atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Svētdarīšana
sekotajs
Iesūtīts: 2007.03.25 10:05:03
Kā izpaužas svētdarīšana? Cik lielā mēra man pašam ir jādara,jeb lidzjadarbojas?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.26 11:58:58
Nu jāēd! Tāpat kā miesīgi, lai tu augtu, tev ir jāēd ar fizkultūru jānodarbojas... Bet var tikai ēst.
Vienkāršais [83.223.129.249]
# Iesūtīts: 2007.03.26 16:37:03
No vienas, otras diskusijas izriet, kad pašam nekas nav jādara. Atklāsme pēc nepieciešamības lūgt nāk no Svētā Gara un ja Svētais gars liks tad būs darbi, ja neliks tad nebūs. Jāsēž un jāgaida. Kas gaida tas sagaida - tikai ko sagaida. Bībelē gan es tā nelasu. Bet viens otrs gudrs vīrs tā saprot un pat cenšas pārliecināt...
Mirga
# Iesūtīts: 2007.03.27 12:36:47
Nav tik daudz jāgudro. - Ja cenšamies paklausībā pie Jēzus turēties, ir jau tik daudz darāmā. Par iznākumu rūpējas Viņš.
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.03.27 13:30:38
"Staigājiet Garā, tad jūs miesas kārību savaldīsiet." Gal. 5: 16

Vai tā nav pavēle mums staigāt un savaldīt? Vai varbūt tā ir pavēle Garam staigāt un mūsu miesas kārības savaldīt?
Arturs
# Iesūtīts: 2007.03.27 13:45:47
Tā izpaužas caur lūgšanu: Kungs, dod man savu Svētā Gara spēku lai varu atgriezties no saviem grēkiem. Bez šīs lūgšanas paša līdzdarbošanās ir lemta neveiksmei mūsu grēcīgās miesas dēļ.
Balss
# Iesūtīts: 2007.03.27 14:34:40
Jo tuvāk centīsimies būt savam Kungam, Viņam paklausīt un sekot, jo svētums vairosies pats no sevis, bez īpašas meklēšanas.
Ir gadījies dzīvē sastapt centīgus ļaudis, kas ir tā koncentrējušies uz svēttapšanu, ka tuvojas legālistiem (ne tikai attiecībā paši uz sevi, bet arī uz citiem). No tāda svētuma kļūst grūti...
Man liekas, ka kāda cilvēka pieaugšanu svēttapšanā var nojaust arī bez vārdiem, vairāk no Kristus mīlestības starojuma šāda cilvēka klātbūtnē.
Pavasaris [195.13.228.61]
# Iesūtīts: 2007.03.27 14:37:52
Pāvil,

Vai Jūs varētu lūdzu nedaudz plašāk paskaidrot - ko nozīmē staigāt Garā?
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.03.27 18:57:51
Pavasaris, es nemācēšu atbildēt labāk par Jēzu: "Patiesi, patiesi Es tev saku: ja cilvēks nepiedzimst no augšienes, neredzēt tam Dieva valstības." Nikodēms saka Viņam: "Kā cilvēks var piedzimt, vecs būdams? Vai tad viņš var atgriezties savas mātes miesās un atkal piedzimt?" Jēzus atbildēja: "Patiesi, patiesi Es tev saku: ja kāds neatdzimst ūdenī un Garā, netikt tam Dieva valstībā! Kas no miesas dzimis, ir miesa, un, kas no Gara dzimis, ir gars. Nebrīnies, ka Es tev esmu sacījis: tev jāpiedzimst no augšienes. Vējš pūš kur gribēdams, un tu dzirdi viņu pūšam, bet nezini, no kurienes viņš nāk un kurp viņš iet. Tāpat ir ar ikvienu, kas piedzimis no Gara." (Mt. 3:3-8)


Arturs
# Iesūtīts: 2007.03.27 19:40:44
"ko nozīmē staigāt Garā?"
-
Kur mēs sastopamies ar Garu? Rakstos, lūgšanās un dievkalpojumā. Ikdienas pamostamies un ejam gulēt ar pestīšanas atziņu Jēzū Kristū. Ja šīs lietas tev nav svešas, tad tu staigā Garā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.04.01 15:19:30
Gribu mazliet papildināt sevis iepriekš teikto. Kāda cilvēka šarms vai pievilcība, draudzīgums un izpalīdzīgums vēl automātiski nenozīmē viņa svēttapšanu. Šis īpašības būtībā ir Dieva dāvana, ko cilvēks var vai nu izkopt vai norakt. 20.gs. pasaulē radās daudzas lielas sektas ar harizmātiskiem vadoņiem, kas mācīja un vēl tagad māca Kristum naidīgas mācības (piem. Mūns).
Un kāds mums daudziem pazīstams brālis, kas diemzēl ir aizmaldījies dažādu pašizdomātu, grēku attaisnojošu teoriju ceļos, ir šāda ļoti sirsnīga, draudzīga, toleranta personība. Bet, spriežot no viņa mācības, kas pieviļ un aizrauj sev līdzi neceļos citus, šīs viņa īpašības nevarētu būt svēttapšanas pazīme... Vēl jo vairāk tāpēc, ka viņa personīgā dzīve (viena baušļa pārkāpšanas aspektā)visa mūža garumā liecina pavisam par ko citu...
Balss
# Labojis Balss: 2009.02.06 14:41:56
vilks
Nodarbina gan... mani niecīgie panākumi marksisma stilā - divi soļi uz priekšu, trīs atpakaļ...
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.06 15:19:55
vilks
Ja gribi, varu atrast ļoti labas grāmatas nosaukumu angliski, kur šī tēma izstrādāta padziļināti.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.06 19:18:15
No vienas, otras diskusijas izriet, kad pašam nekas nav jādara... /Vienkāršais /

