atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas ir Kristietība
Mulders
Iesūtīts: 2008.11.12 13:40:16
Bieži te cilvēki saputrojas terminos, šoreiz tas bij Sandis, tamdēļ atļaušos atvērt tēmu un paskaidrot ko cilvēki un paši Kristieši saprot ar vārdui "Kristietība"

Vārds Kristietība nozīmē mācību, kas balstīta Jēzus Kristus mācībā un tās avots ir primāri Jaunā Derība!

Tālāk sekos oficālas definīcijas no dažādiem avotiem:
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.12 16:17:43
kas tad ir tie atriebēji un soda nesēji?
Valsts iecelti darboņi! Policija, Tiesneši etc.
vasara
# Iesūtīts: 2008.11.12 17:18:52
Nupat izlasīju e-baznīcā sprediķi 24.post Trinitatis svētdienā. Tur bija ļoti skaidri uzrakstīts, kas ir kristietis
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.11.12 19:17:16
vasara
e-baznīcā sprediķis 24.post morāle ir gaužām vienkārša.Tiek mācīts Jēzus Kristus personības kults.Faktiski,tā ir elkvedība-vistiešākajā nozīmē.
Mākslīgi tiek veidots ideāls,kas aizstājs katra cilvēka iekšējo-subjektīvo nepilnību,kuru kristietim ir jāapzin un pēcāk jāatgrūž.Bet vietā jāceļ personificēts mentāls ideāls-Jēzus Kristus.
Ideāls,kas turpretim personīskā līmenī nav sasniedzams,jo ir pārdievišķots un pārcilvēciskots.Tātad garīgi atrodas nesasniedzams,šis pārcilvēciskotais Jēzus Kristus ideāls.Tāda ir personības kulta īpatnība.Ja VD,dievs cilvēku radīja pēc sava tēla un līdzības,tad JD šī funkcija ir piešķirta Jēzum Kristus.Pēc kura tēla un līdzības,tiek mālēts katrs kristietis,kas tiek pielīdzināts mentālam ideālam Kristum.faktiski mūsdienu šovbizness-popkulūra spēcīgi konkurē ar religiju kaut vai tajā aspektā,ka masu apziņai pasniedz tūkstošiem elku un ideālu,kuriem līdzināties.Bet starp visiem elkiem un ideāliem,kas tiek ražoti industrijas fabrikās,izceļas daži komerciāli veiksmīgi projekti.Piemēram Elviss Preslijs.Piemēram Bekhems 21.gs-stila ikona.Kā cilvēks Bekhems ir interesants,cik esmu redzējis intervijas ar viņu.Bet fakts paliek fakts.Šovbizness jau ražo puscilvēkus-pusdievus,kurus pielūdz,kā elkus un kuriem vēlas līdzināties tūkstošiem cilvēku.
Agrāk ar to nodarbojās priesterība,kas varēja pasludināt to vai citu valdnieku vai varoni par dieva dēlu vai pašu dievu personīgi.
Mūsdienās ar to nodarbojās šovbiznesa bosi,kas uz to pelna milzīgu kapitālu.Līdzīgi kā priesterība pelna uz saviem elkiem un ideāliem kapitālu.
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.11.12 19:37:34
Kas attiecas uz Jēzus Kristus personības kultu.
