atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi 10 baušļi
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.03.16 09:45:56
Jautājumi 10 baušļu sakarā.
1) Vai tie attiecas uz kristiešiem, jo tika doti izraēliešiem, kurus izveda no Ēgiptes?
2) Ja attiecas, kā izprast bausli "Netaisi sev elku tēlu vai kādu atveidu nedz pēc tā, kas ir augšā debesīs, nedz pēc tā, kas ir virs zemes, nedz pēc tā, kas ir ūdenī zem zemes. Nezemojies to priekšā un nekalpo tiem..." (2.Mozus 20:4,5). Kā ar altārgleznām?
3) "Sešas dienas tev būs strādāt un padarīt visus savus darbus. Bet septītā diena ir sabats Tam Kungam, tavam Dievam, tad nebūs tev nekādu darbu darīt..." Vai jūs ievērojat sabatu, tas ir, nestrādajat sestdienā nekādus darbus?
4) Ja ir teikts "tev nebūs laulību pārkāpt", bet Jaunajā derībā Jēzus pieļauj laulības šķiršanu netiklības dēļ un Pāvils gadījumā, ja neticīgs laulātais nevēlas dzīvot kopā, tad kuram likumam ir lielāks spēks?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 10:49:58
Tas, ka ir kādi kristieši, kas palaikam nedomā par šādām lietām, nenozīmē, ka baušļi un citi Bībelē atrodami principi nedod vadlīnijas ikdienas dzīvei.
Problēma jau ir tajā, ka šeit es tikai no Muldera un vilka saņēmu rezonablas un saprātīgas atbildes, kamēr pārējie kavējās vai apgrūtinājās atbildēt.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 10:52:17
šeit es tikai no Muldera un vilka saņēmu rezonablas un saprātīgas atbildes, kamēr pārējie kavējās vai apgrūtinājās atbildēt.
nu re, draugs, par to es arī runāju. un, no otras puses - varbūt kādi no atbildētājiem nebija pārliecināti, ka viņiem ir vērts Tev atbildēt, jo varbūt Tu jautā tikai, lai kašķētos. Es arī neatbildu gadījumos, kad man šķiet, ka cilvēkam neinteresē jautājums pēc būtības, jo kāda jēga tērēt savu laiku(un citus resursus), lai bezjēdzīgi strīdētos?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 10:55:17
> Sheksna
Te nu mēs pie tā arī nonākam. KĀDI tad būtu bausliski peļņas sadalīšanas principi?

No "mīli savu tuvāko kā sevi pašu" - apmēram tādi: visur nostādi sevi tā otra vietā. Un tik arī dod, cik dotu sev jeb gribētu pats. Un tā nooptimizē, nostādot sevi ikkatra cilvēka vietā, sasummē, izvelc vidējos un sanāks.
Tas ir, ieliec visur sevi pašu, izjūti mīlestību pret sevi (kam vajadzētu jau būt defaultā) un tad sarunā pats ar visiem "sevīm", lai neviens "sevis" nepaliek apbižots :-)
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 10:55:39
KĀDI tad būtu bausliski peļņas sadalīšanas principi?
atbilstoši cilvēka ieguldījumam (pie tam jāņem vērā ne vien fiziskais, bet arī intelektuālais ieguldījums) peļņas ieguvē. Bet es neesmu ekonomiste, man pietrūkst zināšanu uz šo jautājumu atbildēt. Neesmu nekad pie peļņas ieguves arī strādājusi (vispār biznesa sfērā). Lai tie, kas astrādā, arī par to domā.

Un ja nu bausliski peļņas sadales principi acšķiras no ekonomiskiem?
un, no otras puses - varbūt kādi no atbildētājiem nebija pārliecināti, ka viņiem ir vērts Tev atbildēt, jo varbūt Tu jautā tikai, lai kašķētos.
Nu jā, bet salīdzini savu atbildi par džipu un, ja nemaldos Anda Atvara (ar visu IP adresi, kuru no galvas neatceros) atbildi. Jams kaut ko runāja par marksisma murgiem...
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:00:33
Sheksna
ja Tu domā šo komentāru "Andis Atvars [87.110.102.129]
# Iesūtīts: 2007.09.06 11:31:15
Baušļi neko nesaka, kam pieder fabrikas un kā sadalāma peļņa
Sheksna
Vai gadījumā neesi tas Latiņamerikānis, kas Latvijā soc. rev. pavisam nesen gribēja taisīt jeb esi vietējais bāleliņš, kurš par daudz salasījies marksisma murgus?"
