atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Pārmaiņas
Mirga
Iesūtīts: 2007.03.03 18:11:51
Savulaik no pieredzējuša luterāņu mācītāja mācījos, ka „jā-vārdi” (vajadzības izteiksme: jāiet, jādara utt.) kristīgiem ļaudīm nav derīgi, un esmu par to priecīga un pateicīga līdz pat šai dienai.
Un nu pieredzu, ka tie te vietumis tiek tīri vai daudzināti. Izskaidrot jau to noteikti var, bet man šajā sakarībā jādomā par to, cik labi būtu, ja mūsu baznīcas vadība piemērotā veidā paskaidrotu kopējās pamatnostādnes un nodomāto virzienu, jo mainījies taču kaut kas ir. Varbūt tā nebūtu laiks jāšķiež neauglīgām sarunām, vai pat strīdiem.
AutorsZiņas teksts
Grēciniece
# Iesūtīts: 2007.03.04 21:00:24
Mirga
Jēzus gan daudzviet ļoti strikti runā pavēles formā par to, ko un kā mums būs darīt vai nedarīt.
Ap.Pāvils lieto "jādara" - "Jo, kad es sludinu evaņģēliju, tad man nav ko lepoties; jo man tas jādara." 1Kor 9:16
Kāpēc kristietim "jā-vārdi" nav derīgi?
Mirga
# Iesūtīts: 2007.03.05 18:46:22
Ticības ceļā arvien skaidrāk apzinoties, ka esmu Dieva bērns, zars pie vīna koka vai avs, kas pazīst Gana balsi un tam seko, sākotnējās jā-darbības, visi drīkst- nedrīkst un pareizi-nepareizi kļūst arvien nenozīmīgāki. Paklausība un paļaušanās pieaug, arvien vairāk iekļaujos Dieva gribā. – To vienmēr paturot prātā un pēc tā tiecoties, arī brīvība pieaug, un katra diena var kļūt „svēta Viņam”.
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.03.05 22:03:32
Mirga, nez vai mēs šajā dzīvē varēsim iztikt bez jā-vārdiem. Lūk, ko saka Augsburgas Ticības apliecības VI artikuls: "Tiek arī mācīts, ka tādai ticībai ir jānes labi augļi un jādara Dieva pavēlēti labi darbi Dieva gribas dēļ, nevis paļaujoties, ka ar šādiem dar­biem nopelnām attaisnošanu Dieva priekšā, 2] jo grēku piedošana un attaisnošana tiek satverta ticībā, kā to Kristus pats liecina: "Kad jūs visu, kas jums uzdots, būsit izpildījusī, sakait: mēs esam necienīgi kalpi!"
Mirga
# Iesūtīts: 2007.03.05 22:43:05
Aizmirsu piebilst, ka teiktais nekādā ziņā nav jāuztveŗ kā vēl viena "jā-vajadzība``!

Ja būsim zars pie vīna koka, nesīsim labus augļus. Un ja sekosim Jēzum, labie darbi, ko Viņš ir jau sagatavojis, būs.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.03.06 12:43:44
Vēl viens jautājums:

Vai esam aicināti atdarināt Kristu?
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 85 , pavisam kopa bijuši: 524