atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu par konvertēšanos
Voldemārs
Iesūtīts: 2007.03.21 01:46:09
mani interesētu viedokļi, kāpēc notiek konvertēšanās?
Jau iepriekš pateicos!
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.03.21 01:46:44
domāju, ka katrs kristietis ir sastapis vismaz vienu, kas ir konvertējies uz vienu vai otru pusi.
Agris [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.03.21 10:26:34
Ja Tu doma parmuksanu no vienas konfesijas otra, tad es domaju, ka ta butu stingri ierobezojama. Var jau saprast cilveku kas maina dzives vietu un varbut tuvuma nav nevienas vina konfesijas draudzes un vins ir spiests iet pie citiem, lai saglabatu ticibu ka tadu. Bet noteikti butu jaierobezo kristigie turisti , kas padzivo pie vieniem pie otriem un nekur nevar atrast savu vietu. Un ari sada gadijuma ir savarigi pasam apzinaties cik staigajot no vienas vietas uz otru es esmu atklats un godigs pret sevi un Dievu, jo katra konfesija un dazadam lietam skatas nedaudz atskirigi.
maasa
# Iesūtīts: 2007.03.21 10:48:36
manuprāt, iemesli ir:

1) sekošana autoritātēm,
2) neapmierinātība ar savas konfesijas reliģisko aktu ārējām izpausmēm,
3) nepieciešamība pēc "liberālākas"/"konserva.. tīvākas" konfesijas,
4) mode (kā pēdējos gados - pareizticība).
eskaliburs [84.237.130.15]
# Iesūtīts: 2007.03.21 11:26:06
Agri,
kā tu domā to ierobežot? Mēs brīvi cilvēki savā zemē!
maasa,
citreiz konvertēšanās ir 5) pastorāls glābiņš. Vai Lutera Akadēmijas studentiem pēc brīvdomības būtu nākotne Lelb?
Ivarse
# Iesūtīts: 2007.03.21 12:16:23
Šobrīd man tuvi draugi ir pārkonvertējušies uz katoļu baznīcu. Jāsaka, ka liela nozīme viņiem bija taisni mācītāju personība un viņu pieejamība. Nav jau izslēgts, ka mainoties mūsu LELB nostājai un attieksmei situācija varētu uzlaboties, taču visbiežāk tieši mūsu pašu attieksme pret cilvēkiem, kuri ienākuši mūs baznīcā ir galvenais aiziešanas iemesls. Nav īstas garīgās aprūpes darbs. Risinājums? Nokāpt no garīgajiem aukstumiem un tomēr iet līdzi laikam, kurā dzīvojam. Palikt interesantākiem izpausmes veidā. Atbrīvoties no smagās īpašumu nastas un pievērst galveno uzmanību nevis, kā uzturēt dievnamu un to sakārtot, bet gan uz darbu ar jauniešiem, vecajiem cilvēkiem, garīgo darbu, protams arī veicot ieguldījumus sabiedriskajā cilvēku dzīvē. Baznīcai ir jābūt katra cilvēka dzīvē, kā prioritātei. Izklausās jau jauki. Kā šķiet?
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.03.21 14:27:19
Interesanti ir tas, ka lielaakaa dalja kristieshu savaa bazniicaa iedzimst, kaa Indijaa kastaas. Es iedzimu luteraanju bazniicaa. Kad saaku apzinaaties to, ka gribu buut kristietis, tad radaas jautaajums, kur es piederu. Tajaa laikaa galvenaa lieta, kas man visaa kristieshu buushanaa krita uz nerviem bija savstarpeejaa kashkjeeshanaas par pilniigi, manupraat, bezjeedziigiem jautaajumiem. TF vienaa lekcijaa bija ataicinaats vienas protestantu bazniicas biiskaps un visaa nopietniibaa izmeta fraazi, ka katolji delj Marijas tic chetrvieniibai. Teikshu atklaati, luudzu nevienam neapvainoties, ka tas izklausiijaas ... (to vaardu tomeer neteikshu). Taa kaa tie kashkji man riebaas, tad jutu pienaakumu kaut ko dariit vienotiibas labaa un tiiri racionaali izleemu veesturisko shkjelshanos dariit man personiigi nebijushu un atgriezties "maates RKB" kleepii. Taads bija manas konversijas iemesls.
