un dari ko gribi....(ja patiesi miili, tad....? )
rainars
# Iesūtīts: 2009.01.29 20:25:01
Kamēŗ te skaidrojas par sīkumiem satans ir jau pievīlis ne vienu vien un ne vienu reizi vien.Ja jau Kristietības pamatāir Lugsanas(attiecības ar Dievu)tad jau vajadzētu pastāvēt vienotās lūgsanās un Dieva Slavēsanai kur mums paraditu par ko jāludz un kas traucē citiem pieņemt Jēzu Kristu par pestītaju un noželot grekus.
Vienosimies kopējā lugsanā par Īstu Garīgu atmodu mūsu mājās,ielās,mikrorajonos,pilsetās,rejonos,valstī .Kā arīpar pagrimušo Eiropu un tas pieviltiem cilvēkiem kuri parakstījusies uz tās nekrietnībām.Lūgsim lai cilvēki raisas vaļa no atkarībām un pievienojas
atbrīvoto pulkam pielūgt un Slavēt Mūsu tēvu kas ir Debesīs un Devis
Jēzu Kristu mūsu(cilvēku)brīvtapsanai no greka un atkarībam.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.01.30 12:25:29
Sauc kā gribi
Dao paliek Dao
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 127 , pavisam kopa bijuši: 7159