atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību no luterāņiem uz baptistiem
ecic_miglā
Iesūtīts: 2008.09.23 22:19:15
Ko Jūs teiktu cilvēkam, kurš paziņo, ka maina savu konfesijas piederību no luterāņiem uz baptistiem?
Pašlaik galvenā tēma, kas tiek apspēlēta ir, ka luterāņu kristība nav spēkā, jo nav pareizā. Tad nu tagad tiks kristīta "pa riktīgam" iekš baptistiem. Un tiek likts liels uzsvars uz to, ka jaunizvēlētā konfesija ir pareizāka...
Un vispār internetā ir atrodama kāda objektīva informācija par šiem jautājumiem, atšķirībām utt., kas nebūtu otras konfesijas nolikšanas līmenī?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.01 15:31:12
Nudien, Mulder, vai Tu un tev labi pazīstami cilvēki visas savas ticības dzīves dienas pavada pilnīgi ticīgi un uz Dievu paļaudamies? Man tādas nelāgas aizdomas, ka pat lieliem svētiem tas nav izdevies

Vai es runāju detaļās. Es runāju "po krupnomu"

Baptisti jau arī neapgalvo, ka bērni nevar ticēt nu tur... otrajam termodinamikas likumam, jo to nesaprot. Baptisti prosto saka - Bērni nevar ticēt (Jēzum)! Tātad... apriori - Berni ir neticīgie! Jo nevar ticēt. Mēs un Svētie vismaz DRUSKU varam ticēt, bet ja Baptistiem ir patiesība, tad Bērni NEMAZ nevar ticēt! Viņu ticība pat nav kā sinepju graudiņš

Nu lūk... bet Kristus pret šādiem neticīgajiem izturās daudz labvēlīgāk un stāda tos par ticības piemēru ticīgajiem!

Vari to izskaidrot?

Jā Kristus un Raksti arī stāda varenus lielus ticīgos un svētos par piemēru citiem. Bet kā PIRMOS viņš stāda bērnus! Bet saskaņā ar Baptistu mācību, bērni savā ticībā ir pat zemāk nekā šie Svētie! Bet Kristus viņus liek augstāk!

Tagad tu man saki... godīgi... man ticēt Baptistiem vai Kristum? Jo pagiadām izskatās, ka Baptisti un Kristus vismaz attiecībā uz Kristību sakramentu un Bērnu ticību sludina diametrāli pretējas mācības!
Solveiga neielog. [92.49.19.108]
# Iesūtīts: 2008.10.01 15:39:42
Mulders
Jā, "po krupnomu" gan, un, aizrautīgi vēzēdamies uz visām pusēm, šad tad trāpi sev pa ausi vai aci
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.01 15:50:15
Jā, "po krupnomu" gan, un, aizrautīgi vēzēdamies uz visām pusēm, šad tad trāpi sev pa ausi vai aci

Tas nekas... ja kaut viens baptists sāks ticēt Jēzus Kristus vārdiem, ko viņš liecina par bērniņiem un ja kaut viens baptists sapratīs ko Dievs mums un mūsu bērniem kristībā dāvā, tad pacietīšu nedzudz ausu sāpes!
Artis
# Labojis Artis: 2008.10.01 16:04:27
Manās acīs abas puses ir vienlīdzīgas!!! Baptisti domā, ka viņiem ir taisnība, luterāņi - viņiem. Abas puses (vai daļa no abām pusēm) domā, ka tie otri dara nepareizi! Tad kura puse ir tā, kura dara nepareizi??? Dievs vien var zināt patiesību! Ja vien vadies pēc savas ticības (jautājumos, ko Dievs nav konkrēti definējis) un neuzspied savu pārliecību otrai pusei, tad dari pareizi! Ja kāds domā, ka vienīgais zina, kas ir pareizi, tad tas ir nelga!