, tad varu vienīgi sacīt, ka tas atspoguļo to, ka 1)vai nu autoram šķiet, ka Tu velti strīdies, jo jautājums ir pats par sevi saprotams 2)vai arī autors nav aizdomājies par šiem jautājumiem un nevēlas to darīt. Viņam ir tiesības tā rīkoties. Bet no viena cilvēka, pie tam online un diezgan anonīmi, nav nekāda pamata izdarīt secinājumus par visiem kristiešiem.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:01:11
Un ja nu bausliski peļņas sadales principi acšķiras no ekonomiskiem?
īsti nesaprotu problēmu. paskaidrosi?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:05:17
Sheksna, karocē, kas tev jāsadala... do šu kontu un es par nelielu bet taisnīgu samaxu tev visu sadalīšu
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:07:46
un tagad jautājums uz aizbēršanu, Mulder - vai Tavs piedāvājums bija kristīgs un saskaņā ar baušļiem?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:08:58
Un ja nu bausliski peļņas sadales principi acšķiras no ekonomiskiem?
īsti nesaprotu problēmu. paskaidrosi?

Nu, Tu augstāk ragsti a ļa ka pamatā jautājumu par peļņas sadali skata ekonomisti. Es savukārt redzu, ka ekonomiskā izpratne par peļņas sadali balstās konkrētā izpratnē par peļņas guvēju individuālo ieguldījumu peļņas ieguvē. Savukārt ieguldījumu var vērtēt dažādi, tas ir atkarīgs no valsts likumdošanas un ideoloģijas. Respektīvi, es ne tuvu neesmu drošs, ka ekonomiskā izpratne (kas balstās bla bla bla) noteikti būs sevišķi tuva bausliskajai izpratnei, kādu mēģina interpretēt, piemēram, KarotesNav 2007.09.10 10:55:17.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:11:47
vilks, protams, jo mans piedāvājums bij vērsts uz spriedzes un tēmas izkliedināšanu ar humoru, tādējādi radot prieku, bet prieks ir viens no Sv. Gara augļiem... es te prieku sēju apkārtējo sirdīs
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:18:30
Vēl tāds jautājums... ko baušļi saka par reklāmas jomu, kura, cita starpā, strādā uz to, lai iestāstītu cilvēkam, ka viņam ir vajadzīgs Burbuļators, jo:
- Visiem ir Burbuļatori;
- Cilvēks bez Burbuļatora nav pietiekoši stilīgs;
- Cilvēks, kas nav pietiekoši stilīgs, ir autsaiders, tāpēc cilvēkam ir nepieciešams Burbuļators.
Un reklāmas iespaidā cilvēki patiešām Burbuļatorus pērk, jo grib būt stilīgi un nevēlas tapt actumi. Arī tad, ja pēc būtības viņiem tādi Burbuļatori 100 gadus nav vajadzīgi. Vai šajā gadījumā mums nav drusku darīšana ar baušļa par patiesi nepatiesās liecības došanu pārkāpšanu?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.10 11:22:52
Sheksna, Bauslība saka - "Neiekāro kaimiņa burbuļatoru.. "
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:27:31
baušļi saka par reklāmas jomu,
nu, tas laikam, kā jau Mulders un Tu pats norādi ir viens no problemātiskajiem darbības laukiem, tādēļ kristieši cenšas vai nu veidot savādākas reklāmas (maksimāli saskaņā ar savu sirdsapziņu, man liekas, ka Ē. Stendzenieks ir viens no tiem, lai gan, protams, viņa reklāmas arī var dažādi interpretēt) vai arī aiziet no reklāmas jomas. Šai ziņā man šķiet laba pārdomām F. Beigbedera grāmata "14.99EUR".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:29:29
> Sheksna
Manā piemērā bija tā, lai visiem labi un neviens nejūtas apbižots. Taču pelņa ir ilgākā laika posmā, t.i. nevar sadalīt pirmo peļņu pa visiem darbiniekiem, un tad nākamā dienā firmai iestājas bankrac.
Tas ir, ja tā dalīsi, tad "sevis pats - ekonomists" nebūs apmierināts, pie tam viņš būs pat ļoti neapmierināts, un pamatoti. Nāksies ņemt viņu vērā.

