atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Aizlūgums par veļiem?
Olita
Iesūtīts: 2008.10.15 20:14:54
Tā kā sākas veļu laiks, tad rodas diskusijas par dārgajiem aizgājējiem. Tauta apgalvo, ka jālūdz tikai par dzīvajiem, bet mirušajiem nekas vairs nevarot palīdzēt. Neesmu stipra reliģiskā izglītībā, taču man neticās, ka db Baznīca valda tāda doma! Kā tur īsti ir ar to aizlūgšanu par mirušajiem un lūgšanām pie viņu kapa vēlāk?Arī - vai kristietība atzīst veļu eksistenci?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.16 21:41:35
Olita

nu nezinu Olita. latvieši savus cilvēkus kremēja t.i. sadedzināja pirms sākās modes rakt zemē.
un kāpēc nav pieņemami? Manuprāt, katram pašam jāizlemj vai ir pieņemami vai nav.
Man nav pieņemams šis nekrofilu kults, kad katru nedēļu jožz uz kapiem puķītes nolikt, sagrābt lapiņas, parunāties.
OK es eju uz kapiem. Līdzi sev mīļajiem, lai gan, ja var izvairos. aizeju uz kapu svētkiem un svecīšu vakaru un vēl kādu reizi vasaras vidū. Labāk samaksāju lai manā vietā sakopj kopēja. neteiktu, ka kapi ir omulūigākā vieta
sicilia
# Labojis sicilia: 2008.10.16 22:15:59
Olita

Nu man pazīstama tante glabā uz kamīna, viņas māsa ar urnu ierakta virs mātes kapa.... katrs dara kā grib.
bet tavs jautājums ir tīri egoistisks - kur iet radam? nu nekur.... a kādēļ jāiet. ja es gribu parunāties ar omi, ņemu albūmu un skatos viņas bildes. man nav jāskrien uz meža kapiem

A lūgties kā jau minēju var baznīcā.
danar
# Iesūtīts: 2008.10.16 23:52:07
Paldies Dievam, neesmu nevienu veli satikusi
Nu,tik cik Bībele saka par mirušiem un mirušo valstību,tālāk nav ko savu degunu bāzt.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.17 09:23:34
Trilobīte

Nu bet no pelniem tagad taisa dimantus (vai briljantus man jūk) un var nēsāt omīti kulonā
Kundali
# Iesūtīts: 2008.10.17 12:55:08
Var izšaut uz Mēnesi, vai lai riņķo orbītā ap Zemi.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.17 12:58:18
Olita

es ar nevaru, bet šāda iespēja pastāv. tiesa tas izmaksā dārgi
īsāk man galīg vienalga, kas ar šo manu ķermeni notiks pēc nāves - lai dedzuina, lai sasaldē un sakrata kā ieteica Trilo vai kā... tikai, lai netaisa kārtējo kapu...
vispār ASV zinātnieki jau pirms 20 gadiem secinājuši, ka pateicoties barībai un kosmētikai mūsu ķermenis nesadalās.... tad nu es iedomājos kā guļu tur 20, 30, 50 gadus tāds līķis.... brrrr
Kundali
# Iesūtīts: 2008.10.17 13:04:09
Svētos gan var apglabāt, jo tie nesatrūd.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.17 13:08:07
Kundali
es tev saku, ka zinātnieki secinājuši, ka tagad daudzi nesatrūd. mēs sevi iekonservējam un tā ar`i paliekam,.... mūmijas zinies.... līdz ar to kapam nevar rakt virsū nākamo.... saprot? drīz mēs starp līķiem dzīvosim
Boriss
# Labojis Boriss: 2008.10.20 09:13:49
ArtosOlita, pēc manas saprašanas, pareizi ir tas, kam ir kāda jēga. Lūgt par mirušo, saskaņā ar rakstiem, nav jēgas.

Tieši no Rakstiem izriet aizlūgšanas par mirušajiem koncepcija. Jautājums parasti tik par to, kādai pārliecībai katrs Rakstus lieto. Aizlūgt vai neaizlūgt. Neaizlūgt par mirušajiem ir tipiski tanī teoloģiskajā vidē kur nav dziļas eklezioloģiskas saknes, un garāmejot tiek pieminēta pazemība un mīlestība!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.10.21 10:43:03
Olita
Ap šo laiku tiešām sapņos biežāk redz mirušos tuviniekus.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.10.21 12:01:07
KarotesNav

mirušos? mani pārņēmusi milzu līķu parāde katru nakti klejoju pa kapiem un satiekos ar līķiem. un beidzot iru sapratusi, ko tas nozīmē..... kā tas sākās es saslimu....
Papucs
# Iesūtīts: 2008.10.21 12:07:02
un beidzot iru sapratusi, ko tas nozīmē..... kā tas sākās es saslimu....

Man arī ir tieši tāda pati pieredze.
Sieviete
# Iesūtīts: 2008.10.21 13:39:30
Es pāris reizes sapnī esmu redzējusi savu tēvu brīdiniošās situācijās pirms kādas nelaimes.
Bet ne par veļiem, es aizlūdzu par saviem mirušajiem tuviniekiem undraugiem.
Sieviete
# Iesūtīts: 2008.10.21 13:45:13
nē, esmu praksē pārbaudījusi, ja tā var t4eikt. Ar pozitīviem rezultātiem. Tas gan nav pierādījums nevienam. Bet ticības lietas šā vai tā nav pierādāmas.
Boriss
# Iesūtīts: 2008.10.21 14:47:16
Artos Arguments par mirušo aizlūgšanu ir izsekojams visā Kristīgās baznīcas lūgšanas vēsturē. Drīzāk jāargumentē, kāpēc to būtu jāpārtrauc darīt.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.10.21 14:48:25
Kā saucās tas process, ko pareizticīgo priesteri - pa 50 santikiem skaita, panjihida vai kaut kā tā.
Boriss
# Iesūtīts: 2008.10.21 14:57:24
Kundali Un kas no tā, ka zināsi? Ir vairāki aizlūguma veidi! Ziedojums ir pakārtots lielums, kanoniski nav apstiprinātu summu.
Sieviete
# Iesūtīts: 2008.10.23 21:46:47
Artos
Re kāds interesants piedzīvojums tev! A Čtulks grib, lai to to būtu nofotografējis. Nez vai viņš pats fočēs vellus kad tie viņu vilks uz elli kā tai filmā "Spoks"
gundega [81.198.244.189]
# Iesūtīts: 2008.10.24 17:24:03
Dievs nav mirušo Dievs,bet dzīvo Dievs. Dievam arī mirušie ir dzīvi,ir tāda lieta kā ciltskoka dziedināšana,jo mēs esam savu senču mantinieki, tāpēc nožēlojot savus un savu senču grēkus, mēs varam dziedināties paši un dziedināt ciltskoku. Aizlūdzot par mirušajiem,mēs panākam, ka viņi nonāk paradīzē. Palasiet katoļu izdotas grāmatas, piem., Kenets Makols "Dzimtas sakņu dziedināšana".
vasara
# Iesūtīts: 2008.10.27 15:16:14
Gundega, cik labi, ka mēs varam panākt, ka mirušie top glābti! un cik labi, ka varam nenodarboties ar evaņģelizēšanu dzīvajiem [kas ir grūts darbs], bet pagaidīt, kamēr cilvēks nomirst un tad par viņu aizlūgt un "panākt, ka viņš top glābts"! alleluja cilvēka panākumiem!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 167 , pavisam kopa bijuši: 36691