Romiešiem 14:
12 Tātad ikviens no mums atbildēs Dievam par sevi.
13 Tāpēc netiesāsim vairs cits citu, bet labāk spriediet, ka netopat brālim par piedauzību vai par iemeslu viņa krišanai.
14 Es zinu un esmu pārliecināts Kungā Jēzū, ka nekas nav nešķīsts pats par sevi: vienīgi tam, kas domā, ka tas nešķīsts, tam tas nešķīsts.
22 Tu paturi savu ticību, kas tev ir, Dieva priekšā. Svētīgs tas, kas sevi netiesā tajā, ko atzīst par labu.
23 Bet tas, kas šaubīdamies ēd, ir jau nosodīts, jo tas to nedara ticībā. Bet viss, kas nenāk no ticības, ir grēks.
Solveiga neielog. [92.49.19.108]
# Iesūtīts: 2008.10.01 16:50:43
Mulders
"tad pacietīšu nedzudz ausu sāpes!"
Ir muļķīgi karot tur, kur nevajag karot, un ciest tur, kur nevajag ciest.
Kas attiecas uz brašo karošanu un militārisma slavinājumu, saki jel man, vai Tu kaut "krievos" esi bijis? Varbūt zemessargos, nu vismaz policijā dienējis? ...
neielogojies Jony [78.84.127.181]
# Iesūtīts: 2008.10.01 19:48:44
Mulders Es kaut kur saprotu Arti attiecībā uz lielo konfesiju augstprātību pret mazākām...un domāju , ka tu to nevari noliegt, jo tā pastāv...piem pareizticīgie protestantus diezgan bieži uzskata par "jazičņikiem".

Kas attiecas par bērnu nekristīšanu...cik atceros(sen nēesmu tusējis baptistos) tad tik apbižoti viņi pie baptistiem nav...vienkārši līdz tam brīdim, kad viņš pats spēs pieņemt konkrētu lēmumu par kristīšanos, par viņu nes pilnu atbildību vecāki.
rainars
# Iesūtīts: 2008.10.01 23:00:10
Ir tā ka uzslavu pelnījuši babtisti ,vasarassvētki un ja nemaldos adventisti ar pa evanģēlija vēsts nešanu padomijas laikos kad kādam bij bail iet uz baznīcu tad vismaz Dieva vārdu dzirdēj tjipa ģimeniskos saietos.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.02 10:12:07
Dievs vien var zināt patiesību! Ja vien vadies pēc savas ticības (jautājumos, ko Dievs nav konkrēti definējis) un neuzspied savu pārliecību otrai pusei, tad dari pareizi! Ja kāds domā, ka vienīgais zina, kas ir pareizi, tad tas ir nelga!

Šeit es piekrītu!

Tamdēļ arī tik droši varu teikt, ka Baptisti rīkojās nepareizi, jo Dievs ir visai skaidri izteicies gan par to, ka ir jākrista, gan par to, ka bērni kvalificējas Dieva Valstībai labāk nekā pieaugušie! Kam no tā visa tu nepiekrīti? Kuru vietu tu Rakstos nesaproti un kāpēc tu netici tam?

Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.02 10:17:38
.piem pareizticīgie protestantus diezgan bieži uzskata par "jazičņikiem".

Jā tikai viņiem nav neviena paša argumenta... viss arguments ir "Mēs esam THE Baznīca" un viss, viņi pat to pamatot nevar! Tā kā... nekā cita kā augstprātības tur arī nav...
Šeit mēs runājam par skaidriem Dieva Vārdiem, kuriem Baptisti atsakās ticēt, tamdēļ mēģina izlocīties ar norādēm uz iecietību, mīlestību etc. etc. etc. bet kad ar pirxtu iebaxta rakstos un paprasa - vai Baptists tam tic un piekrīt, vai viņš piekrīt loģiskām konsekvencēm kas izriet no rakstītā, tad... tad nekā... tad vot sākās atmazkas, ka jūs tur augstprātīgi, neiecietīgi utt utjp. Bet kā tu iedomājies savu ticību, ja tu vispirms tici savai mācībai un pat Dieva Vārds nevar tevi pārliecināt!
Nu neatbildēja neviens Baptists uz maniem jautājumiem... atbildes nav? Jeb visas atbildes ir - "pats tu esi lidojošais šķīvitis"?