Par Burbuļatoru - tas cilvēks, kas mēģina citam to iesmērēt, nav godīgs. Viņš nemīl citu kā sevi pašu. "stilīgs", tas nav svarīgākais "mīlēt citus kā sevi pašu" parametrs.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:33:17
Sheksna
vēlreiz par bausliskajiem peļņas sadalīšanas principiem. Nu, tāpēc jau cilvēkam ir dots prāts, lai viņš salīdzinātu šos abus principus un izdomātu, kā tas saskan vai nesaskan. Lai gan, cik es saprotu par LV ekonomiku, nekāda afigennā peļņa uzņēmumam nesanāk, ja godīgi maksā nodokļus (ko it kā saskaņā ar baušļiem vajadzētu darīt, attiecīgi sekojot atbildībai pret valsti un atbildībai pret tuvākajiem, t.i., darbiniekiem), iegulda attīstībā un darba drošībā (kas arī izriet no abām jau minētajām atbildībām). Izņēmums varētu būt spekulācijas ar nekustamajiem īpašumiem, bet šo tirgu es patiešām nesaprotu un nemācēšu atbildēt. Un, pie baušļu principiem es pieskaitu arī to, ka pats vadītājs/īpašnieks neapdala arī sevi, jo, kas daudz strādā un kam ir liela atbildība, tam arī ir pilnvērtīgi jāatpūšas. Citādi viņš "izdegs", un uzņēmuma nākotne kļūs nedroša.
vilks
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:34:16
jā, bet cilvēks, kas ir radījis, viņaprāt, labāko Burbuļatoru pasaulē un vēlas, lai cilvēki o zinātu, principā ir godīgs.. vai arī?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:40:42
Sheksna, Bauslība saka - "Neiekāro kaimiņa burbuļatoru.. "
Nejauc 2 dažādas lietas. Runa ir par godīgu Burbuļatora pirkšanu veikalā (samaksājot visus nodokļus) reklāmas `Burbuļators tev ir vitāli nepieciešams!` iespaidā.
jā, bet cilvēks, kas ir radījis, viņaprāt, labāko Burbuļatoru pasaulē un vēlas, lai cilvēki o zinātu, principā ir godīgs.. vai arī?
Cilvēks, kas ir RADĪJIS Burbuļatoru un cilvēks, kas vēlas to pēc iespējas lielākā skaitā PĀRDOT vairumā gadījumu ir 2 dažādas lietas
tādēļ kristieši cenšas vai nu veidot savādākas reklāmas (maksimāli saskaņā ar savu sirdsapziņu, man liekas, ka Ē. Stendzenieks ir viens no tiem, lai gan, protams, viņa reklāmas arī var dažādi interpretēt)
Nedomāju, ka Stendzenieks ir veiksmīgs piemērs. Viņa kontā ir pozitīvisma kampaņa, kas būtībā bija vēlēšanu reklāmas finansēšanas likuma apgājums LPP interesēs, da i staigāšana ar krekliņu, uz kura ir attēlots dzimumakts starp trusi un vistu diez vai ir sevišķi kristīga darbība...
vilks
# Labojis vilks: 2007.09.10 11:48:00
es nedomāju, ka Stendzenieks ir veiksmīgs piemērs, viņš vienkārši ir vienīgais, kuru es zinu no reklāmas jomas, par kuru man varētu būt aizdomas, ka viņš ir kristietis un mēģina darīt lietas savādāk. a varbūt nemaz nav kristietis, es tak nezinu. un varbūt viņš ir kristietis, bet saprot Bībeli savādāk kā es. bet es zinu, ka viņš mēģina lietas darīt savādāk palaikam, un dažas reizes, manuprāt, viņam tas ir labi izdevies.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.10 11:51:41
KarotesNav, manuprāt "ideālā demokrātija" no "ideālās Kristietības" atšķiras ar to, ka pirmais rūpējas, lai visiem būdu vienādi slikti, bet otrais rūpējas lai visiem būtu vienādi labi!
Tb pirmais, ja kādam ir labāk nekā citiem, tad apspiež to izlēcēju, lai viņam ir tik pat sūdīgi kā citiem. Kristietība cenšās tos mazos celt, lai viņiem ir tik pat labi kā lielajam!
Tas tā... runājot par godīgiem advokātiem un salavečiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.15 09:56:15
> Mulders
Tas, ko tu saki, nav godīga demokrātija, tas ir sociālisms parastais.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 137 , pavisam kopa bijuši: 34364