tas,kas tev ir jāzin,ir tas,ka tavi grēki dieva priekšā ir piedoti.Tev ir jānonāk līdz grēkatziņai,par subjektīvās pasaules nepilnību.Un jāseko Jēzus Kristus ideālam,kas mentāli aizstāj subjektīvo nepilnību.Tik,cik tu apzinies cilvēka dabas nepilnību-subjektīvu pārdzīvojumu rezultātā.Ja reiz es esmu nepilnīgs un līdz šai apziņai esmu nonācis-un man līdzās ir simtiem,tūkstoši nepilnīgas dabas cilvēki,kas nonākuši līdz grēkatziņai.No tā secinājums,ka cilvēka daba pašos pamatos ir nepilnīga un tālab grēcīga un postoša.lai gan patiesībā,sociālā iekārta,kas piešķir mums personību,vārdu,dzimšanas datumu,izglītību,profesiju,hobijus,steriotipus,vērtības,netikumus un tikumus,ideālus un elkus,atrodas visa pamatā.
tas ir viegli saprotams uz Maugļa bērnu piemēra,kad atšķirīga sociālā iekārta,vide un apstākļi no Maugļa bērnu izveido dzīvnieku mentalitātē,lai gan patiesībā,Maugļa bērns,ir cilvēkbērns.
Sociālā iekārta nosaka hierarhisko stāvokli,līdz noteiktai dzīves robežai.Nosaka identitāti.Nosaka dzimumpiederību.Nosaka uzvedības modeļus.Nosaka savus drīkst un nedrīkst.Maugļa bērns,kas uzaudzis suņu barā pat komunicē ar suņiem rūcot,rejot,smilkstot,kaucot utm.Pat pārvietojas atbalstoties uz četriem atbalsta punktiem utm.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.12 19:54:40
jēpis
Elks Jēzus Kristus nespēj atrisināt objektīvas problēmas sociālajā iekārtā.Tu vari subjektīvi līdzināties Kristum,bet tu nekad nekļūsi ideālam līdzīgs.Lai arī cik godīgi tu dzīvotu,lai arī cik pieticīgs būtu tavs ikdienas ritms,bet tu esi nepilnīgs attiecībā pret ideālu,kas tev ir kļuvis par mentālu elku,kuram seko.Līdzīgi kā stāstā par ēzeli un burkānu,kas striķīti piekārts pie rīkts un atrodas ēzeļa acu priekšā.Lai arī cik ātri ēzelis neietu,burkānu viņš nesasniegs nekad.Bet pats galvenais,ka ēzelis ir paklausīgs savam saimniekam,kas rīkti,kurā iekārts burkāns tur rokās.tas pats ir ar kristietību.
Elkvedība neved pie laba,bet ved neceļos.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.12 19:59:46
jēpis
Ēzeļa saimnieks atrodas sociālās iekārtas pamatā,jo modelē sociālās uzvedības matricu,priekš ēzeļiem.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.12 20:00:57
jēpis
Lai labāk saprastu,tad priekš kristiešiem tas ir sātans.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.12 20:10:52
Stādies priekšā,cik antikristīgu stratēgiju izstrājis ēzeļa saimnieks,jeb sātans.Pasniegt Kristu kā mentālu elku!
Viss,ēzeļa uzvedība tālāk ir regulējama pēc uzskatiem.Iebukņīsi labajā sānā-ēzelis soļos pa labi.Iebukņīsi kreisajā sānā-ēzelis soļos pa kreisi.Jo elks taču atrodas acu priekšā.Elks tev visu ir devis par velti.Seko viņam.Viņš ir tavs pestītājs.
Bet objektīvajā pasaulē sociālā iekārta nemainās.Un tam pat nav nozīmes.galvenais,ka tevi gaida cita pasaule,aiz šīs pasaules robežām.Labāka pasaule,kur tevi gaidai piepildījums.
Atceries ar ko čuska kārdināja Ievu?
Čūska Ievu kārdināja ar citu realitāti,kur Ieva un Ādams būs līdzīgi dievam! Aiz šīs pasaule robežām,tevi gaida cita realitāte.Šīs neizdevušās un nepilnīgās pasaules vietā,tu iegūsi citu-daudz labāku pasauli.