Nu es arī neuzskatu, ka esmu kings... pārliecini mani, uzrādi manas kļūdas, kur es nepareizi sapratu Dieva Vārdu, pierādi, ka es kļūdos! Mani argumenti ir izteikti kamdēļ Bērni ir jākrista, kamdēļ Bērni daudz labāk kvalificējas kristībai nekā jebkurš pieaugušais, kamdēļ ticība un teoloģiskā izpratne nav viens un tas pats, kamdēļ Kristība ir vitāli nepieciešama...
Liec priekšā savus argumentus
1. Kāpēc bērni nevar ticēt, laigan Kristus saka, ka var gan
2. Kāpēc bērniem aizliegt kristīties, laigan Kristus pavēl kristīt
3. Kāpēc Kristus pieprasa ticību nevis sapratni

nu tādas lietas... ko es esmu Rakstos palaidis garām tādu, ko Baptisti ir atraduši pietam tā, ka neviens Baznīctēvs un Teologs visā Vēsture 15 gadsimtus nebij pamanījis?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.02 10:33:01
vienkārši līdz tam brīdim, kad viņš pats spēs pieņemt konkrētu lēmumu par kristīšanos, par viņu nes pilnu atbildību vecāki.

Vai to, vai dabūt gripas, tuberkulozes, stingumkrampju, difterijas u.c. vakcīnas arī vecāki gaida kad bērns pats izlems? Piemēram pēc pāris pirmajām difterijas lēkmēm un bērna triekas? Dzīvot jau var arī ar tuberkulozi... Tak manuprāt labāk ir vakcinēties laicīgi!

A šeit... vakcīna pret grēku un paša Dieva Gara dāvana... to redz lai bērns pats izlemj!

Vot šitā loģika man prosto galvā nelien! Kā ticīgais, kas tic Dievam var šādi spriest!
Artis
# Labojis Artis: 2008.10.02 11:27:37
Mulder, atbildi uz šo jautājumu, ko es jau uzdevu!!!!

Manās acīs abas puses ir vienlīdzīgas!!! Baptisti domā, ka viņiem ir taisnība, luterāņi - viņiem. Abas puses (vai daļa no abām pusēm) domā, ka tie otri dara nepareizi! Tad kura puse ir tā, kura dara nepareizi???

Mulder, tev jaut lietotājs ar vārdu protestants SKAIDRI UN GAIŠI argumentēja, kas vēl tev nav skaidrs???? Tu nemaz nevēlies klausīties, tur ir problēma!!!! Kā pats teici - jācīnās ar ļaunajiem gariem šīs pasaules telpā, tāpēc lūgšu par tevi, lai tu ar savu agresīvo, bieži vien nepamatoto argumentāciju nenodarītu ļaunumu visiem luterāņiem... jo daudzi pēc tavas rīcības var domāt, ka visi luterāņi tā dara!!!!!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.02 11:37:18
Manās acīs abas puses ir vienlīdzīgas!!! Baptisti domā, ka viņiem ir taisnība, luterāņi - viņiem. Abas puses (vai daļa no abām pusēm) domā, ka tie otri dara nepareizi! Tad kura puse ir tā, kura dara nepareizi???

Nepareizi dara tā puse, kura neklausa vai netic Kristum! Visai vienkārši! Un manuprāt blusas ir abām pusēm... tik dažādas!

Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.02 12:09:38
hermanētisko kļūdu? Kas ta tā tāda?

Kļūdas, kas rodas nepareizas texta interpretācijas rezultātā no lingvistikas viedokļa! Klasika ir, kad atsevišķu vārdu partikulāru nozīmi uzspiež visam kontextam... Tas ir nevis, ka Vārdus definē kontexts, bet kontextu definē atsevišķi vārdi/panti!