_es__ [193.41.33.65]
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:31:06
LELB nekārtības teoloģijā!
Liberālisms.
Kompromis ar herēzēm.
Mirga
# Labojis Mirga: 2007.03.21 14:33:39
Ivarse
Un ja pirmajā vietā liktu vidējo paaudzi (ja jau jāiedala)? Vai tad rūpes par bērniem un vecāko paaudzi daļēji nenokārtotos ‘pašas no sevis’?
Ja vismazāk domājam par tiem, kas mūsu šodienu veido un kam skaidrs skats un sapratne par dzīves jēgu tik ļoti nepieciešama, tad nu iet kā iet un iznāk sūkstīties par kalpotāju trūkumu. Un tad arī nav jābrīnās, ka veidojas uzskats par baznīcu kā tādu aprūpes iestādi ‘pārpalikušiem”.
Ja skaidra mācība būtu ikdiena draudzē un baznīcā kopumā, tad sākotnējais jautājums par konvertēšanos, domāju, arī nebūtu tik aktuāls.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:40:45
Kārlis sj. Nezinu nezinu. Es iedzimu romas katoļu ģimenē, bet esmu Luterānis.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:47:47
Mulder!
Tā pieticīgi, luterānis ar lielo L
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:48:03
Mulders , vai Juus konverteejaaties? Un kaadi iemesli?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:49:50
ja nu te kāds par to iedzimšanu. Esmu no tiem, kas iedzimis luterāņos, bet palicis tādēļ, ka man visbūtiskākais ir Kristus, krustā sistais. Tā kā nekur citur tik liels kristocentrisks uzsvars nav, tad esmu arī palicis luterānis (pateicoties pestīšanas mācībai un Bauslības un Evaņģēlija mācībām).
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:50:22
tā nu esmu gan iedzimis, gan iekonvertējies
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:53:08
Kārlis sj, nezinu vai to var saukt par konverteeshanos. Kristiits esmu RKB bazniicaa, tach kad izaugu tad vienkaarshi kljuvu par Luteraani, jo luteriskaa maaciiba izskatiijaas visatbilstoshaakaa tam, kas bij rakstiits Rakstos. Iesveetiijos Luteraanju draudzee!
Taakaa nezinu vai vispaar var teikt, ka es esmu bijis Romas katolis no maaciibas viedoklja...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:54:16
Voldermārs, a es vispaar esmu skaists gudrs un kautriigs
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:58:32
Mulders, neesmu RKB likumu speciaalists, bet visticamaakais, ka veel arvien esat Romas katolis - un luteraanis.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.03.21 15:24:58
Mulder!
redz kā...
skaists, gudrs un Romas katolis, pat ja esi luteriskajā draudzē... nedomāju, ka tur ir īpaša vieta vairs kautrīgumam
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.03.21 15:43:13
Bet kaa ir peec LELB likumiem? Varbuut es arii veel skaitos luteraanis? Kaut kur esmu iegraamatots, bet ne izgraamatots.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.21 15:56:24
Kārlis sj, manuprāt ja neesi explicitly exkomuniceets, tad esi
Man arii it kaa nekaadas paveestes no Paavesta nav naakushas!
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.03.21 17:28:54
pēc vecās LELB satversmes draudze loceklis ir kristīts un iesvētīts luterānis, kurš 1x gadā ir saņēmis Sv.Vakarēdienu un vismaz 1x 2gados nomaksājis draudzes piederības maksu.
Cik saprotu, tad Tu, Kārli, neesi bijis pat iesvētīts, tā kā nekādos īpašos reģistros nevarī parādīties. Ja esi bijis kristīts, tad kaut kur tam vajag būt piefiksētam, bet tas neveido vēl par luterāni.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 56 , pavisam kopa bijuši: 10566