Kāmēr ēzelis soļo,kur saimnieks liek,tikmēr viss ir kārtībā.Pilis ceļas.Kapitāls krājas.Ēzeļi soļo rindiņā.Viss taču ir kārtībā.
Mirga
# Labojis Mirga: 2008.11.12 21:33:27
Sandis
Es domāju par prātojumiem, jautājumiem un apkārtceļiem, kad redzēju, ka esi iesaistījies šajā diskusijā, bet, kad tagad palasīju Tavus pēdējos komentārus, gandrīz vai elpa aizrāvās. Tik dziļas tumsas savārītu atbilžu katlu, kas kūsā pāri malām, nekad nebūtu varējusi iedomāties. – Apstājies, cilvēkbērns, attopies! –
Un durvis, kas ved uz gaismu un patiesību, šodien vēl arvien ir tikai rokas stiepiena attālumā.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.12 22:57:34
Mirga
Es saprotu,ka tev ir grūti noticēt tik fantastiskam scenārijam,ka Kristus teologiski ir pataisīts par mentālu elku.Lai gan patiesībā,tas nav nekas unikāls un vēsturiski nepiedzīvots.Bet,ja tev ir grūti noticēt tik fantastiskam scenārijam,cik ticams scenārijs ir Marijas jaunavas dzemdības un Jēzus Kristus augšāmcelšanās trešajā dienā?
Objektīvi izvērtējot nākas secināt,ka Kristus mentālā elka scenārijs izskatās realitstiskāks,par Marijas jaunavas dzemdībām un augšāmcelšanos trešajā dienā.
Tu vari apgalvot,ka tas ir ticības jautājums,bez pierādījumiem ticēt,ka Kristus ir dzimis Marijai jaunavai un augšāmcēlies trešajā dienā.Bet personības kulta scenārijs neprasa bezierunu ticēšanu,jo personības kulta veidošana masu apziņā,ir piedzīvota vēl nesen 19.gs.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.11.12 23:21:11
jēpis
Mainās ideologija,bet sistēma nemainas.Kā aizsākās VD"Un valdīsi tu pār citām tautām,bet tās pār tevi nevaldīs."Tā šī sistēma nav piedzīvojusi būtiskas izmaiņas.Ja sistēmas pamatā,ir valdīšana pār citām tautām,bet citu tautu pamatā,ir otra vaiga pagriešana.Nez vai sociālā iekārta var būt taisnīga visiem bez izņēmuma.Ja valsts sistēmā,ir pieļaujams,ka par cilvēkslepkavību vienā gadījumā sēdina cietumā,bet citā gadījumā piešķir ordeņus-goda rakstus un paaugstina pakāpē.Tā ir krīze ne vien cilvēces morālo un ētisko apsvērumu sistēmā.Tā ir krīze visas sociālās iekārtas sistēmā.kad cilvēks vienlaicīgi par vienu un to pašu var tik gan nosodīts-gan mentāli uzslavēts.Un tas nav paradoks vai sociāla rakstura fenomens,kas izpaudies pēdējās desmitgades nogrieznī.Tā ir sistemātiska krīze sociālajā iekārtā vēstures kontekstā.Nu nevar būt vēl izteiktāka krīze sociālajā iekārtā,kad valstī starp tūrgākiem un nabadzīgākiem cilvēkiem,ir tik dziļa plaisa starpā,kad vieni mierinājumu meklē religijā,bet citi uz tā rēķina veido kapitālu.
Tu saki,ka sociālā iekārta tiek nomainīta.Bet,es tev teikšu,ka sociālā iekārta netiek mainīta.mainīti tiek saimnieki-revolūciju-apvērsumu un ideologiskās matricas nomaiņas rezultātā.Vai tad bolševiki,kas dedzināja baznīcas un nonāvēja garīdzniekus rīkojās neatbilstoši sistēmas matricai,kas nodefinēta VD.
Merlins
# Labojis Merlins: 2008.11.16 15:49:00
Mulders