vai ne...


Bet nu re, nav jāliek pat jauna tēma, Pāvils jau autoritatīvi pateica:
Vai tā nav pavēle mums staigāt un savaldīt?

Tātad mums... Lutera draudzē tieši tā māca - cilvēkam pašam jādarbojas līdzi savā svēttapšanā. Visu grēku izravēšana (lai arī kopā ar Jēzu un Viņa vadībā) patiesībā ir visgrūtākais darbs pasaulē. Nevarēs vis - nokristījos, nošķaudījos - un jau svēts pavisam, tikai viena bēda - arfu neaizmirst līdzi paķert..
Ja process būtu tāds mehānisks, tad jau pilnīgi visiem reizē kristītajiem pieklātos arī reizē svētnotapt, bet tā ne tuvu nav. Kāds tiešām tuvojas svētumaam, bet slaists un nelietis, kā bijis, tā arī palicis slaists un nelietis.

Dāvana ir dārga , Dāvana ir Pestītāja asinīm slacīta , un tikai no mums pašiem atkarīgs, vai pieņemsim to vai izniekosim.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.06 19:28:36
1 Tāpēc mums dzirdētais jo vairāk jāņem vērā , lai mēs netiktu aizskaloti projām.
2 Jo, ja caur eņģeļiem runātais vārds ir bijis stiprs un katra pārkāpums un nepaklausība dabūjusi savu taisno atmaksu,
3 kā mēs izbēgsim, tik dārgu pestīšanu nicinādami?
/Ebr.2/

6 Kas teicas paliekam Viņā, tam pienākas arī pašam tā dzīvot, kā Viņš ir dzīvojis.
/1.Jņ.2/

10 Bet Tā Kunga diena nāks kā zaglis, tanī debesis ar lielu troksni zudīs, un pasaules pamati degdami izjuks un zeme un viss, kas uz tās radīts.
11 Kad nu viss tas tā iznīks, cik stipriem tad jums jābūt svētā dzīvē un dievbijībā,
14 Tādēļ, mīļie, to gaidīdami, centieties, ka Viņš jūs atrod ar mieru sirdī, neaptraipītus un nevainojamus...
/2.Pēt.3/


Kristiešiem bez saldajiem apsolījumiem ir vēl arī šādi tādi pienākumi, pat ja kādam `uzvisāmkantēmspešelistam` tas piemirsies...
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.02.06 21:10:00
vilks Hmm, vai jūs nodarbina svēttapšanas jautājums?

Vai tad svēttapšana nav viena no svarīgākajām kristiešu nodarbēm?
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.06 21:11:28
Saulespuķe
Bet ak vai, cik grūts priekšmets...........
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.02.06 21:25:59
nu nu nu, māšeles bauslībnieces , vai tad tā nav tīrākā haļava ? - tik guli zem olīvkoka ticībā , pēdas pret sauli pagriezis, i sjo... ...


da pie Glika ozoliem kļanus !

Saulespuķe
# Iesūtīts: 2009.02.06 21:27:22
Balss Bet ak vai, cik grūts priekšmets...........

Ui, vēl esmu tikai pirmsskolas līmenī!
Mirga
# Iesūtīts: 2009.02.06 21:39:32
"Staigājiet Garā, tad jūs miesas kārību savaldīsiet." Gal. 5: 16

Vai tā nav pavēle mums staigāt un savaldīt?


Pavele ir: Staigājiet Garā, tad - spesit.
Magdalēna
# Iesūtīts: 2009.02.06 22:28:16
Kā izpaužas svētdarīšana? Cik lielā mēra man pašam ir jādara, jeb lidzjadarbojas?

Sv.Ignācija no Lojolas doma tāda:

Dariet, cik vien iespējami daudz atkarīgs no paša cilvēka - pārējo "piemetīs" Dievs.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 64 , pavisam kopa bijuši: 423