Tāpat viss bardaks, kas rodas, kad saputro antilegomenu ar homolegomenu un homolegomenu pakļauj antilegomenas interpretācijai (BTW RKB kļūda Jēkaba vēstules darbu-ticības jautājumu pretstatot Pāvila vēstulēs rakstītajam)

Protams ir arī tīri elementāras loģikas kļūdas!

Piemērs tipiskais ir šķiet Apustuļu Darbu 8 nodaļas gadījums ar Etiopieti, kuru AnaBaptisti izmanto lai pamatotu tikai pieaugusho kristību!

Tur tāds texts "Ja tic, tad var kristīt". No tā AnaBaptists (un daudzi citi) izsecina, ja "Ja netic, tad nedrīxt kristīt". Taču šī ir loģiska kļūda, ko var ieraudzīt pamainot šos Ja, Tad, saturu!

Piemēram - "Ja ir drošības veste, tad var peldēt"... Taču no tā neizriet ka Ja drošības vestes nav, ka tad nedrīxt peldēt!

Tā teikt, no Atļaujas kaut ko darīt, neizriet aizliegums.

Tas ka es tev atļauju ieslēgt gaismu, ja iestājas tumsa, nenozīmē, ka ira izliegts ieslēgt gaismu dienas laikā! No tā neizriet, ka ir atļauts, bet no tā neizriet ka ir aizliegts...

Nu tādi sīkumi ir papilnam... un gan jau ka Luterāņiem ar var blusas atrast! Neba nu būtu KLB tā sabraukuši auzās, cepjoties ar savu sadraudzības mācību!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.10.02 12:15:28
Trilobīte, ka tu to zini? Tad jau saprati, ko domāju? Jeb tu ļoti labi nodemosntrēji, kā kontexts palīdz tev saprast partikulāru vārdu pat, ja es to nepareizi uzrakstu! Teikuma jēga nemainījās manu līko rociņu dēļ!
vasara
# Iesūtīts: 2008.10.02 12:22:02
a kas ir idrio?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.02 12:25:22
Trilobīte, lasam latviski - Hēgeļa princips ir slikts, jo Dieva Vārdu nostāda pāri Tradīcijai Tb mūžīgais jautājums, kas dikti nepatīk nedz PB nedz RKB adeptiem, vai viņi tic Dieva spējā savu vēsti nodot rakstiski izmantojot cilvēku valodas?

Znājem plāvaļi!

Fīča tāda, ka nedz RKB nedz PB nevar īsti pierādīt, ka viņi ir Apustuliskas baznīcas tādā nozīmē, ka sludina un māca Apustulisko mācību.. Bet viss pārējais jau ir lirika!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.02 12:27:25
Interesanti, Trilo, ka tu referencējies uz A.Tomu, kurš kāreiz bij tas frukts, kas Aristotelismu ievazāja Kristīgajā ticībā un faktiski sajūdza Kristietību ar Filosofiju, un tad pārmet ateistam Hēgelim, ka šis visu sabojājis
Artis
# Iesūtīts: 2008.10.02 12:28:15
Kur moderi palikuši? runājam par tēmu, lai nākamajiem lasītājiem, nav laiks jātērē lasot ar tēmu nesaistītas lietas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.02 12:39:02
Trilobīte, elementāri līmējas kopā... Man nav jābūt auto mehāniķim, lai es konstatētu, ka autiņš ir čupā Es varu nemācēt pateikt "kloķa klaņa mehānisms" un tomēr varu konstatēt, ka mašīna neiet!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.10.02 12:43:21
Trilobīte... mmm... Nuja...

abusus non tollit usum

Hermanētiku var lietot arī kā ieroci, jo tas patiešām ir spēcīgs instruments, jo galu galā tas ir instruments ar kuru atrod texta jēgu! Ja to lieto nelietīgi, tad var apčakarēt cilvēkus kā mazus ežus!

Tieši tamdēļ, zinot kā tā darbojas, var gan oponentus atspēkot, gan neļaut sevi apzagt!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 1815