Vārds Kristietība nozīmē mācību, kas balstīta Jēzus Kristus mācībā un tās avots ir primāri Jaunā Derība!

Šī ir retā reize, kad es respectfully nepiekrītu Mulderam. Kristietība nav mācība, lai gan mācībai tajā ir ļoti liela nozīme. Kristietība ir piederība Kristum, dzīve ar Viņu un Viņā. Kristietība ir atrodama nevis grāmatu plauktos vai apliecību rakstu artikulos, bet Baznīcā, tās dzīvē, mācībā, liturģijā, praksē, struktūrās, cilvēkos, draudzēs. Ja man liktu vienā vārdā pateikt, kas ir kristietība, man šķiet ka būtībai tuvākais vārds būtu Baznīca. Tas arī labi saskan ar faktu, ka kristietības piepildījuma sākums ir Kristus iemiesošanās. Baznīca ir Kristus miesa. Piederēt Kristum nozīmē piederēt Baznīcai. Citu veidu, kā Viņam piederēt, Kristus nav paredzējis.

Priekšstatu par kristietību kā ideju kopumu, kuru var "objektīvi", no malas salīdzināt ar citām ideju sistēmām, ieviesa 19. gs reliģiju pētnieki. Tas reizēm ir ērti akadēmiskos nolūkos, taču galīgi neizsaka kristietības būtību.
Merlins
# Iesūtīts: 2008.11.16 16:08:22
Sandis

VD sistēmas pamatā ir nevis valdīšana pār citām tautām, bet "Tu esi mana tauta un es esmu tavs Dievs". Dažreiz Dievs ļāva Israēla valstij pacelties pāri citām tautām un valstīm, dažreiz nodeva Israēlu citu tautu pakļautībā, taču lietas būtība gan vienā gan citā stāvoklī ir Israēla tautas attiecības ar Dievu, lojalitāte vai nelojalitāte viņam.

Tu, Sandis, dažreiz paņem no konteksta izrautu teikumu no VD, apaudzē to ar savām idejām un tad saki, ka tā māca VD. Tāpat tu dari ar kristiešu tekstiem un saki: "Tāda ir Kristus mācība. Kādēļ kristieši tai neklausa?" Bet tas, ko tu raksti visbiežāk nav ne VD ne Kristus mācība, bet tavas paša domas. Tām kristiešiem arī nav jāklausa.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.16 16:12:57
Merlins (Mulderam)
Ļoti labs komentārs.

struktūrās
Vai šādi Tu mēģini baznīcas kā juridiskas organizācijas piesaistīt Baznīcai kā Kristus Miesai?

vilks
# Iesūtīts: 2008.11.16 18:30:30
Man atkal ļoti patika Merlina novērtējums Sanda tekstiem. Man šķita visai precīzi.
rainars
# Iesūtīts: 2008.11.16 19:58:05
Baznīcai pieder izredzētie (Ef.1:4-5). Izredzēto ārējās pazīmes: tie tic Kristus evaņģēlijam, un ir kristīti trīsvienīgā Dieva vārdā(Mk.16:16). Tie sludina evaņģēliju, un neviens viņus nevar apturēt to darīt (Ap.d.5:28-29). Pavadošās pazīmes: tie tiek vajāti ticības dēļ, cieš trūkumu, tiek izsmieti un atstumti(Mt.8:20). Tomēr šajās vajāšanās tie ir līksmi un priecājās, ka ir izredzēti ciest Kristus Vārda dēļ (Ap.d.5:40-41
Merlins
# Labojis Merlins: 2008.11.16 23:07:24
Papucs

Baznīca nav juridiska organizācija, bet garīgs organisms, lai gan tai ir iekšējas likumības, kas var būt aprakstītas juridiska tipa dokumentos, piemēram, satversmēs un kanoniskajos likumos. Ja tu ar to domā LELB kā juridiskas personas reģistrāciju Tieslietu ministrijā, tad tas ir tikai blakusprodukts Baznīcas attiecībām ar valsti. Šāda reģistrācija viscaur pieder valsts kārtībai un nekā neskar Baznīcas būtību.

Ar Baznīcas struktūru es saprotu tās izveidojumu, kas radies Svētā Gara vadībā un ir nepieciešams, lai īstenotu uzdevumu, kura dēļ Kristus to atstāja par savu ķermeni zemes virsū līdz Otrajai Atnākšanai. Piemēram, garīgo amatu un dažādas kalpošanas draudzē. Struktūras Baznīcai ir labas un vajadzīgas, jo bez tām Baznīca nespētu neko paveikt. Ar Kristus miesu tām nav pretrunas, jo t.s. neredzamo, garīgo baznīcu nevar nodalīt no redzamās, vēsturiskās - vēl jo mazāk pretstatīt vienu otrai. Tie ir tikai divi aspekti, kā aplūkot to pašu vienīgo baznīcu. Baznīca ir Kristus līgava un Mūsu Kungs nav poligāms. Līgava viņam ir tikai viena. Tātad arī Baznīca ir tikai viena - dažos aspektos redzama, dažos šobrīd ne.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.16 23:32:03
Merlins
Šis jautājums mani ļoti nodarbina.
Es te saskatu Ījaba grāmatas turpinājumu.
Tāpat kā Ījabam, Dievs arī Baznīcai pieļauj arvien lielākus pārbaudījumus. Tā kā ar lauvām, sārtiem un krustiem kristiešus iznīcināt nevarēja, velns Dievam piedāvāja derības, kur varētu Baznīcu postīt ar varu un mantu.
Sākums varētu būt Baznīcas legalizācija imperatora Konstantīna laikos. Leģenda par krusta zīmi debesīs un balsi, kas imperatoram teica: "ar šo zīmi tu uzvarēsi" vairāk atgādina velna pekstiņus nevis Svētā Gara darbu. Protams, vēsturē var saskatīt vēl vairākus šādus pasliktināšanās punktus.
Vārdu sakot, es aizstāvu viedokli, ka baznīcas redzamā (juridiskā) daļa ir velna dibināta, nevis Kristus Miesa.
(tas tā - īsumā, bet var arī izvērstāk)
Merlins
# Labojis Merlins: 2008.11.16 23:42:54
Papucs

Vārdu sakot, es aizstāvu viedokli, ka baznīcas redzamā (juridiskā) daļa ir velna dibināta, nevis Kristus Miesa.


Ja tā, ko tu iesāksi ar apustuļu baznīcu, kas pulcējās ap Kristu viņa dzīves laikā? Tā bija redzama, tajā bija struktūras (Pēteris - draudzes priekšnieks, Jūda - kasieris, u.tml.) Tai bija īpašumi - Jūdam bija maks ko turēt un pat apzagt. Tā veica saimniecisko darbību - Jēzus sūtīja mācekļus pirkt pārtiku. Šīs pirmbaznīcas struktūras atšķiras no mūsdienīgajām ar apjomu, ne pēc būtības. Arī ar politisko ietekmi ir tā, ka, piemēram, apustulis Jēkabs, Kunga brālis, būdams Jeruzalemes bīskaps, bija ļoti ietekmīga politiska figūra, kas 20 gadus spēja uzturēt mieru Jeruzalemē un visā provincē.

Ja Baznīcas redzamā daļa ir velna dibināta, kā tu domā piederēt Kristus baznīcai? Kur tu saņem kristību, absolūciju, dievgaldu?
elina222
# Labojis elina222: 2008.11.16 23:56:23
Papucs Vārdu sakot, es aizstāvu viedokli, ka baznīcas redzamā (juridiskā) daļa ir velna dibināta, nevis Kristus Miesa.

Es arī tā kādreiz domāju. Un vēl - ka visi, kas iet uz baznīcu, ir liekuļi. Bet domas ir mainījušās. Un domāju, ka katrs reiz (agri vai vēlu) nonāk pie patiesības. Tikai citi, diemžēl, par vēlu.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 11306